Skocz do zawartości

Serwerownia - wymogi

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-harry88pl

Guest_-praw-harry88pl
  • Goście

Napisano 24 marzec 2010 - 21:01

Witam wszystkich

Jestem na etapie projektowania serwerowni.

Zaprojektowałem już:
- system p.poż - gaśnica proszkowa o poj. 4 kg uruchamiana z systemu kontroli pomieszczenia
-wentylacje wywiewną - przekrój 15cm/15cm
-podłogę techniczną
-szafę wiszącą rack na umieszczenie serwera, w której po każdej stronie jest 85 cm wolnej przestrzeni - taki wymóg?
-oznakowanie narożników szafy ze względu iż wisi na wysokości mniejszej niż 180cm - wg. wymogów BHP
- instalacja elektryczna oraz strukturalna też jest już zaprojektowana

Mam natomiast jeden kolosalny problem - podobno taka serwerownia musi mieć odpowiednią kubaturę

W serwerowni nie będzie stałego miejsca pracy - ewentualnie naprawa jeśli coś się uszkodzi no i przeglądy techniczne.

Serwerownia zaprojektowana przeze mnie ma wymniary szer. - 160cm x wys. - 250cm x dł. - 160cm co daje 6,4 metra sześciennego.

I jeszcze jedna sprawa - jakie musi być natężenie światła? minimum 500 lux?

Pozdrawiam serdecznie i czekam na rozwianie moich problemów

Adrian

#2 Moris_M

Moris_M

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 14 październik 2016 - 07:36

Jak chodzi o samo wyposażenie serwerowni to możesz się odezwać do tej firmy, na pewno doradzą w kwestii doboru odpowiedniego hardware.

#3 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 575 postów

Napisano 31 październik 2018 - 20:20

Tutaj http://www.ideal.pl też jest namiar na firmę, która zajmuje się wyposażeniem serwerowni. Mają wiele ciekawych rozwiązań w tym zakresie. Myślę, że warto zawsze liczyć na profesjonalną pomoc, aniżeli samodzielnie kombinować. Trzeba bowiem stawiać na wydajne, ale ekonomiczne rozwiązania. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych