Skocz do zawartości

Umorzenie Mandatu Karnego

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-puchu184

Guest_-praw-puchu184
  • Goście

Napisano 04 październik 2009 - 17:39

CYTAT(Corven @ 4.10.2009, 16:52) Nie ma takowej możliwości. Nie istnieje coś takiego, jak umorzenie prawomocnie nałożonego mandatu karnego. Uprawomocnienie się mandatu, które następuje w chwili przyjęcia go, czyli złożenia na nim podpisu, kończy tok postępowania. W terminie zawitym 7 dni można złożyć wniosek do sądu o uchylenie prawomocnie nałożonego mandatu karnego ale tylko w sytuacji, gdy został on nałożony za czyn nie będący wykroczeniem. To jedyny wyjątek, który w Pańskim przypadku nie może mieć zastosowania.

Jestem aktualnie uczniem nie mam z czego zapłacić tego mandatu! Co moge zrobic bo pewnie za niedługo przyleci do mnie Pan komornik?????

#2 Guest_-praw-puchu184

Guest_-praw-puchu184
  • Goście

Napisano 04 październik 2009 - 17:39

Witam! Trzy miesiace temu otrzymałem mandat karny w wysokosci 300zł za spowodowanie kolizji drogowej! Mam 18 lat Nigdzie nie pracuje chodze do szkoły i nie mam kasy zeby go zapłacic! Mozna gdzies wysłac jakis wniosek o umorzenie lub zmniejszenie owego mandatu???

#3 Guest_-praw-corven

Guest_-praw-corven
  • Goście

Napisano 04 październik 2009 - 17:52

Nie ma takowej możliwości. Nie istnieje coś takiego, jak umorzenie prawomocnie nałożonego mandatu karnego. Uprawomocnienie się mandatu, które następuje w chwili przyjęcia go, czyli złożenia na nim podpisu, kończy tok postępowania. W terminie zawitym 7 dni można złożyć wniosek do sądu o uchylenie prawomocnie nałożonego mandatu karnego ale tylko w sytuacji, gdy został on nałożony za czyn nie będący wykroczeniem. To jedyny wyjątek, który w Pańskim przypadku nie może mieć zastosowania.

#4 Guest_-praw-corven

Guest_-praw-corven
  • Goście

Napisano 05 październik 2009 - 17:32

Należało nie przyjmować mandatu - być może sąd ukarałby Pana w mniej dotkliwy sposób (zdarza się). Obecnie, przykro mi to stwierdzić, nie ma Pan pola manewru.

#5 Guest_-praw-puchu184

Guest_-praw-puchu184
  • Goście

Napisano 05 październik 2009 - 17:45

CYTAT(Corven @ 5.10.2009, 16:32) Należało nie przyjmować mandatu - być może sąd ukarałby Pana w mniej dotkliwy sposób (zdarza się). Obecnie, przykro mi to stwierdzić, nie ma Pan pola manewru.

Trudno musze jakos sobie poradzić! Dziekuje za informacje:)

#6 Guest_-praw-bluedaver

Guest_-praw-bluedaver
  • Goście

Napisano 12 październik 2009 - 00:01

mandat jest postępowaniem administracyjnym i jak przyjdzie pewien pan lub pani na wywiad do Ciebie udowodnisz że nic nie masz, żadnych dochodów ani majątku, a dom w którym zamieszkujesz jest rodziny na której utrzymaniu jesteś to anulują Ci go, natomiast jeżeli odmówiłbyś przyjęcia to sąd grodzki to juz postępowanie karne i jeżeli też dostałbyś do zapłaty grzywnę to sprawa byłaby poważniejsza

#7 Guest_-praw-corven

Guest_-praw-corven
  • Goście

Napisano 12 październik 2009 - 15:41

CYTATmandat jest postępowaniem administracyjnym
CYTATsąd grodzki to juz postępowanie karne

Uprasza się o nie wprowadzanie użytkowników w błąd poprzez pisanie bzdur.

Zarówno nałożenie grzywny w drodze mandatu karnego, jak i postępowanie przed sądem grodzkim odbywają się w trybie postępowania w sprawach o wykroczenia. Postępowanie administracyjne nie ma tu nic do rzeczy. W przypadku nieuiszczenia prawomocnego mandatu karnego wystawiany jest tytuł wykonawczy do egzekucji przez poborcę skarbowego. A oni żadnych pań na wywiad nie wysyłają.

#8 Guest_-praw-bluedaver

Guest_-praw-bluedaver
  • Goście

Napisano 12 październik 2009 - 15:58

w takim razie pytanko moje...
w jaki sposób "ściąga" się mandaty od tzw "pasoyżotów społecznych"-mój kolega sam siebie tak nazywa-nie płaci żadnych mandatów i raz na jakiś czas przychodzi pani, która mu to anuluje ze względu na brak możliwości "ściągnięcia długu" bo zamieszkuje z matka nie posiada żadnego majatku i nigdzie oficjalnie nie pracuje-ot taki niebieski ptak?

#9 Guest_orangestar

Guest_orangestar
  • Goście

Napisano 30 listopad 2010 - 20:44

Mam pytanie. Mianowicie, rok temu w listopadzie dostałam mandat w wysokości 550 zł, nie zapłaciłam go, jestem studentka i nie pracuję. Dziś otrzymałam pismo z ZUSu "zawiadomienie o zajęciu prawa majątkowego stanowiącego wierzytelność z rachunku bankowego u dłużnika zajętej wierzytelnośći będącego bankiem". Mam (jeszcze) Męża, piszę "jeszcze" ponieważ już nie mieszkamy ze sobą i mamy (nie wiem kiedy) zamiar się rozwieść. Mąż pracuje, czy jest jakaś możliwość, by od niego wyegzekfowali tę kwotę?? Z jednej strony on był odpowiedzialny za ten mandat.

#10 Guest_romek

Guest_romek
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2013 - 12:22

w listopadzie 2012roku straż miejska podjechała z lawetą i chciała zabrać 5 min wcześniej żle zaparkowane auto z monitoringu miejskiego.11.12 2013roku zostałem powiadomiony że postępowanie umorzono a następnie teraz wszczęto.Nadmieniam że auto nie zostało wciągnięte na lawetę . Czy postępowanie powinno być umorzone .

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2013 - 12:50

w listopadzie 2012roku straż miejska podjechała z lawetą i chciała zabrać 5 min wcześniej żle zaparkowane auto z monitoringu miejskiego.11.12 2013roku zostałem powiadomiony że postępowanie umorzono a następnie teraz wszczęto.Nadmieniam że auto nie zostało wciągnięte na lawetę . Czy postępowanie powinno być umorzone .

nie dostałem mandatu.

#12 Guest_Polimerka

Guest_Polimerka
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2014 - 14:04

Witam,
dostałam dziś mandat za kolizję ze wskazaniem na moja winę. Dostałam 220 zł i 6 pkt. Jest jakaś możliwość napisania podania w sprawie umorzenia płacenia kary? jestem studentką na utrzymaniu rodziców, którzy sami ledwo wiążą koniec z końcem...

Dziękuje za każdą odpowiedź,
Polimerka

#13 Guest_salaTENczyk

Guest_salaTENczyk
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2015 - 15:20

a ja myslalem, ze uprawomocnienie jest w sądzie, po rozprawie itp... czy w takim razie odwolanie ktore zlozylem za mandat na 10 pkt karnych na odwolaniemandatu.yanosik.pl jest bezsensowne w tym przypadku? podpisalem ze przyjmuje mandat

#14 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15998 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 08 styczeń 2015 - 15:54

co ma się uprawomocnić skoro podpisałeś że mandat przyjmujesz? teraz to urząd skarbowy ściagnie ci z wypłaty jeśli nie zapłacisz

#15 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 09 maj 2015 - 17:06

A jak jest w takiej sytuacji.Przyjąłem mandat ,że ponoć wjechałem na czerwonym świetle.Ale mam nagranie z własnego wideorejestratora i na drugi dzień wysłałem odwołanie do sądu zamieszczając zapis z videorejestratora ,gdzie jest pokazana sytuacja i zatrzymujący policjanci.Jaka jest szansa ,że sąd przychyli się do mojej prośby.

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 maj 2015 - 12:52

A jak jest w takiej sytuacji.Przyjąłem mandat ,że ponoć wjechałem na czerwonym świetle.Ale mam nagranie z własnego wideorejestratora i na drugi dzień wysłałem odwołanie do sądu zamieszczając zapis z videorejestratora ,gdzie jest pokazana sytuacja i zatrzymujący policjanci.Jaka jest szansa ,że sąd przychyli się do mojej prośby.

Zapytaj wróżkę. Zawsze tak odpowiadam, kiedy ktoś pyta o szansę.

#17 Guest_Givszoman

Guest_Givszoman
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2018 - 15:56

Jest instytucja umorzenia mandatu ale rzadko kiedy ma zastosowanie. Wniosek trzeba wysłać do WOJEWODY właściwego ze względu na miejsce wystawienia mandatu. Jeżeli mandat wystawiła straż miejska - do prezydenta miasta/burmistrza/wójta. Po 3 latach mandaty się przedawniają. Nie wiem jak z mandatami od straży ochrony kolei. Gdy mnie raz złapali na chodzeniu przez tory zwyczajnie odmówiłem przyjęcia mandatu. Sprawa miała trafić do sądu ale... nic tam nie trafiło.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych