Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

parkowanie przy posesji

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-swoboda

Guest_-praw-swoboda
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2009 - 11:58

Ewentualnie składać zawiadomienia pisemne za zwrotnym potwierdzeniem na kserokopii.

#2 Guest_-praw-gruby

Guest_-praw-gruby
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2009 - 21:17

jeżeli jest to droga gminna(publiczna) to wzywasz policję(niestety za każdym razem) a ona odejmuje czynności bo jest to wykroczenie
nie bedę powtarzał wyżej wymienionych przepisów

#3 Guest_-praw-corven

Guest_-praw-corven
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2009 - 18:44

(swoboda)Rozumiem, że skoro droga publiczna, to spokojnie może sobie stawiać kilka samochodów wzdłuż mojej posesji.
O ile nie narusza to innych norm, to może. Pan nie włada terenem przylegającym do Pana posesji. Oczywiście działa to w obie strony.

#4 Guest_-praw-swoboda

Guest_-praw-swoboda
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2009 - 15:29

Dzięki Silvo,
to jest droga publiczna bez chodników i z jednej strony węższa, bo inny sąsiad nie chce wyrazić zgody na sprzedaż gminie kawałka ziemi.
Dla gminy może to dobrze, bo nie musi inwestować, a mieszkańcy chodzą w błocie, kiedy pada deszcz.
Rozumiem, że skoro droga publiczna, to spokojnie może sobie stawiać kilka samochodów wzdłuż mojej posesji.

#5 Guest_silvo44

Guest_silvo44
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2009 - 12:57

aby wyjechać z posesji jak również z drogi trzeba wysiąść z samochodu i iść prosić, aby przestawiono auto blokujące wyjazd.
... błąd :!: :!: zadzwoń na policję ...
Droga jest piaszczysta i nie ma chodnika.
... wrzuć jakąś fotkę albo szkic - co to znaczy ,,piaszczysta'' :?: publiczna jest czy nie :?: Przy mojej posesji sąsiad parkuje samochody...
... jesli zgodnie z przepisami PoRD to niestety - może ... jeśli nie - policja ...
Art. 49. 1. Zabrania się zatrzymania pojazdu:

1. na przejeździe kolejowym, na przejeździe tramwajowym, na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania;

2. na przejściu dla pieszych, na przejeździe dla rowerzystów oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem lub przejazdem; na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu zakaz ten obowiązuje także za tym przejściem lub przejazdem;

3. w tunelu, na moście lub na wiadukcie;

4. na jezdni wzdłuż linii ciągłej oraz w pobliżu jej punktów krańcowych, jeżeli zmusiłoby to innych kierujących pojazdami wielośladowymi do najeżdżania na tę linię;

5. na jezdni obok linii przerywanej wyznaczającej krawędź jezdni oraz na jezdni i na poboczu obok linii ciągłej wyznaczającej krawędź jezdni;

6. w odległości mniejszej niż 10 m od przedniej strony znaku lub sygnału drogowego, jeżeli zostałyby one zasłonięte przez pojazd;

7. na jezdni przy jej lewej krawędzi, z wyjątkiem zatrzymania lub postoju pojazdu na obszarze zabudowanym na drodze jednokierunkowej lub na jezdni dwukierunkowej o małym ruchu;

8. na pasie między jezdniami;

9. w odległości mniejszej niż 15 m od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek, a na przystanku z zatoką - na całej jej długości;

10. w odległości mniejszej niż 15 m od punktów krańcowych wysepki, jeżeli jezdnia z prawej jej strony ma tylko jeden pas ruchu;

11. na drodze dla rowerów.

2. Zabrania się postoju:

1. w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej;

2. w miejscu utrudniającym dostęp do innego prawidłowo zaparkowanego pojazdu lub wyjazd tego pojazdu;

3. przed i za przejazdem kolejowym, po obu stronach drogi, na odcinku od przejazdu kolejowego do słupka wskaźnikowego z jedną kreską;

4. w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu;

5. na obszarze zabudowanym, pojazdu lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16 t lub o długości przekraczającej 12 m, poza wyznaczonymi w tym celu parkingami.

#6 Guest_-praw-swoboda

Guest_-praw-swoboda
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2009 - 11:58

Przy mojej posesji sąsiad parkuje samochody swoich klientów. Prowadzi działalność w garażu, gdzie zakłada instalacje gazowe do aut. Dwa razy w tygodniu samochodów na drodze stoi kilkanaście.
Przy mojej posesji pracownicy sąsiada tak parkują auta, że często nie można wyjechać samemu z garażu, bo jest zastawiona droga przy moim żywopłocie jak równiez auta stoją po przeciwnej stronie u sąsiada, tak że wyjazd jest niemożliwy.
Droga jest piaszczysta i nie ma chodnika.
Parkowanie aut utrudnia:
1/ swobodne poruszanie się przy posesji od strony drogi
2/ prace porządkowe
3/ dostęp do skrzynki " z pradem"

Proszę o odpowiedź
1/ Czy sąsiad może parkować auta klientów bezpośrednio przy moim żywopłocie?
2/ Czy może utrudniać wjazd i wyjazd do i z garażu?
3/ Czy przy tego typu działalności nie powinien mieć miejsca do parkowania aut swoich klientów?

Dodam, że prośby z mojej strony sa ignorowane i często zdarza się, że aby wyjechać z posesji jak również z drogi trzeba wysiąść z samochodu i iść prosić, aby przestawiono auto blokujące wyjazd.

#7 Guest_-praw-naklon

Guest_-praw-naklon
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2010 - 21:55

Podepnę się pod temat pytaniem o odległość samochodów parkujących przy płocie.

Droga jest piaszczysta, nie ma wyznaczonych chodników. Z tego co wiem, chodnik
powinien być drożny wzdłuż całej posesji na szerokość 1,5m - czy dotyczy to również
takiej sytuacji, kiedy tego chodnika fizycznie jeszcze nie ma?

Czy "przyklejone" do płotu samochody nie zastawiające wjazdów i wyjazdów z bram czy furtki są podstawą do wezwania policji jako naruszające tę odległość? A więc po prostu
tarasujące wzdłuż cały chodnik i w rzeczywistości wymuszające poruszanie się pieszego po jezdni.

#8 Guest_-praw-lesio24

Guest_-praw-lesio24
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2010 - 23:10

Droga jest piaszczysta, nie ma wyznaczonych chodników. Z tego co wiem, chodnik
powinien być drożny wzdłuż całej posesji na szerokość 1,5m - czy dotyczy to również
takiej sytuacji, kiedy tego chodnika fizycznie jeszcze nie ma?

Nie

Czy "przyklejone" do płotu samochody nie zastawiające wjazdów i wyjazdów z bram czy furtki są podstawą do wezwania policji jako naruszające tę odległość? A więc po prostu
tarasujące wzdłuż cały chodnik i w rzeczywistości wymuszające poruszanie się pieszego po jezdni.

Jeżeli SA zaparkowane na chodniku to można wezwać Policje lub Straz Miejską

#9 Guest_-praw-naklon

Guest_-praw-naklon
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2010 - 10:06

Rozumiem, że to 1,5 m w przypadku nie wyznaczonego chodnika nie obowiązuje.

Ale wtedy jak ustalić, w przypadku braku tego wyznaczonego choćby przez krawężnik
chodnika, kiedy postawiony samochód utrudnia korzystanie z pasa wzdłuż posesji?

To policjant subiektywnie będzie oceniał?

#10 Guest_-praw-lesio24

Guest_-praw-lesio24
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2010 - 21:59

Zapewne tak

#11 Guest_-praw-corven

Guest_-praw-corven
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2010 - 17:33

Albo obiektywnie - zależy od policjanta

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2015 - 20:15

Witam 

ja też mam problem z parkującymi autami . Droga jest piaszczysta , bez chodników , łączy dwie równoległe drogi asfaltowe . Ogrodzenie mojej działki leży na  ok. 90 % długości tego odcinka drogi / 88 mb /  i od 5 już lat nie mogę wykonać remontu tego ogrodzenia , ponieważ dostęp do niego jest blokowany przez permanentnie parkujące tam samochody. Samochody te należą do klientów zakładu fryzjerskiego , mieści się on w budynku sąsiada po przeciwnej stronie ulicy , jak również do mieszkańców oraz właścicieli tej działki z fryzjerem i jeszcze jednej nieruchomości z nią sąsiadującej , zaznaczam że obie te działki położone są po przeciwnej stronie ulicy niż moja , parkują jednak wyłącznie wzdłuż mojego ogrodzenia.Wielokrotne rozmowy i prośby nie przyniosły oczywiście najmniejszego skutku . Policja i Straż Miejska okazała totalny brak zainteresowania . Może ktoś będzie znał sposób jak uporać się z taką sytuacją . Pozdrawiam.

#13 Guest_Zad

Guest_Zad
  • Goście

Napisano 27 listopad 2015 - 03:10

zasiej trawnik, za parkowanie na trawniku/nizczenie zieleni jest 1000zl kary...

#14 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2017 - 16:59

Witam mój sąsiad parkuje swoje samochody na ulicy dwukierunkowej bez wyznaczonych pasów ruchu przez co utrudnia mojemu dostawcy węgla wjazd na moją posesje. Jeśli zwracam mu uwagę to tylko mi mówi że ulica nie jest moją własnością. A jeśli ktoś do mnie chce przyjechać to nie ma gdzie się zatrzymać i musi stawać na innej ulicy. Czy w takim przypadku mogę wezwać policję ?

#15 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2017 - 17:01

dodam jeszcze nie ma tam znaku który pozwala na parkowanie ani miejsca parkingowego nie ma również zakazu parkowania

#16 Guest_Urszula

Guest_Urszula
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2017 - 13:28

Podłączam się .Mam taki sam problem.

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2017 - 23:14

Witam, mieszkam przy wąskiej asfaltowej drodze, zamiast chodnika jest piaszczyste pobocze. Właśnie tam parkuje sąsiad samochody przed swoim domem. Problemem jest widoczność. nie mogę wyjechać z posesji, ponieważ samochody sąsiada, a zwłaszcza ten dostawczy, zasłania widok na to co dzieje się na drodze. Nieraz doszłoby do kolizji, ponieważ wyjeżdżając niemożna było dostrzec nadjeżdżającego samochodu. Macie może jakaś radę?

#18 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2017 - 11:40

Witam, jeżeli zaparkowane auto sąsiada utrudnia wjazd na posesje możesz wzywać policję.(było to już napisane)

#19 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 325 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 11:47

Też spotkałem się z wieloma takimi sytuacjami. Szkoda, że niektórzy myślą, że są jedynymi uczestnikami ruchu drogowego.

#20 Nobody

Nobody

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 270 postów

Napisano 08 grudzień 2017 - 15:19

Tak niestety jest i w sumie nie zanosi się, by cokolwiek się zmieniło. To samo tyczy się stylu jazdy niektórych osób. Nawet w zimie nie potrafią zwolnić.

Taśmy przenośnikowe Eurotex Poland.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy