Skocz do zawartości


ZABUDOWA TARASU


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_milao76

Guest_milao76
 • Goście

Napisano 09 listopad 2010 - 11:23

Proszę o poradę w kwestii zabudowy tarasu w moim domu. Zgodnie z projektem budowy z lat '90 taras jest uwzględniony jako otwarta przestrzeń. Na dzień dzisiejszy zadecydowaliśmy zabudować taras (postawiliśmy ściany, wstawiliśmy okna, zadaszyliśmy), ponieważ nigdy nie był wykorzystywany więc stwierdziliśmy, że na chwilę obecną będzie służył jako ogród zimowy. Otrzymaliśmy z Gminy listem poleconym formularz do wypełnienia z adnotacją iż zwiększyła się nam powierzchnia domu więc musi być naliczona inna kwota podatku. Zastanawiam się czy jest to zgodne z prawem jeżeli taras nie jest pokojem tylko pomieszczeniem z oknami,ścianami i daszkiem bez ogrzewania. Czy robiąc taką zabudowę powinniśmy wystąpić o zaprojektowanie tego, pozwolenie na budowę czy też inne dokumenty złożyć aby podjąć się zabudowy. Obawiam się, że życzliwi sąsiedzi zgłosili do UG, więc proszę o podpowiedź co na dzień dzisiejszy powinnam zrobić aby uniknąć nieprzyjemności.

#2 Guest_-praw-tadeusz52

Guest_-praw-tadeusz52
 • Goście

Napisano 09 listopad 2010 - 16:50

Witam,
zmiana kształtu i elewacji budynku wymaga pozwolenia na budowę. Zanim "obudzi" się PINB trzeba podjąć działania w kierunku legalizacji tej samowoli budowlanej....., albo "cichutko w nocy" rozebrać..... (bo na rozebranie samowoli budowlanej też trzeba mieć zgodę:))))))))))))))))......)

#3 Guest_milao76

Guest_milao76
 • Goście

Napisano 09 listopad 2010 - 23:59

Czy dobrze rozumiem, że zanim rozpoczęłam zabudowę tarasu powinnam wystąpić z wnioskiem o pozwolenie na budowę? Pomimo tego, iż taras służyć będzie jako ogród zimowy? Fakt, że budynek zmienił przez to wygląd. Jeżeli chodzi o rozbiórkę to nie wchodzi w grę bo już mamy zrobioną zewnętrzną elewację budynku więc proszę o podpowiedź co powinnam na dzień dzisiejszy zrobić aby było zgodne z prawem i aby PINB po ewentualnej kontroli nie stwierdził, że to samowola budowlana, a co się z tym wiąże, wiem kara i to nie mała. Bardzo proszę o pomoc co powinnam teraz zrobić? :-(

#4 Guest_bajrent

Guest_bajrent
 • Goście

Napisano 24 marzec 2013 - 21:16

Problem z pozwoleniem rozwiązuje siatka.
Polecam

http://www.zabudowatarasow.pl/

#5 Guest_patrycja_07

Guest_patrycja_07
 • Goście

Napisano 26 lipiec 2013 - 13:47

Witam serdecznie
Mam takie pytanie proszę pomóżcie. Chcieliśmy z mężem z tarasu zrobić 2 małe pokoje. Sprawa jest taka czy potrzeby jest geodeta i ile to kosztuje????

#6 Guest_IWL

Guest_IWL
 • Goście

Napisano 27 październik 2013 - 13:57

Witam serdecznie
Mam takie pytanie proszę pomóżcie. Chcieliśmy z mężem z tarasu zrobić 2 małe pokoje. Sprawa jest taka czy potrzeby jest geodeta i ile to kosztuje????


W jednym i drugim przypadku w zasadzie potrzebne będzie pozwolenie na budowę gdyż te działania kwalifikują się jako przebudowa tarasu. Tym samym powierzchnia tarasu stanie się powierzchnią użytkową. Samo zadaszenie można by podciągnąć pod montaż urządzenia na istniejącym obiekcie budowlanym ale wygrodzenie za pomocą trwałych przegród budowlanych to już przebudowa. O takich sprawach piszę na moim blogu http://porady.zadziwiamy.pl/

#7 elka2002

elka2002

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 564 postów

Napisano 29 październik 2017 - 17:54

Zamiast bawić się w formalności i się denerwować, to lepiej zamontować markizy. Można fajnie zacienić taras i ciekawie to wygląda. Tutaj https://www.markizy-poznan.pl warto sobie zerknąć, bo mają ciekawe rozwiązania w tym zakresie.#8 pracownik księgowości

pracownik księgowości

  Zaawansowany użytkownik

 • Członkowie
 • PipPipPipPipPip
 • 305 postów

Napisano 18 listopad 2017 - 21:49

Zobaczcie sobie tutaj http://alkonsystem.eu jak wyglądają profesjonalne zabudowy. Jest to praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które się sprawdza. Można bowiem z powodzeniem korzystać z tarasu nawet, gdy pogodna nie dopisuje.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych