Skocz do zawartości

wypadek samochodowy

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-moniczka2112

Guest_-praw-moniczka2112
  • Goście

Napisano 27 luty 2008 - 15:22

CYTATCYTATDz.U.2000.50.580 (U) Krajowy Rejestr Karny.
Rozdział 1 Przepisy ogólne
Art. 1. 1. Tworzy się Krajowy Rejestr Karny, zwany dalej „Rejestrem”.

2. W Rejestrze gromadzi się dane o osobach:

1) prawomocnie skazanych za przestępstwa lub przestępstwa skarbowe,
2) przeciwko którym prawomocnie warunkowo umorzono postępowanie karne w sprawach o przestępstwa lub przestępstwa skarbowe,
3) przeciwko którym prawomocnie umorzono postępowanie karne w sprawach o przestępstwa lub przestępstwa skarbowe na podstawie amnestii,
4) prawomocnie skazanych przez sądy państw obcych,
5) wobec których prawomocnie orzeczono środki zabezpieczające w sprawach o przestępstwa lub przestępstwa skarbowe,
6) nieletnich, wobec których prawomocnie orzeczono środki wychowawcze, poprawcze lub leczniczo-wychowawcze albo którym wymierzono karę na podstawie art. 13 lub art. 94 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich (Dz. U. Nr 35, poz. 228, z 1992 r. Nr 24, poz. 101, z 1995 r. Nr 89, poz. 443, z 1998 r. Nr 106, poz. 668, z 1999 r. Nr 83, poz. 931 i z 2000 r. Nr 12, poz. 136), zwanej dalej „ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich”,
7) prawomocnie skazanych za wykroczenia na karę aresztu,
8) poszukiwanych listem gończym,
9) tymczasowo aresztowanych,
10) nieletnich umieszczonych w schroniskach dla nieletnich.
3. W Rejestrze gromadzi się również dane o podmiotach zbiorowych, wobec których prawomocnie orzeczono karę pieniężną, przepadek, zakaz lub podanie wyroku do publicznej wiadomości, na podstawie ustawy z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary (Dz. U. Nr 197, poz. 1661

CYTATArt. 76. § 1. Skazanie ulega zatarciu z mocy prawa z upływem 6 miesięcy od zakończenia okresu próby.
§ 2. Jeżeli wobec skazanego orzeczono grzywnę lub środek karny, zatarcie skazania nie może nastąpić przed ich wykonaniem, darowaniem albo przedawnieniem ich wykonania; nie dotyczy to środka karnego wymienionego w art. 39 pkt 5.

#2 Guest_-praw-krzysztofn

Guest_-praw-krzysztofn
  • Goście

Napisano 27 luty 2008 - 15:43

witam

została Pani skazana za przestępstwo z art.177par.1kk; a zatem fakt skazania został wpisany do Pani karty karnej w Krajowym Rejestrze Karnym; zatarcie skazania w Pani wypadku nastąpi dopiero po upływie 6 miesięcy od zakończenia 3-letniego okresy próby; jeżeli zatem okres próby kończy się dziś, tj. 27.02.2008r., to zatarcie skazania nastąpi z upływem 6 miesięcy od dnia dzisiejszego, czyli z dniem 28.08.2008r.; wtedy to nastąpi zatarcie skazania z mocy prawa czyli wykreślenie wpisu z KRK o Pani skazaniu i wówczas może Pani pisać, że jest Pani niekarana; w tej chwili nadal jest Pani karana i zgodnie z art.25ust.1 ustawy o Policji nie może Pani służyć w formacjach policyjnych, albowiem jest Pani osobą karaną; przykro mi

pzdr

#3 Guest_-praw-moniczka2112

Guest_-praw-moniczka2112
  • Goście

Napisano 27 luty 2008 - 15:22

Witam. Mam pytanie w sprawie wypadku. Około 2,5-3 lat temu miałam wypadek. Jechałam samochodem zaraz po deszczu normalna drogą gdzie nie było chodnika ani pobocza. I po drodze szedł chłopak i zaczełam zwalniac przed nim żeby go wyminąć bo z naprzeciwka jechał samochód ciężarowy i wpadłam w poslizg z czego potrąciłam chłopaka i znalazł się w szpitalu. Miałam po tym sprawe i dostała rok w zawieszeniu na 3 lata. I chciałabym wiedzieć czy to jest wszystko jako wykroczenie czy przestępstwo. Gdyż składam teraz dokumenty do policji i oni wymagaja zaświadczeń o niekaralności ale powiedzieli że jeżeli to był nieumyslny wypadek to przejde rekrutacje i wszystko. I waśnie pytałam kilku osób i kazdy mówi co innego na ten temat. Czy mógłby ktoś mi powiedzieć co to wkońcu jest i jak bardzo mi teraz to przeszkadza?

#4 Guest_Agata

Guest_Agata
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2019 - 14:51

warto zapamiętąć firmę HD Master, mi po wypadku naprawiali auto, po zniszczeniach ani śladu

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy