Skocz do zawartości

ubezpieczenie dzieci - ksiazeczka

wróć do serwisu Kadry 24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 29 maj 2012 - 08:45

Dzień dobry,mam takie pytanie. Czy istnieje koniecznosc wystawiania pracownikowi książeczek ubezpieczeniowych dla członków rodziny?? i dodatkowo jesli dziecko pracownika było dotychczas ubezpieczone w zakładzie pracy małżonka i tam tez wyrobiona była ksiazeczka na męża to co mam zrobić w przypadku kiedy pracownica chce ubezpieczyć dziecko teraz przy sobie.

#2 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 29 maj 2012 - 08:48

zgłoszenie na ZUS ZCNA i ten formularz, wraz z RMUA, jest dowodem na ubezpiczenie dzieci i innych członków rodziny
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#3 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 29 maj 2012 - 08:49

A w ogóle masz jeszcze książeczki ???? Jesli jakieś się jeszcze u was ostały możesz pracownikowi ją wydać.

#4 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 29 maj 2012 - 08:51

spotkałam się z krzywym patrzeniem na książeczki w przychodniach, wola jednak nowe formy potwierdzania odprowadzania składek
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#5 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 29 maj 2012 - 08:51

a u mnie pracownicy nadal przybiegają stemplować Dołączona grafika

#6 Eni

Eni

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2544 postów

Napisano 29 maj 2012 - 08:58

Jesli jakieś się jeszcze u was ostały możesz pracownikowi ją wydać.

tego nie byłabym taka pewna - gdy na początku ub.roku chciałam takową wydać pracownikowi - ZUS stanowczo tego zabronił, tłumacząc, że teraz tylko RMUA i pisemne zaśw.o ubezp. (+ ZCNA), a podbijać można tylko stare książeczki, wydane przed wejściem w życie przepisów o zaprzestaniu wydawania książeczek> (wiem, że co ZUS, to opinia - akurat mój głosi taką...) :)

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 maj 2012 - 09:11

też slyszalam ze stare ksiażeczki mozna jeszcze podbijac. Przemawia za tym dodatkowo fakt, że niektóre przychodnie nadal sie ich domagaja! W taki bądzrazie jesli ksiazeczka wydana jest na męża pracownicy to moge ja podpijac nasza pioeczatka??

#8 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5736 postów

Napisano 29 maj 2012 - 09:24

Przecież to nie ZUS decyduje o ubezpieczeniu i dokumentach potwierdzających ubezpieczenie tylko NFZ. ZUS już nie wydaje legitymacji ubezpieczeniowych, ale jeżeli zakład pracy posiada jeszcze czyste legitymacje to można wydać pracownikowi jak również należy podbić legitymację wydaną przez innego pracownika, gdy pracownik/członek rodziny jest u nas zgłoszony do ubezpieczenia.Na stronach NFZ jest wykaz dokumentów, które mogą być dowodem ubezpieczenia.- legitymacja ubezpieczeniowa, aktualnie potwierdzona przez zakład pracy,- kserokopia druku zgłoszenia do ubezpieczenia aktualnie potwierdzona przez zakład pracy + druk RMUA (raport miesięczny o składkach),- aktualne zaświadczenie o dokonanym zgłoszeniu do ubezpieczenia zdrowotnego i opłacaniu składki zdrowotnej, wydane przez płatnika składki.

#9 doora

doora

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 681 postów

Napisano 29 maj 2012 - 09:31

też slyszalam ze stare ksiażeczki mozna jeszcze podbijac. Przemawia za tym dodatkowo fakt, że niektóre przychodnie nadal sie ich domagaja! W taki bądzrazie jesli ksiazeczka wydana jest na męża pracownicy to moge ja podpijac nasza pioeczatka??

Mąż nie jest zatrudniony u Ciebie (chyba), więc nie możesz potwierdzić, że on ma odprowadzane składki i to przez Twoją firmę.Najpierw uzgodnijcie gdzie dzieci są zgłoszone - u matki czy ojca?Tam gdzie są zgłoszone - tam się potwierdza.Ewentualnie, można od ojca wyrejestrować, zgłosić u matki i wtedy będziesz mogła potwierdzać - ale już nie na tej samej książeczce, bo ona przecież jest wydana na ojca

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 maj 2012 - 09:35

dokladnie, maz chce wyrejestrowac dzieci od siebie i maja przejsc do nas do ubezpieczenia, do naszej pracwnicy. Wlasnie na forum przeczytalam ze mozna podpijac ksiazeczki męża!

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 maj 2012 - 09:37

dorota z tego co piszesz to znaczy ze jesli chodzi o ksiazeczki ubezpieczeniowe dla pracownikow to tez moge wykorzystac jeszcze puste ksiazeczki ktore mam jeszcze na stanie?

#12 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5736 postów

Napisano 29 maj 2012 - 09:39

Jeżeli książeczka rodzinna wystawiona jest na męża, a u was pracuje żona i chce zgłosić dzieci do ubezpieczenia u was, a u męża wyrejestrować to nie możesz podbijać książeczki wystawionej na męża (nie doczytałam wcześniej, że to książeczka męża)

#13 doora

doora

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 681 postów

Napisano 29 maj 2012 - 09:40

może chodziło o małżonka zatrudnionego w tej samej firmie...wg mnie w Twojej sytuacji tak nie można, bo książeczka jest wystawiona imiennie na osobę, która u Was nie jest zatrudnionaszkoda robić galimatias - jeżeli już przerejestrujecie te dzieci, to najprościej jest zrobić wydruk ZCNA i RMUA i z takim kompletem każda przychodnia musi przyjąć

#14 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5736 postów

Napisano 29 maj 2012 - 09:40

Oczywiście, że możesz wykorzystać czyste druki książeczek.

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 maj 2012 - 10:10

dziekuje Wam za bardzo rzeczowe odpowiedzi:)

#16 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 29 maj 2012 - 10:51

dokladnie, maz chce wyrejestrowac dzieci od siebie i maja przejsc do nas do ubezpieczenia, do naszej pracwnicy. Wlasnie na forum przeczytalam ze mozna podpijac ksiazeczki męża!

podpijanie książek męża kończy się ciężką kuracją odwykową i opinia, która się ciągnie do końca życia, lepiej unikać

#17 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 29 maj 2012 - 11:57

Dołączona grafika

#18 Mirasek

Mirasek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 894 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 29 maj 2012 - 12:00

podpijanie książek męża kończy się ciężką kuracją odwykową i opinia, która się ciągnie do końca życia, lepiej unikać

Hahaha... trzy razy czytałam zanim zakumałam czaczę Dołączona grafika

#19 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5736 postów

Napisano 29 maj 2012 - 12:02

Znowu ktoś doczepi się, że pijemyDołączona grafika

#20 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 29 maj 2012 - 12:15

a nawet urządzamy wieczorki półliterackie z książeczką męża:-)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych