Skocz do zawartości

Przechowywanie broni mysliwskiej

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-stachugawel

Guest_-praw-stachugawel
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2010 - 09:26

Witam
Jestem nowy na tym forum i nie wiem czy w dobrej rubryce umieszczam mój problem Jeśli źle to przepraszam.
Moje pytanie dotyczy przechowywania broni myśliwskiej, a dokładnie : mój znajomy i jego ojciec są myśliwymi mają pozwolenie na broń i każdy ma swoją jednostkę broni i trzymają ją w domu wspólnej szafie metalowej przytwierdzonej na stałe do podłoża posiadającą zamek atestowany pokój jest monitorowany dostęp do tej szafy mają tylko oni. Jednak po kontroli panów z Policji okazało się, że popełnili wykroczenie z art 51 ust. 2 pkt 7 ustawy o broni i amunicji "przechowuje oraz nosi broń i amunicję w sposób umożliwiający dostęp do nich osób nieuprawnionych" Oni twierdzą,że syn i ojciec muszą mieć osobną szafę na broń a nie wspólną. Moje pytane brzmi gdzie tak jest napisane bo z tego artykułu to chyba nie wynika.
Dziękuję za pomoc

#2 Guest_-praw-maciaszczyk

Guest_-praw-maciaszczyk
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2010 - 13:55

Moim zdaniem policjanci nie mają racji. Zdaje mi się, że mylnie zinterpretowali nadruk na legitymacji posiadacza broni. Jest tam co prawda napisane: "Pozwolenie na broń", ale ta legitymacja wcale pozwoleniem nie jest.

Pozwolenie na broń wydaje się w formie decyzji administracyjnej określającej rodzaj broni, do posiadania której dopuszcza się adresata. Rodzaj, a nie konkretny egzemplarz.

#3 mamarek44

mamarek44

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 138 postów

Napisano 01 sierpień 2019 - 17:24

Do przechowywania broni są specjalne szafy na broń. Moim zdaniem nie powinno się przechowywać broni w zaden inny sposób jak tylko właśnie w specjalnie przeznaczonych do tego szafach, ponieważ tylko ten sposób przechowywania gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo

#4 Guest_Mateusz

Guest_Mateusz
  • Goście

Napisano 21 październik 2020 - 16:09

Szafy na broń najwyższej jakości zamówisz na sklepsejfy.pl. Polecam, mają bardzo szeroki wybór.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych