Skocz do zawartości

formalności związane z postawieniem pawilonu.

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-jonaska

Guest_-praw-jonaska
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2010 - 17:09

Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Nie mam doświadczenia, więc nie wiem jak od strony prawnej to usystematyzować.
Złożyłam wniosek o wydzierżawienie gruntu na terenie spółdzielni. Sprawa jest już prawie dopięta. Na tym terenie miałby stać pawilon handlowy (mały, ok 8m2) nie związany trwale z gruntem.
I teraz tak, pozwolenie będzie, pawilon jakiś zamówię i...rozumiem,że nie muszę mieć zgody gminy na ten pawilon, skoro nie jest on trwale związany z gruntem? Tu zdania są podzielone - a ja wiem,że w gminie zgody jak napiszę pismo nie dadzą. Architekt, spółdzielnia mówią, że wystarczy zgłosić ten pawilon do podatku.

Czy zanim postawię pawilon, muszę formalnie zrobić jakieś pomiary (architekt napisał,że we wskazanym miejscu można postawić pawilon).
Są jakieś przepisy, które mówią, że musi być odległość x od innego pawilony, chodnika itp?

Kiedy powinnam zgłosić do Stoenu,że chcę podłączenie do prącu?
Czy pawilon taki będzie miał jakiś oddzielny adres? - kto nada numer?
Pozdrawiam

#2 Guest_-praw-dochodzącyprawdy

Guest_-praw-dochodzącyprawdy
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2010 - 22:31

Jonaska, zgodnie z prawem obiekt kubaturowy na cele handlowe wymaga decyzji o warunkach zabudowy, pozwolenia na budowę,nawet jeśli jest z gotowych elementów i będzie stał na podmurówce lub bloczkach betonowych. Jeśli będziesz prowadzić handel artykułami spożywczymi musisz mieć go uzgodnionego z sanepidem. Musisz mieć projekt zasilania w energię elektryczną, ujęcie wody,pokazaną wentylację. Wejdź do wydziału architektury i budownictwa starostwa, co wydaje pozwolenia na budowę i tam cię dokładnie poinformują, co musisz spełnić. Uwierz mi, musisz posiadać wszystkie stosowne pozwolenia,zwłaszcza,jak jest to teren zabudowany budynkami wielorodzinnymi typu osiedle.

#3 Guest_-praw-jonaska

Guest_-praw-jonaska
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2010 - 08:21

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Kogo mogę poradzić się w tej sprawie formalnie?
Prawnika?
Kobieta w gminie od razu krzyczy, więc nie sądzę,żebyśmy mogły coś załatwić niestety, nie wróży to dobrze.
Powinien mi zaprojektować wszystko po prostu architekt?
W tych pawilonach na zamówienie są już wszelkie instalacje elektryczne, wentylacja, spełniają normy itp.
Osoby, które mają obok pawilony, nie występowały o zgodę na postawienie takiego pawilony, a zgłaszały do opodatkowania.

Do kogo mogę pójść na konsultację, aby być pewną?

Nie będzie doprowadzanej wody z wodociągu i WC, będzie doprowadzony prąd.

#4 Guest_-praw-dochodzącyprawdy

• Goście

Napisano 24 czerwiec 2010 - 11:40

Najpewniej zgłoś się do jakiegoś projektanta, który posiada uprawnienia do robienia projektów. On winien cie odpowiednio pokierować i załatwić wszelkie uzgodnienia i pozwolenia. Przynajmniej ja tak robię za inwestora

#5 Guest_-praw-jonaska

Guest_-praw-jonaska
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2010 - 12:34

Dobrze, poszukam. Umówiłam się na razie na poradę prawną dotycząca prawa budowlanego, konsultacja w spr postawienia pawilonu w konkretnym miejscu.
Może ktoś może polecić takiego projektanta, który zająłby się taką sprawą. To chyba mała rzecz, nie każdy się takimi zajmuje;)
Czy w dalszym ciągu starać się o grunt,a w między czasie załatwiać dalej?

Bardzo dziękuję za podpowiedzi.

#6 Guest_-praw-dochodzącyprawdy

• Goście

Napisano 24 czerwiec 2010 - 13:35

Jonaska, umowa dzierżawy gruntu będzie ci potrzebna w momencie składania projektu w urzędzie na pozwolenie na budowę, jako prawo dysponowania gruntem na cele budowlane.
Projektanta szukaj w pobliżu siebie z listy osób posiadających uprawnienia projektowe i należących do Izby Inżynierów Budownictwa lub Izby Architektów. Zdarza się też, że technicy budowlani starszego rocznika posiadają uprawnienia konstrukcyjno-architektoniczne i oni też moga takie projekty wykonać. Taką listę znajdziesz w internecie na stronach Krajowej Izby Inżynierów Budownictwa, lecz bez adresów. Ale część z nich ma działalność gospodarczą i być może własne strony www.

#7 Guest_kaśka

Guest_kaśka
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2014 - 03:36

Jakbyś chciała kupić pawilon z płyty obornickiej to zajrzyj tutaj http://www.plytbud.pl Firma jest producentem tego typu obiektów, dlatego też tanio można od nich kupić dowolny pawilon.

#8 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 680 postów

Napisano 27 luty 2017 - 18:34

A tutaj http://arpanel.pl już zaglądaliście ? Ten producent płyt warstwowych ma również ciekawą ofertę, z którą moim zdaniem warto się zapoznać. Mają świetne technologie, które bardzo dobrze się sprawdzają. Taki płyty stanowią świetną izolację.

#9 pracownik księgowości

pracownik księgowości

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 01 lipiec 2017 - 20:50

Jeśli chodzi o obiekty kubaturowe, to najlepiej powierzyć budowę takiego pawilonu firmie, które załatwi wszystko za nas i zajmie się budową. Zerknijcie sobie tutaj http://adamietz.pl/o...kty-kubaturowe/ . Oferta jest naprawdę konkretna.

#10 MarcinCin

MarcinCin

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 94 postów

Napisano 25 styczeń 2018 - 20:06

Ja mogę polecić świetne pawilony. Mamy od www.go-plan.pl, każdy powinien tam odnaleźć dla siebie odpowiednie i to w całkiem dobrej cenie. Rzec bym mógł, że są niemal nie do zdarcia, bo mimo upływu lat nadal sprawdzają się rewelacyjnie. :)

#11 pawelszabla

pawelszabla

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 441 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 09:56

Pawilon wygrywa. Pawilon w niczym nie ustępuje murowanemu budynkowi, a wychodzi dużo taniej. Jeśli szukasz kogoś do budowy pawilonu handlowego, sprawdzoną firmą jest Panel Sandwich z Grójca. Mój szwagier ma od nich 3 sklepy w formie takich pawilonów w jednym mieście i nie narzeka.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych