Skocz do zawartości

wymeldowanie bez zgody osoby zameldowanej

105 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Mirek

Guest_Mirek
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2013 - 18:34

Witam,
moja mama jest właścicielką mieszkania. Ojciec (są wciąż małżeństwem)wyniósł sie 6 miesięcy temu bez zamiaru powrotu. Nie znaliśmy jego miejsca pobytu. Mama złożyła miesiąc temu wniosek o wymeldowanie go. Dostała odmowną decyzję w której napisano że ojciec zameldował sie cyba 2 miesiące temu czasowo pod innym adresem. Proszę o porade jak sie od tego odwołać. Dziękuję.

#22 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 02 luty 2014 - 21:00

ja i moja mama chcemy wymeldowac ojca z lokalu w ktorym mieszkamy poniewaz ojciec jest alkoholikiem, zneca sie nad nami psychicznie i fizycznie, interwencje policji to u nas codziennosc. Jestesmy objete procedura "niebieskiej karty"> Bylysmy na rozmowie z Pania od spraw Rozwiazywania Uzaleznien i Problemo Alkoholowych i ta nam powiedziala ze mozemy go wymeldowac wlasnie z tego wzgledu ze jest agresywny wobec nas i ze ten wniosek mamy znalezc w internecie jednak nie mozemy go odszukac. Czy moze ktos nam pomoc?

#23 Guest_twojeporady.pl

Guest_twojeporady.pl
  • Goście

Napisano 03 luty 2014 - 00:43

kwestię tą reguluje art. 35 ustawy o ewidencji ludności, na wniosek właściciela wszczyna się postępowanie administracyjne.

Proszę pamiętać, iż zameldowanie nie rodzi praw do lokalu!!!

jeżeli potrzebujesz pomocy, w sporządzeniu wniosku:

www.twojeporady.pl

#24 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 luty 2014 - 02:07

kwestię tą reguluje art. 35 ustawy o ewidencji ludności, na wniosek właściciela wszczyna się postępowanie administracyjne.

Proszę pamiętać, iż zameldowanie nie rodzi praw do lokalu!!!

Tak,ale należy też wiedzieć o tym,ze w przypadku współwłasności tego lokalu,czy własności lokalu tylko przez ojca takie wymeldowanie praktycznie jest niemożliwe.
Za takie czyny co najwyżej,to można skierować tą osobę na przymusowe leczenie do specjalnej placówki.

#25 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 luty 2014 - 02:25

Witam,
moja mama jest właścicielką mieszkania. Ojciec (są wciąż małżeństwem)wyniósł sie 6 miesięcy temu bez zamiaru powrotu. Nie znaliśmy jego miejsca pobytu. Mama złożyła miesiąc temu wniosek o wymeldowanie go. Dostała odmowną decyzję w której napisano że ojciec zameldował sie cyba 2 miesiące temu czasowo pod innym adresem. Proszę o porade jak sie od tego odwołać. Dziękuję.

Jeżeli rodzice nie mają podpisanej rozdzielności majątkowej,a mama została właścicielką tego mieszkania podczas trwania małżeństwa,to obowiązuje ich wspólność majątkowa i oboje małżonkowie są obowiązani współdziałać w zarządzie majątkiem wspólnym na podst.krio Art31,Art.36.
To znaczy,ze w tym przypadku żona nie może wymeldować męża bez jego zgody.

#26 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 17 marzec 2014 - 15:11

Witam. W mieszkaniu ktore należy do mnie zameldowalam swojego ówczesnego chłopaka. Po pewnym czasie teoretycznie sie rozstalismy ale on nie chce się wyprowadzić. Smieje mi sie w twarz ze nie mogę nic zrobić bo jesli np. Wymienie zamki w drzwiach to wroci z policją i bede musiala go wpuścić. Niestety wiem ze ma rację. W weekendy spozywa spore ilosci alkoholu. Wtedy nie wpuszczam go domu i nie boje sie policji bo jak jest pijany to policja mu nie pomoże. Czy jest jakis sposób, artykuł zeby sie go pozbyc?

#27 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 marzec 2014 - 21:39

Człowiek uczy się na błędach i teraz już będzie Pani wiedziała, co to znaczy zameldować w swoim mieszkaniu obcą osobę. Jeśli nie wyprowadzi się dobrowolnie musi Pani przeprowadzić w sądzie sprawę o eksmisję.

#28 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 21 marzec 2014 - 07:07

Nie jest to pocieszające. Ale fakt człowiek uczy się na błędach i tego na pewno już nie popełnie

#29 Guest_iwi

Guest_iwi
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2014 - 00:59

Witam. Jestem zameldowana z dzieckiem na stale od 8 mies w domu mojej teściowej.od 2 tygodni mieszkam tymczasowo na stancji wraz synkiem z powodu problemów z mężem. Do ch w chwili rozwodu chcialabym pozostać pod tym adresem jednak ona zlozyla wniosek o wymeldowanie mnie. Czy bez mojej zgody może to zrobić sprawa jest taka ze jeszcze nie wiadomo czy do rozwodu dojdzie i jak po toczą się sprawy...??

#30 Guest_iwi

Guest_iwi
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2014 - 01:01

Malo tego chce wymeldowac mnie i moje 2,5 roczne dziecko....

#31 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2014 - 14:27

iwi
Jeśli wyprowadziła się Pani od teściowej, to zrobiła jej przysługę, bo będzie mogła wymeldować Panią, tłumacząc się, że pod tym adresem nie zamieszkuje. Jeśli nie chce Pani być wymeldowana, musi tam wrócić wraz z dzieckiem i wtedy będzie prawo zamieszkiwać do rozwodu.

#32 Guest_KA

Guest_KA
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2014 - 14:18

Witam, obecnie mieszkam na stancji od czerwca 2014r, jestem zameldowana na stale w domu rodzinnym. Moje pytanie brzmi: czy moj ojciec jako wlasciciel domu moze mnie z niego wymeldowac? co moge wowczas zrobic, jesli nie posiadam zadnego innego meldunku?

#33 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2014 - 14:44

Witam, obecnie mieszkam na stancji od czerwca 2014r, jestem zameldowana na stale w domu rodzinnym. Moje pytanie brzmi: czy moj ojciec jako wlasciciel domu moze mnie z niego wymeldowac? co moge wowczas zrobic, jesli nie posiadam zadnego innego meldunku?

Nie można Pani wymeldować z pobytu stałego w domu rodzinnym, jeśli na stancji zamieszkuje Pani np. z powodu nauki. Jeśli jednak wyprowadziła się Pani z  powodu, bo nie chce tam mieszkać, ojciec może wymeldować.Powinno być się zameldowanym tam, gdzie się mieszka.

#34 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19672 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 02 grudzień 2014 - 15:55

Jeśli sytuacja jest "napięta" wystarczy, że będziesz się pokazywała w domu rodzinnym, zadbaj o świadków którzy by tam ciebie widzieli, przenocuj, część rzeczy zostaw

#35 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19672 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 02 grudzień 2014 - 16:05

Moja bratowa, która z moim bratem miała baaaaardzo ciche dni, separacja totalna, tak go "przyłatwiła" kiedy on przyjechał do moich rodziców i z nimi zamieszkał, ale cały czas był zameldowany we wspólnym mieszkaniu, tyle, że zabrał swoje rzeczy osobiste i nie pokazywał się u niej po pół roku go wymeldowała

#36 Guest_marlena

Guest_marlena
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2014 - 21:18

dzien dobry mam takie pytanie , mieszkam z mężem i córka w mieszkaniu komunalnym gdzie głownym najemca tego mieszkania jest moj ojciec i jego zona, od kilku lat nie mieszkaja w tym mieszkaniu  przeprowadzili sie do niemiec gdzie maja meldunek stały i swoj dom, wszystkie opłaty jakie są za mieszkanie ponosze ja , zrobilismy generalny remont mieszkania bo bylo bardzo zaniedbane .  oni sami niechca sie wymeldowac , moje pytanie czy moge wogole cos zrobic zeby ich wymeldowac i przejac  tytuł prawny???? bo nie chciała bym znalesc sie na ulicy .prosze o porade .

#37 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2014 - 18:53

dzien dobry mam takie pytanie , mieszkam z mężem i córka w mieszkaniu komunalnym gdzie głownym najemca tego mieszkania jest moj ojciec i jego zona, od kilku lat nie mieszkaja w tym mieszkaniu  przeprowadzili sie do niemiec gdzie maja meldunek stały i swoj dom, wszystkie opłaty jakie są za mieszkanie ponosze ja , zrobilismy generalny remont mieszkania bo bylo bardzo zaniedbane .  oni sami niechca sie wymeldowac , moje pytanie czy moge wogole cos zrobic zeby ich wymeldowac i przejac  tytuł prawny???? bo nie chciała bym znalesc sie na ulicy .prosze o porade .

Mieszkanie komunalne jest własnością gminy i jeśli główny najemca w nim nie zamieszkuje, gmina ma prawo  mu je odebrać. O tym, czy Pani może starać się o mieszkanie, zadecyduje gmina, przy czym fakt, że zrobiła Pani remont i jest tam zameldowana, może nie mieć żadnego znaczenia.

#38 teśka

teśka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 01:55

po rozwodzie z mężem ,zameldowałam się na pobyt tymczasowy u mojej mamy , czy mąż i teściowie mają prawo mnie wymeldować z domu, gdzie mieszkałam przez 25 lat i byłam zameldowana na pobyt stały ,remontowałam ,urządzałam z nimi wspólnie dom.

Zgodnie z ustawą o ewidencji ludności i dowodach osobistych zameldowanie wymagane jest tylko w celu ewidencyjnym,czyli potwierdzenia faktu pobytu w danym lokalu.

Jeżeli po wskazanym adresem u męża nie mieszka Pani dłużej niż 3 miesiące,to zgodnie z tą ustawą Pani mąż może wystąpić  z wnioskiem do organu gminy o wymeldowanie Pani z tego lokalu pod warunkiem,ze nie jest Pani właścicielem lub współwłaścicielem tego domu.

Ponieważ posiada Pani tylko meldunek czasowy,tak więc obowiązkiem organu powinno być wezwanie Pani do urzędu w celu złożenia wyjaśnień dotyczących  pobytu stałego w tym domu,ponieważ organ gminy tylko na tej podstawie może wydać decyzję w sprawie wymeldowania osoby,która opuściła miejsce pobytu stałego,.

Remont mieszkania oraz sam okres zameldowania na pobyt stały w tym domu

dotyczy oddzielnego zagadnienia w przypadku ubiegania się przez Panią zwrotu poniesionych kosztów w związku wspólnym gospodarowaniem w tym domu.

#39 teśka

teśka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 07:37

Jeśli sytuacja jest "napięta" wystarczy, że będziesz się pokazywała w domu rodzinnym, zadbaj o świadków którzy by tam ciebie widzieli, przenocuj, część rzeczy zostaw

Może ta rada by się sprawdziła,ale tylko w takim przypadku,kiedy powołają do sprawy właśnie tych świadków.

W UMiG toczy się się postępowanie administracyjne w sprawie zameldowania mnie w lokalu w którym mieszkam od 1999r,a obecnie bez umowy najmu tego lokalu.

UMiG powołał na świadków takich sąsiadów,którzy są zameldowani pod wskazanym adresem,ale nie mieszkają.Mimo,ze zgodnie z k.p.a gmina powinna już dawno zakończyć to postępowanie i wydać decyzję,to nadal postępowanie to jest w toku.

Wobec tego taka jest dzisiejsza rzeczywistość,że nawet jak mieszkam w tym lokalu  i wszyscy o tym dobrze wiedzą,urząd zwleka z wydaniem decyzji w sprawie zameldowania mnie,ponieważ widocznie ma swój w tym interes.

#40 teśka

teśka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 28 grudzień 2014 - 07:48

Moja bratowa, która z moim bratem miała baaaaardzo ciche dni, separacja totalna, tak go "przyłatwiła" kiedy on przyjechał do moich rodziców i z nimi zamieszkał, ale cały czas był zameldowany we wspólnym mieszkaniu, tyle, że zabrał swoje rzeczy osobiste i nie pokazywał się u niej po pół roku go wymeldowała

Obowiązek meldunkowy jeszcze istnieje,dlatego myślę,ze udało się jej tak zrobić,ponieważ on sam tego  obowiązku nie dokonał w chwili zamieszkania u swoich rodziców.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych