Skocz do zawartości

możliwość odwołania sie od regresu(?)

23 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Bozena

Guest_Bozena
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2017 - 16:06

regres który przyszło mi zapłacić jest moim zdaniem zbyt wysoki w stosunku do szkody czy mogę zażądać szczegółowej specyfikacji i jeżeli mam rację to co robic

#22 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2017 - 09:22

Art. 43. Zakładowi ubezpieczeń przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem mechanicznym zwrotu wypłaconego z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych odszkodowania, jeżeli kierujący:

1) wyrządził szkodę umyślnie lub w stanie po użyciu alkoholu albo pod wpływem środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii;

2) wszedł w posiadanie pojazdu wskutek popełnienia przestępstwa;

3) nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym, z wyjątkiem przypadków, gdy chodziło o ratowanie życia ludzkiego lub mienia albo o pościg za osobą podjęty bezpośrednio po popełnieniu przez nią przestępstwa;

4) zbiegł z miejsca zdarzenia
DO KOGO MASZ PRETENSJE ,ZGINĄŁ CZŁOWIEK A TY MÓWISZ O ABSURDZIE :zlosc

#23 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 luty 2018 - 13:21

A co w sytuacji, jeśli to ofiara kolizji, czy wręcz wypadku ma problem z takim regresem?
Sprawa wygląda tak: pan A jechał swoim samochodem, jednak przegapił, że OC mu się skończyło.
Na skrzyżowaniu miał skręcać w prawo i wtedy wjechał w niego z dużą szybkością (przekroczenie prędkości!!!) inny kierowca - pn B. Pan A poniósł szkodę i doznał uszczerbku na zdrowiu. Zapłacił już karę za brak OC, natomiast w 2010 roku Fundusz zaczął się domagać regresu ubezpieczeniowego w dość sporej kwocie. Pan A jednak na pismo nie zareagował, mimo pouczenia, że może się odwołać.
Teraz sprawa znów się odnowiła i jest u komornika.
I teraz jak sprawa wygląda jeśli Fundusz zwraca się z regresem ubezpieczeniowym do ofiary kolizji, która nie jechała pod wpływem alkoholu, nie zbiegła z miejsca wypadku, no i - co najważniejsze - to ona była ofiarą, a nie sprawcą. A sprawca złamał przynajmniej dwa przepisy drogowe.

#24 Guest_Marzena

Guest_Marzena
  • Goście

Napisano 11 maj 2018 - 18:39

Witam poniewaz pies sprawcy ktory nie ma ubezpieczenia uszkodzil moje auto z mojego ac byla naprawa auto jest serwisowanr ma 5 lat ale ubezpieczenie nie obejmowalo czesci orginalnych choć zamiennikow do tego modelu nie ma wiec musialam sporo doplacic do orginalow ale sprawca oddal mi pieniadze za to co ja zaplacilam teraz ubezpieczyciel żąda zwrotu ode mnie to co on zaplacil za naprawę proszę o pomoc

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych