Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Czy trzeba mieć umowę o pracę na czas nieokreslony zeby iść na L4 przy ciąży? Ile wynosi zasiłek chorobowy i kto płaci?

wynagrodzenia ciaża L4

wróć do serwisu Księgowość 87 odpowiedzi w tym temacie

#81 Guest_dorota

Guest_dorota
  • Goście

Napisano 12 luty 2015 - 20:24

1/ prawidłowo,nie musi być daty zakończenia umowy na zastępstwo, ale zapis np "na czas nieobecności p. Kowalskiej"
umowa zakonczy się w dniu powrotu zastępowanej osoby do pracy;

2/ urodzenie dziecka w czasie zatrudnienia (umowy, podlegania pod ubezp. chorobowe) powoduje, że należne są urlopy / zasiłki macierz., dodatkowy i rodzicielski;
jesli umowa zakończy się przed datą porodu, masz prawo tylko do zasiłku chorobowego, nawet po ustaniu zatrudnienia

ad 2.
a jeśli umowa kończy sie Np w 6 mc ciazy to zasilek będzie wyplacony❓ nawet w przypadku i zastepstwo❔ i normalnie po porodzie 20, 6,26 tyg platnych ❓

#82 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8922 postów

Napisano 12 luty 2015 - 21:12

ad 2.
a jeśli umowa kończy sie Np w 6 mc ciazy to zasilek będzie wyplacony❓ nawet w przypadku i zastepstwo❔ i normalnie po porodzie 20, 6,26 tyg platnych ❓

nie, w takiej sytuacji nie otrzymasz zasiłków macierzyńskich;

możesz tylko korzystać ze zwolnienia lekarskiego (wg zaleceń lekarza) nawet po ustaniu zatrudnienia, aż do dnia porodu

#83 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 luty 2015 - 08:35

możesz tylko korzystać ze zwolnienia lekarskiego (wg zaleceń lekarza) nawet po ustaniu zatrudnienia, aż do dnia porodu

a jesli nie jest sie zatrudnionym to po co zwolnienie l4? myslełem ze zwolnienia sa dla pracujacych?

#84 Guest_dorota

Guest_dorota
  • Goście

Napisano 14 luty 2015 - 08:42

wiec jesli dobrze rozumiem, w przypadku porodu przypadajacego po zakonczeniui zatrudnienia:

1- umowa na czas okreslony, pracownica nie ma urlopu macierz, ale dostanie 100% zasilku macierzyn?

kto wyplaca zasilek ?

2- umowa na zastepstwo- pracownica nie ma ani urlopu ani zasilku, i zadne prawo np 3 mca ciazy jej tez nie chroni przed rozwiazaniem umowy. a jesli jeszcze by musiala skorzystac ze chorobowego to automatycznie jesli wraca zastepowana osoba jest zwolniona?

a jesli zastepowana osoba nie wroci, ale na czas nieobecnosci mojej zostanie zatrudniona nowa osoba to czy wtedy moge miec jakies swiadczenia?

#85 Guest_DAGMARA

Guest_DAGMARA
  • Goście

Napisano 14 luty 2015 - 10:30

wITAM!

MAM UMOWE O PRACE NA CZAS ZASTEPSTWA PODCZAS USPR. NIOBECNOSCI PRACOWNICY. W SUMIE NIE WIEM DO KIEDY, TAK? JESTEM W CIĄZY I LEKARZ ZALECIL MI ZWOLNIENIE Z POWODU ZAGROZENIA, STRESUJACA PRACA.

JAK TO TERAZ BEDZIE WYGLADAŁO CZY BEDE DALEJ W STOSUNKU PRACY? CZY ZOSTANE Z NICZYM?

#86 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14305 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 15 luty 2015 - 13:13

Tak, nadal masz umowę o pracę na zastępstwo i w związku z chorobą możesz dostać zwolnienie lekarskie i pobierać najpierw wynagrodzenie chorobowe a potem zasiłek chorobowy.

#87 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 luty 2015 - 19:17

Tak, nadal masz umowę o pracę na zastępstwo i w związku z chorobą możesz dostać zwolnienie lekarskie i pobierać najpierw wynagrodzenie chorobowe a potem zasiłek chorobowy.

na moje miejsce beda musieli zalatwic  nowego pracownika- czy ja strace prace?  jak to bedzie wygladało jesli zatrudnia kogos nowego a jak jak wroci osoba ktora zastepuje? bo podobno taka mozliwosc jest we wrzesniu?

#88 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14305 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 15 luty 2015 - 22:52

Nie jestem kadrową, ale z tego co wiem to twoja umowa rozwiąże się w dniu powrotu do pracy zastępowanego pracownika.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wynagrodzenia, ciaża, L4

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy