Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

gmina zmusza do budowy wodociagu i jego bezplatnego przekazania

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-jomisia

Guest_-praw-jomisia
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2010 - 14:07

Witam,

czy gmina moze wymusic podpisanie umowy na ktorej zoobowiaze sie do zalozanie wodociagu na wlasny koszt i bezplatnego przekazania go gminie? Dowiedzialm sie ze jesli tego nie zrobie 'nie dostane pozwolenia na budowe'.

Dzialka lezy przy drodze niecalkiem gminnej to znaczy:
dzialka lezy dokladnie przy ok 8metrowym odcinku ziemii do ktorego mialabym prawo przejscia i przejazdu.
Ten odcinek ziemii przylega do drogii gminnej (6m).
Oba odcinki tzn 8metrowy i droga gminna stanowia droge slepa.
Wodociagu w drodze nie ma.

Sasiedzi z naprzeciwka (3 domy) podlaczyli sie do wodociagu w drodze poprzecznej, kazdy osobna rura fi40. Gmina zapowiedziala, ze juz za duzo tych podlaczen i nam na to nie wyda zgody. Wiec jesli chcemy pozwolenie na budowe to musimy wybudowac wodociag i go im oddac za darmo. Wiem, ze art31 ust1 mowi, ze moglabym taki wodociag przekazac odplatnie ale gmina chce zebym podpisala, ze zrobie to nieodplatnie. Jeszcze sugerowano zeby budowac ten wodociag nie w 6m drodze gminnej tylko tym pasie 8metrowym, ktory nie nalezy do nas. Ja wolalabym w drodze gminnej chociazby po to, zeby starac sie o zwrot kosztow. Co robic?

Jomisia

#2 Guest_-praw-mirek

Guest_-praw-mirek
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2010 - 21:36

to bezprawie w wykonaniu urzędników gminnych jest całkiem popularne , mam/miałem podobny problem .
Najpierw Gmina nie chciała wydać warunków przyłaczenia zanim nie podpisze umowy w której sprzedam im za 5 pln/metr zbudowanego przeze mnie wodociągu gdzie koszt zbudowania to w granicach 120 150 pln/metr i dodatkowo w umowie wpisali sobie paragraf, że nie bedę rościł w przyszłości żadnych pretensji ... - w sumie żałosne to wszysko . Po moich stanowczych protestach popartych zgłoszeniem sprawy do rzecznika konsumentów ( który w całej rozciągłości potwierdził niezgodne z prawem działania monopolistyczne Gminy ) łaskawie wydano mi te warunki , aktualnie mam już projekt ( w miedzyczasie kolejna kłoda pod nogi z Gminy , brak zgody na poprowadzenie wodąciągu w drodze gminnej - ale tu dośc szybko przytoczone zapisy z MPZP załatwiły sprawę ) .

Jak tylko otrzymam pozwolenie na budowę ruszam z budową " prywatnego " wodociągu a jak tylko go odbiorą następnego dnia wystawiam r- ek Gminie na cały koszt zbudowania bo jak zakłdam chyba nie mogę być prywatnym włascicielem wodociagu ). Wolę takie rozwiązanie niż oddawać im za bezcen to na co wydałem swoje cięzko zarobione pieniądze

dla mnie to wszystko to wielka granda i bezprawie w państwie , które aspiruje do G20 - żałosne to wszystko, urzędnicy zamiast ułatwiać to tylko jeszcze komplikują .... i utrudniają

#3 Guest_-praw-tadeusz52

Guest_-praw-tadeusz52
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2010 - 18:15

Witam,
zanim bez żadnej odpowiedzialności i bezkarnie pozwolimy sobie na psioczenie nt Państwa....., to jednak wypadałoby rozróżnić samorząd (gmina) od firmy dostarczającej wodę (spółka prawa handlowego), nie wspominając o wpływie Państwa na stan rzeczy.
Wiedza nie boli......

#4 Guest_-praw-dochodzącyprawdy

Guest_-praw-dochodzącyprawdy
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2010 - 19:08

Jest wiele obszarów w kraju, gdzie dzieli się działki pod budownictwo jednorodzinne bez zapewnienie minimum infrastruktury związanej z terenami mieszkalnymi.Co wtedy? Trzeba budować studnię i montować hydrofor. Nawet nie wiecie,jak mnóstwo jest takich nowych domów z brakiem sieci. Wybudowałbym studnie i spokojnie odczekał ,do chwili, gdy teren będzie się intensywnie zagęszczał i gmina będzie zmuszona do wywiązania się z podstawowego zadania własnego, jakim jest inwestowanie w infrastrukturę miejską. Studnię po wykonaniu sieci przez miasto i przyłączeniu się do niej- pozostawiłbym dla celów ogrodniczych- podlewania przydomowego ogródka na własnej działce.

#5 Guest_-praw-mirek

Guest_-praw-mirek
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2010 - 23:18

CYTAT(Tadeusz52 @ 13.06.2010, 17:15) Witam,
zanim bez żadnej odpowiedzialności i bezkarnie pozwolimy sobie na psioczenie nt Państwa....., to jednak wypadałoby rozróżnić samorząd (gmina) od firmy dostarczającej wodę (spółka prawa handlowego), nie wspominając o wpływie Państwa na stan rzeczy.
Wiedza nie boli......

bez sensu ... / cieżko pracuję, płacę uczciwie podatki, staram się polepszyć sobie i rodzinie byt a istniejące prawo pozwala urzędnikom na bezprawie ( bo to, że wymuszają na mnie darowiznę to chyba tak mozna nazwać ) a Państwo na to pozwala , fakt , że sami sobie wybralismy stanowiących to prawo ...

#6 Guest_-praw-wlany

Guest_-praw-wlany
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2010 - 16:42

CYTAT(Tadeusz52 @ 13.06.2010, 17:15) Witam,
Wiedza nie boli......

Pamieta sie jeszcze prl? to panstwo jest warte nie tylko psioczenia ale procesow sadowych. Co mnie obchodzi kto wyciaga z mojego portfela pieniadze i to zupelnie bezprawnie? Od kiedy to obywatel musi ponosic koszty instalacji rury wodociagowej biegnacej pod droga publiczna? To Panstwo za nic nie odpowiada, za bezczynna policje, kokony prokuratorsie, III wladze sadownictwo. Za nic. Nie dziwie sie ze mlodzi opuszczaja ten grajdol.

#7 Guest_xxxxx

Guest_xxxxx
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 14:13

Właśnie - wiedza nie boli. Warto zapoznać się z kilkoma przepisami. Zaopatrzenie w wodę to zadanie gminy. Gmina może w tym celu zawrzeć z wodociagami umowę. Nadal jednak gmina reguluje opłaty, ich wysokość i inne zagadnienia z tym związane. Nadal to psi obowiązek gminy. Nawet jeśli zawarła umowę z PWIK

#8 Guest_takisobie

Guest_takisobie
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2011 - 13:42

Pamieta sie jeszcze prl? to panstwo jest warte nie tylko psioczenia ale procesow sadowych. Co mnie obchodzi kto wyciaga z mojego portfela pieniadze i to zupelnie bezprawnie? Od kiedy to obywatel musi ponosic koszty instalacji rury wodociagowej biegnacej pod droga publiczna? To Panstwo za nic nie odpowiada, za bezczynna policje, kokony prokuratorsie, III wladze sadownictwo. Za nic. Nie dziwie sie ze mlodzi opuszczaja ten grajdol.

Oj, pamieta PRL, pamieta. Zgadzam sie, to panstwo jest warte wielu procesow sadowych w bardzo wielu sprawach.Rzeczywiscie to panstwo nie odpowiada za nic. Panosza sie policjanci, prokuratorzy a wladza sadownicza? Rozpacz dla obywateli. Wracajac do sprawy to identyczna sytuacja jak ta z wodociagiem jest z energetyka, gazownictwem. Panstwo nie pracuje dla obywatela, to panstwo jest w zapasci. Ciagle widze na ekranie tv pieprzacych o "panstwie prawa" i pytam, o czym oni mowia, bo ja nie zyje w panstwie prawa a w panstwie totalnego balaganu i bezprawia.

#9 fiskimiriski

fiskimiriski

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 143 postów

Napisano 19 lipiec 2021 - 19:32

W sumie mnie na szczęście takie kwestie nie dotyczą gdyż ja posiadam u siebie na działce studnię głębinową i jestem zdania, że to rozwiązanie jest naprawdę fajne. Jakiś czas temu jeszcze czytałem na stronie https://nowe-nieruch...rowy-do-studni/jaki najlepszy zestaw hydroforowy będzie dla nas zdecydowanie najlepszy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych