Skocz do zawartości

wymeldowanie bez zgody osoby zameldowanej

105 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_mam

Guest_mam
  • Goście

Napisano 10 luty 2015 - 17:37

Witam, proszę o pomoc. Mój syn wyprowadził się z domu ok. 17 lat temu. Do dnia dzisiejszego nie wymeldował się, a niestety bierze wiele pożyczek i różnie jest ze spłatami. Upomnienia przychodzą na adres zameldowania, a ja mam juz tego dość. Czy mogę go wymeldować bez jego zgody? Jesteśmy z mężem właścicielami tego domu.

#42 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 luty 2015 - 20:55

Można go wymeldować, jeśli od tylu lat nie przebywa pod tym adresem.

#43 teśka

teśka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 15 luty 2015 - 21:09

Witam, proszę o pomoc. Mój syn wyprowadził się z domu ok. 17 lat temu. Do dnia dzisiejszego nie wymeldował się, a niestety bierze wiele pożyczek i różnie jest ze spłatami. Upomnienia przychodzą na adres zameldowania, a ja mam juz tego dość. Czy mogę go wymeldować bez jego zgody? Jesteśmy z mężem właścicielami tego domu.

Zgodnie z ustawą o ewidencji ludności i dowodach osobistych na wniosek strony/właściciela/ w sprawie wymeldowania osoby,która opuściła miejsce pobytu stałego trwającego ponad 3 miesiące i nie dopełniła ona obowiązku meldunkowego urząd powinien wydać decyzję w sprawie jej wymeldowania.

Jednak  przed wydaniem takiej decyzji urząd zobowiązany jest zbadać sprawę,czy rzeczywiście Pani  syn tam już nie mieszka,ponieważ  w tym samym czasie można mieć zameldowanie stałe w innym miejscu,a być zameldowanym czasowo w innym miejscu oczywiście pod takim warunkiem,że czynność zameldowania czasowego  została zgłoszona w  urzędzie.

#44 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 30 marzec 2015 - 08:16

Witam serdecznie..jestem wnuczką po zmarlych dzuadkach,zamieszkuje w mieszkaniu dziadków od 11 lat lecz mieszkanie bylo zadłużone moja mama również jest zameldowana ale nie przebywa juz ponad 4 lata brat juz 2 lata ja splacam dlugi które byly na mieszkaniu dziadkowi jak żył odebrano tytul prawny do lokalu przez tak duże zadłużenie potrzebuje pomocy bo nie wiem jak wymeldować matke z mieszkania oraz brata co mam zrobic gdy nie posiadam tytulu prawnego nie chcialabym aby pewnego poranka matka lub brat zjawili sie po latach mówiąc ze maja cos do mieszkania skoro ja splacam po nich wszystkich dosc kolosalne zadłużenie.

#45 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 30 marzec 2015 - 08:19

Bardzo proszę o Pomoc i jak najszybszy odzew z Państwa strony.

#46 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 marzec 2015 - 19:24

Witam serdecznie..jestem wnuczką po zmarlych dzuadkach,zamieszkuje w mieszkaniu dziadków od 11 lat lecz mieszkanie bylo zadłużone moja mama również jest zameldowana ale nie przebywa juz ponad 4 lata brat juz 2 lata ja splacam dlugi które byly na mieszkaniu dziadkowi jak żył odebrano tytul prawny do lokalu przez tak duże zadłużenie potrzebuje pomocy bo nie wiem jak wymeldować matke z mieszkania oraz brata co mam zrobic gdy nie posiadam tytulu prawnego nie chcialabym aby pewnego poranka matka lub brat zjawili sie po latach mówiąc ze maja cos do mieszkania skoro ja splacam po nich wszystkich dosc kolosalne zadłużenie.

Odpowiedź masz w poście powyżej. Podobny problem. Musisz zgłosić się do biura meldunkowego w swoim mieście. Inna sprawa, to tytuł prawny do lokalu, jeśli go nie posiadasz mogą nie zechcieć rozmawiać z Tobą.

#47 Guest_eliza

Guest_eliza
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2015 - 13:32

Wymrldowanie

#48 Guest_Heniek

Guest_Heniek
  • Goście

Napisano 05 maj 2015 - 11:17

Witam, kilka lat temu rodzice się rozwiedli. Mama wyprowadziła się z domu i wymeldowała się z mieszkania, w którym mieszka obecnie ojciec- nie był jego właścicielem, mieszkanie komunalne. Ja mieszkam w innym mieście ale na pobyt stały jestem zameldowany w miejscu gdzie mieszka ojciec. Jakiś czas temu dowiedziałem się, że zmienił zamki w drzwiach i w momencie gdy upomniałem się o moje rzeczy osobiste niejednoznacznie odpowiedział, że mi ich nie wyda i że część z nich już wyrzucił. W jaki sposób mogę domagać się wydania moich osobistych rzeczy?

#49 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 maj 2015 - 12:16

Witam, kilka lat temu rodzice się rozwiedli. Mama wyprowadziła się z domu i wymeldowała się z mieszkania, w którym mieszka obecnie ojciec- nie był jego właścicielem, mieszkanie komunalne. Ja mieszkam w innym mieście ale na pobyt stały jestem zameldowany w miejscu gdzie mieszka ojciec. Jakiś czas temu dowiedziałem się, że zmienił zamki w drzwiach i w momencie gdy upomniałem się o moje rzeczy osobiste niejednoznacznie odpowiedział, że mi ich nie wyda i że część z nich już wyrzucił. W jaki sposób mogę domagać się wydania moich osobistych rzeczy?

Jeśli nie można czegoś wyegzekwować dogadując się, pozostaje sprawa w sądzie.

#50 Guest_EdytaB

Guest_EdytaB
  • Goście

Napisano 25 maj 2015 - 15:14

Witam i Proszę o pomoc. 6 lat temu mój tata wraz ze swoim bratem odziedziczyli dom po babci. Tata dopełnił ze swojej strony wszelkich formalności w urzędzie skarbowym i nie tylko, wujek natomiast nie i z tego tytułu ma długi na poczet US. Oprócz tego regularnie odwiedzają tatę komornicy, gdyz wujek ciągle zaciąga nowe długi. Wujek nie mieszka w tym domu od prawie 30 lat. Babcia nie zdążyła go jednak wymeldować. czy jest możliwość, aby tata wymeldował go z domu? Brdzo proszę o odpowiedź.

#51 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 maj 2015 - 19:49

Witam i Proszę o pomoc. 6 lat temu mój tata wraz ze swoim bratem odziedziczyli dom po babci. Tata dopełnił ze swojej strony wszelkich formalności w urzędzie skarbowym i nie tylko, wujek natomiast nie i z tego tytułu ma długi na poczet US. Oprócz tego regularnie odwiedzają tatę komornicy, gdyz wujek ciągle zaciąga nowe długi. Wujek nie mieszka w tym domu od prawie 30 lat. Babcia nie zdążyła go jednak wymeldować. czy jest możliwość, aby tata wymeldował go z domu? Brdzo proszę o odpowiedź.

Nie można wymeldować, ponieważ jest współwłaścicielem domu.

#52 Guest_EdytaB

Guest_EdytaB
  • Goście

Napisano 26 maj 2015 - 19:27

nawet jeżeli na chwilę obecną tylko tata funkcjonuje w księgach wieczystych?

#53 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 maj 2015 - 20:27

nawet jeżeli na chwilę obecną tylko tata funkcjonuje w księgach wieczystych?

Jakby nie było, wujek jest współwłaścicielem domu i tylko sam może wymeldować się z niego.

#54 Guest_halina

Guest_halina
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2015 - 17:38

po rozwodzie od 2 lat mieszkam w domu moich rodzicow z dwójka dziech.chcialam nas zameldować u rodzicow gdzie wieszkamy czy potrzebna jest zgoda mojego bylego meza ich ojca?

#55 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2015 - 20:28

po rozwodzie od 2 lat mieszkam w domu moich rodzicow z dwójka dziech.chcialam nas zameldować u rodzicow gdzie wieszkamy czy potrzebna jest zgoda mojego bylego meza ich ojca?

Zgoda ich ojca? A do czego? Potrzebna jest zgoda Twoich rodziców, na zameldowanie Was u siebie.

#56 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2015 - 12:46

Witam,

W Urzędzie od jakiegoś czasu toczy się postępowanie o wymeldowanie mojego męża. Nie mieszka z nami juz kilka lat. Chcę go wymeldować. Nie podejmuje zadnej poczty. I administracja chce mu wyznaczyć kuratora sądowego do doręczeń. Kilka dni temu przypadkowo natknęłam się na mojego męża i poszłam za nim. ustaliłam gdzie mieszka. Dokładny adres. Czy jeżeli podam ten adres do doręczeń i mój mąż odbierze tą pocztę od administracji to znaczy że nie będzie trzeba wyznaczać kuratora? Dodam jeszcze że trójka sąsiadów zeznała kilka dni temu ze nie mieszka i nie przebywa.

Boję sie tylko tego ze jak on odbierze tę pocztę o postępowaniu administracyjnym to przyjedzie do mojego mieszkania i bedzie PILNOWAŁ miejsca zeby go nie mogli wymeldować. i oczywiście pójdzie zaprzeczyć wszyskiemu ze niby sie wyprowadził.

Proszę o poradę. Podawać ten adres w administracji w Urzędzie Miasta w którym postępowanie się toczy czy nie?

#57 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2015 - 12:57

Witam,

W Urzędzie od jakiegoś czasu toczy się postępowanie o wymeldowanie mojego męża. Nie mieszka z nami juz kilka lat. Chcę go wymeldować. Nie podejmuje zadnej poczty. I administracja chce mu wyznaczyć kuratora sądowego do doręczeń. Kilka dni temu przypadkowo natknęłam się na mojego męża i poszłam za nim. ustaliłam gdzie mieszka. Dokładny adres. Czy jeżeli podam ten adres do doręczeń i mój mąż odbierze tą pocztę od administracji to znaczy że nie będzie trzeba wyznaczać kuratora? Dodam jeszcze że trójka sąsiadów zeznała kilka dni temu ze nie mieszka i nie przebywa.

Boję sie tylko tego ze jak on odbierze tę pocztę o postępowaniu administracyjnym to przyjedzie do mojego mieszkania i bedzie PILNOWAŁ miejsca zeby go nie mogli wymeldować. i oczywiście pójdzie zaprzeczyć wszyskiemu ze niby sie wyprowadził.

Proszę o poradę. Podawać ten adres w administracji w Urzędzie Miasta w którym postępowanie się toczy czy nie?

Dodam jeszcze że właścicielem mieszkania jestem ja i odziedziczyłam je po swoich rodzicach. On jest tam zameldowany

#58 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 listopad 2015 - 21:33

Gapa

#59 Guest_gapa

Guest_gapa
  • Goście

Napisano 16 listopad 2015 - 21:34

Gapa jak wymeldowac chłopaka z mojego mieszkania

#60 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 listopad 2015 - 11:57

Gapa jak wymeldowac chłopaka z mojego mieszkania

Jeśli chcesz odpowiedzi na swoje zapytanie opisz sprawę dokładniej. Bo na tak zadane pytanie, mogę Ci odpowiedzieć - idź do biura meldunkowego.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych