Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

odstapienie od przesluchania

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-dzasty86

Guest_-praw-dzasty86
  • Goście

Napisano 05 październik 2009 - 14:43

witam .mąz moj dostal pismo z komendy:
...Informuje ze na podstawie art.54 paragraf 7 KPW postanowiono odstapić od przesłuchania Pana w charakterze osoby podejrzanej o popelnienie wykroczenia w sprawie o czyny z art.87 paragraf 1 i 98 KW w ktorej jest pan podejrzany o to ze:
kierując samochodem nie zachowal nalezytej ostroznosci i bezpiecznej odleglosci od omijanego pojazdu , w wyniku czego najechal na zaparkowany samochod , czym zagrozil bezpieczenstwu stojacemu przy pojezdzie panu W. tj. o czyn z art.98 KW.
w tym samym miejscu i czasie kierowal w/wym.pojazdem bedac w stanie po uzyciu alkoholu , tj. o czyn z art. 87 paragraf 1 KW.

moj maz nie mogl zeznawac w tej sprawie poniewaz jest kierowca zawodowym sam.ciezarowego i nie ma mozliwosci byc w tygodniu w miejscu zamieszkania. poza tym pisalismy w tej sprawie wyjasnienie na komende. chcialam zaznaczyc iz stalo sie to na drodze prywatnej. tzn. na dzialkach.i w cale doslownie nie bylo tak jak to z komenty w pismie napisali.bylo to tak, iz na dzialkach byl straszny tłok, gdyz pogoda byla bardzo ładna i bylo duzo ludzi i oczywiscie duzo samochodow stalo.moj mąz cofał zeby ustac w miejscu w ktorym nie bedzie nikomu przeszkadzalo auto i z nieuwagi lekko stuknąc w drugie auto, czego efektem bylo tylko pekniecie lekkie kierunkowskazu nic poza tym.dodatkowo nie byulo tak jak pisza w tym pismie , ze zagrozil stojącemu obok auta panu W. poniewaz pan W .nie stal obok auta tylko na terenie swojej działki, bo akurat malował płot. mąz chcial dogadac sie z tym panem i zaplacic mu za kierunkowskaz albo zeby spisac miedzy soba umowe i zeby potracili pieniadze z ubezpieczalni. jednak pan W. nie chcial wogole rozmawiac.mąz sie zdenerwowal i zabralam męza na spacer nad wode. w tym czasie pan W. zadzwonil po policje.o czym pozniej powiedzieli nam dzialkowicze. mąz dopiero z nerwow po zaistnialym zdarzeniu wypil alkohol, podczas wycofywania ( nie tak jak z komendy napisali omijania) maz byl trzezwy. prosze mi powiedziec co ja mam napisac do komendy , zeby bylo wszystko pozytywnie rozpatrzone. zeby maz nie mial zadnych problemow.... maz nie moze miec zabranych prawo jazdy, poniewaz z tego sie utrzymujemy, jest kierowca zawodowym, a dodatkowo spodziewamy sie dziecka, bardzo prosze o jakos pomoc w tej sprawie

#2 Guest_-praw-dzasty86

Guest_-praw-dzasty86
  • Goście

Napisano 05 październik 2009 - 14:57

chcialam jeszcze dodac, ze nikt nie mierzyl alkomatem czy mąz byl pod wplywem alkoholu, wiec jak moga go podejrzewac o taki czyn?........... czy moga mu zabrac prawo jazdy i tym sposobem pozbawic go pracy jako kierowca

#3 Guest_lesstan

Guest_lesstan
  • Goście

Napisano 05 październik 2009 - 16:31

CYTAT(dzasty86 @ 5.10.2009, 13:43) witam .mąz moj dostal pismo z komendy:
...Informuje ze na podstawie art.54 paragraf 7 KPW postanowiono odstapić od przesłuchania Pana w charakterze osoby podejrzanej o popelnienie wykroczenia ...

Art. 54 § 7 kpow: Od przesłuchania osoby, o której mowa w § 6, można odstąpić, jeżeli byłoby ono połączone ze znacznymi trudnościami; osoba ta może nadesłać wyjaśnienia do właściwego organu w terminie 7 dni od odstąpienia od przesłuchania, o czym należy ją pouczyć.

Co tutaj jest skomplikowanego? Po prostu policjant prowadzący postępowanie nie chce komplikować życia ani Pani mężowi ani sobie i korzysta z możliwości prawem przewidzianej. Proponuję opracować ładne, sensowne wyjaśnienia i przesłać je (zachowując termin) do jednostki policji prowadzącej sprawę.

Co do alkoholu - jakieś badanie chyba jednak było przeprowadzane?

#4 Guest_-praw-dzasty86

Guest_-praw-dzasty86
  • Goście

Napisano 05 październik 2009 - 16:36

nie badania zadnego w zwiazku z alkoholem nie bylo wykonywanego

#5 Guest_-praw-dzasty86

Guest_-praw-dzasty86
  • Goście

Napisano 05 październik 2009 - 16:42

wiec mam nadzieje ze jak zadnego wogole badania z alkoholem nikt nie wykonywal to mysle ze nie mają podstaw do tego aby zabrac prawo jazdy mojemu mezowi prawda?

#6 Guest_-praw-dzasty86

Guest_-praw-dzasty86
  • Goście

Napisano 05 październik 2009 - 16:43

prosze mi doradzic co ja w takim pismie moge napisac? czy ja mam w tym pismie wyjasnic cala sytuacje?

#7 Guest_-praw-dzasty86

Guest_-praw-dzasty86
  • Goście

Napisano 05 październik 2009 - 17:34

czy moze byc mniejwiecej takie pismo:

w odpowiedzi na panstwa pismo z dnia 5.10.2009 chce wyjasnic zaistniala sytuacje z dnia.... w..... , tj. na drodze wewnetrznej, prywatnej znajdujacej sie na dzialkach.
dnia..... w..... na dzialkach spedzalem weekend z reodzina. byl upalny dzien, bylo duzo ludzi i tym samym duzo samochodow na dzialce. wsiadlem do auta i chcialem wycofac aby zaparkowac auto w takim miejscu aby nikomu nie sprawiac problemu. podczas cofania z nieuwagi lekko stuknolem w samochod marki BMW pana W. czego efektem byl lekko stluczony lewy kierunkowskaz.chcialem polubownie porozmawiac z panem w. i uzgodnic co w tej sytuacji zrobimy. zaproponowalem zebysmy spisali umowe zeby pan w. otrzymal pieniadze na pokrycie szkody(wymiane kierunkowskazu) z ubezpieczalni. jednak pan w.nie chcial ze mna rozmawiac. bylem zdenerwowany zaistniala sytuacja i moja narzeczona zabrala mnie na spacer nad jezioro zebym ochlonąl..w tym czasie pan w. zadzwonik na policje., o czym zostalem pozniej poinformowany przez dzialkowiczow i moja mame ktora byla na dzialce i ktora policje przesluchiwala.. chcialem zaznaczyc iz w momencie kiedy kierowalem samochodem (kiedy doszlo do stluczki) nie bylem pod wplywem alkoholu, poniewaz dopiero przyjevchalem po calym tygodniu pracy.dopiero po zaistnialem sytuacji wypilem alkohol -piwo. chcialem rowniez zaznaczyc iz w momencie kiedy doszlo do stluczki pan w. nie stal przy aucie tylko byl na tereniew swojej dzialki-malowal plot. bardzo prosze o pozytywne rozpatrzenie mojego pisma i ewentualne nalozenie na mnie grzywny za dokonany czyn.zabranie mi prawo jazdy spowodowaloby pozbawienie mnie pracy i srodkow do zycia dla mnie jako kierowcy tir i dla mojej narzeczonej z ktora spodziewamy sie dziecka....

czy takie pismo na komende policji moze byc??????????

#8 Guest_lesstan

Guest_lesstan
  • Goście

Napisano 05 październik 2009 - 18:35

Wyjaśnienia (akurat w tym przypadku w formie pisemnej) może złożyć mąż.

Zaproponowana treść tych wyjaśnień jakąś tam logikę ma. Skoro było dużo ludzi to dobrze jest wskazać świadków zdarzenia i poprosić o ich przesłuchanie.

Jeśli nie było żadnego badania na alkohol to po co tą kwestię wogóle poruszać?

#9 Guest_-praw-dzasty86

Guest_-praw-dzasty86
  • Goście

Napisano 05 październik 2009 - 19:46

aha ok dziekuje bardzo, czyli mąz napisze takie pismo jak powyzej, tylko nie bedzie poruszal kwestii zwiazanej z alkoholem , bo jak nie bylo zadnego badania to nie maja podstawy do zabrania prawo jazdy

#10 Guest_lesstan

Guest_lesstan
  • Goście

Napisano 05 październik 2009 - 22:29

CYTAT(dzasty86 @ 5.10.2009, 18:46) aha ok dziekuje bardzo, czyli mąz napisze takie pismo jak powyzej, tylko nie bedzie poruszal kwestii zwiazanej z alkoholem , bo jak nie bylo zadnego badania to nie maja podstawy do zabrania prawo jazdy

Proszę ewentualnie wnioskować o przesłuchanie świadków.
Złożenie wyjaśnień na piśmie obowiązkowym nie jest. Mąż i tak wyjaśnienia składać będzie przed sądem.

#11 Guest_-praw-dzasty86

Guest_-praw-dzasty86
  • Goście

Napisano 06 październik 2009 - 11:10

czyli sprawa znajdzie sie w sadzie? z tego co pamietam to policjanci mowili ze spreawa zajmnie sie najpierw policja, a czy pozniej sprawa pojdzie do sądu to juz zalezy od policji, od wyjasnien....... prosze mi powiedziec jeszcze czy mąż moze miec duzo problemow z tym zwiazanych???????? jezeli nie mial zadnego badania na alkohol to chyba raczej nie maja podstaw zeby zabrac mu prawo jazdy???????????? czy taka sprawa skonczy sie na grzywnie czy na czyms jeszcze?

#12 Guest_lesstan

Guest_lesstan
  • Goście

Napisano 06 październik 2009 - 19:44

CYTAT(dzasty86 @ 6.10.2009, 10:10) czyli sprawa znajdzie sie w sadzie? z tego co pamietam to policjanci mowili ze spreawa zajmnie sie najpierw policja, a czy pozniej sprawa pojdzie do sądu to juz zalezy od policji, od wyjasnien.......

Oczywiście, że sprawa znajdzie się w sądzie. Trzeba było się dogadać z poszkodowanym i sprawy nie byłoby. Trzeba było ewentualnie zadzwonić na policję i przyjąć mandat to sprawy też nie byłoby. A tak ... jest jak jest i pretensję można mieć tylko do siebie.

Sąd zapewne potraktuje grzywną w odpowiedniej wysokości. Co do tego alkoholu to naprawdę nie wiem skąd się znalazł w zarzucie. Proponuję udać się do sądu (jak już tam trafią akta) i dokładnie zapoznać się z materiałami sprawy.

#13 Guest_kasia.i

Guest_kasia.i
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2021 - 16:31

co znaczy 7 dni od odstąpienia od przesuchania? od kiedy zaczyna się bieg?

CYTAT(dzasty86 @ 5.10.2009, 13:43) witam .mąz moj dostal pismo z komendy:
...Informuje ze na podstawie art.54 paragraf 7 KPW postanowiono odstapić od przesłuchania Pana w charakterze osoby podejrzanej o popelnienie wykroczenia ...

Art. 54 § 7 kpow: Od przesłuchania osoby, o której mowa w § 6, można odstąpić, jeżeli byłoby ono połączone ze znacznymi trudnościami; osoba ta może nadesłać wyjaśnienia do właściwego organu w terminie 7 dni od odstąpienia od przesłuchania, o czym należy ją pouczyć.

Co tutaj jest skomplikowanego? Po prostu policjant prowadzący postępowanie nie chce komplikować życia ani Pani mężowi ani sobie i korzysta z możliwości prawem przewidzianej. Proponuję opracować ładne, sensowne wyjaśnienia i przesłać je (zachowując termin) do jednostki policji prowadzącej sprawę.

Co do alkoholu - jakieś badanie chyba jednak było przeprowadzane?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy