Skocz do zawartości

wymeldowanie bez zgody osoby zameldowanej

98 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-joanna4567

Guest_-praw-joanna4567
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2010 - 17:54

Chciałabym wymeldować syna bez jego zgody z mojego domu. Nie mieszka pod tym adresem 9 lat, ponieważ przebywa i pracuje w innym mieście. Bierze on pożyczki z banku na mój adres i są przez niego niespłacane oraz zadłuża się dalej. Obecnie mój syn pobiera rentę chorobowa 2 grupy i czy pozbawienie go adresu zameldowania nie spowoduje problemów z utrzymywaniem dalszych świadczeń. prosze o pomoc.

#2 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2010 - 21:54

Wymeldowanie go z adresu pod którym nie przebywa jest jak najbardziej zasadne i możliwe. Nie ma to również żadnego wpływu na otrzymywanie świadczeń chorobowych.

#3 Guest_-praw-gilotyna

Guest_-praw-gilotyna
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2010 - 19:01

Witam. Chciałabym wymeldować mojego męża. Mąż nie przebywa w domu od 4 miesięcy, prawdopodobnie weźmiemy rozwód. Ciągle jest zameldowany w naszym domu, który jest własnością moich rodziców. Czy ja bądź moi rodzice mogą go wymeldować bez jego zgody?

#4 Guest_-praw-prawnie.pl

Guest_-praw-prawnie.pl
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2010 - 10:43

Wymeldowanie zgonie z ustawą z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych, może być dokonane na wniosek samego zainteresowanego ale nie tylko ponieważ zgodnie art. 15 ust. 2 wspomnianej ustawy organ gminy wydaje na wniosek strony lub z urzędu decyzję w sprawie wymeldowania osoby, która opuściła miejsce pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad 3 miesiące i nie dopełniła obowiązku wymeldowania się. Z powyższego przepisu wynika że na wniosek strony organ może szcząc postępowanie o wymeldowanie, stroną w takim postępowaniu uprawnioną do wniesienia wniosku jest niewątpliwie właściciel mieszkania (główny najemca).

Należy jednak pamiętać że do wymeldowania osoby przez organ administracji publicznej, wymagane jest aby organ ten stwierdził (co wielokrotnie podkreślał sąd administracyjny), iż osoba co do której został złożony wniosek o wymeldowanie opuściła dobrowolnie miejsce swojego stałego pobytu bez zamiaru powracania do niego jako miejsca gdzie skupia ona swoje ośrodki życiowe w innym zaś wypadku wymeldowanie nie będzie możliwe.

#5 Guest_

Guest_
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2010 - 14:42

Witam! Mam ogromną prośbę i bardzo proszę o pomoc.Kilka lat temu zakupiłam mieszkanie z myślą o córce,ale ona jak na razie mieszka z nami.Więc mieszkanie stało puste i nikt w nim nie był zameldowany.W 2007 r. mój brat rozwiódł się i nie miał gdzie mieszkać ,więc wprowadził się tam i zameldował (bez meldunku nie mógł znależć pracy).Teraz jednak mam z nim same kłopoty bo nie robi opłat i zadłużył to mieszkanie.Czy istnieje możliwość wymeldowania go bo mam zamiar sprzedać to mieszkanie?

#6 Guest_-praw-marias1942

Guest_-praw-marias1942
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2010 - 02:59

Prawie półtora roku mój syn przzebywa za granicą - owszem - ostanio przyjechał na urlop na 1.5 tygodnia, a już go zdążyłem wymeldować- wpuściłem Go do mego domu...i co będzie??? Ano, zdał sobie sprawę, że to nie Jego dom!!! Poszedłem do Urzędu Miast ds. meldunkowych, napisałem podanie, że nie przebywa na stałe, musiałem podać 2 świadków, którzy byli wezwani do Urzędu i potwierdzili Jego nieobecność; następnie sprawę z urzędu skierowano do Wydziału Spraw Rodzinnych Sądu Rejonowego i po 3 m-cach otrzymałem ADMINISTRACYJNE WYMELDOWANIE SYNA!. Zero problemów. Nie bójmy się spraw administracyjnych, a tym bardziej swoich DZIECI!!!

#7 Guest_-praw-lewanna

Guest_-praw-lewanna
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2010 - 17:08

CYTAT(brenda @ 11.07.2010, 13:42) Witam! Mam ogromną prośbę i bardzo proszę o pomoc.Kilka lat temu zakupiłam mieszkanie z myślą o córce,ale ona jak na razie mieszka z nami.Więc mieszkanie stało puste i nikt w nim nie był zameldowany.W 2007 r. mój brat rozwiódł się i nie miał gdzie mieszkać ,więc wprowadził się tam i zameldował (bez meldunku nie mógł znależć pracy).Teraz jednak mam z nim same kłopoty bo nie robi opłat i zadłużył to mieszkanie.Czy istnieje możliwość wymeldowania go bo mam zamiar sprzedać to mieszkanie?

Jeśli brat ma dochody, to wezwij go do uregulowania wszystkich opłat z tytułu użytkowania lokalu. Jeżeli nie ma dochodów, to wezwij go do opuszczenia lokalu pod rygorem skierowania sprawy do sądu z pozwem o eksmisję.

Czy spisaliście między sobą jakąś umowę?

#8 Guest_

Guest_
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2010 - 18:23

Brat pracuje na zasadzie umowy zlecenia,więc z dochodami bywa różnie. Żadnej umowy z nim nie spisywałam.

#9 Guest_-praw-wykroczeniowiec

Guest_-praw-wykroczeniowiec
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 14:51

Należy jednak pamiętać że do wymeldowania osoby przez organ administracji publicznej, wymagane jest aby organ ten stwierdził (co wielokrotnie podkreślał sąd administracyjny), iż osoba co do której został złożony wniosek o wymeldowanie opuściła dobrowolnie miejsce swojego stałego pobytu bez zamiaru powracania do niego jako miejsca gdzie skupia ona swoje ośrodki życiowe w innym zaś wypadku wymeldowanie nie będzie możliwe.

Więc problemowy lokator za wczasu powinien zgłosić na Policję próbę zastraszenia. Jeśli nawet zgłoszenie było fikcyjne, to mieć dowód na zgloszenie takiego stanu rzeczy. I to jest jedna przesłanka,aby nie udało się nigdy lokatora wymaledować.
A gdyby wizja lokalna wskazała,że nie ma ż\rzeczy które stanowiły by o ośrodku życiowym i funkcjonowaniu to problemowy lokator może oświadczyć, że zostały usuniętę podczas jego nieobecności i akurat zdarzyło się to w niewielkim odstępie czasu, poprzedzającym wizje lokalną.
I druga przesłanka.

#10 Guest_-praw-gattina

Guest_-praw-gattina
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2010 - 15:16

Mój ojciec od września 2009 nie przebywa w mieszkaniu. Przyjeżdża raz na jakiś czas, na świeta na 2 godziny był, odwozi mnie i pomaga na góre wnieść rzeczy, zostaje 5 minut i wychodzi. Mieszkanie nalezy do mojej mamy. Złozyła w urzędzie gminy wniosek o wymeldowanie mojego ojca. Wiem, ze jest przepis, że jeśli osoba nie przebywa w domu więcej niż 3 miesiące to można ją wymeldować. Oboje mieli się stawić na wyjasnienie, ojciec był dzisiaj i dzwonił, ze kazali mu się wprowadzić do mieszkania. Czy mogli tak zrobić? Moja mama ma jeszcze jakieś szanse, aby wymeldować go? Czy można cokolwiek zrobić jeszcze w tej sprawie? Rodzice sie kłócili, w sumie nie rozmawiają ze sobą i juz dawno ich nic nie łączy, ale dalej są małżeństwem. Proszę o szybką odpowiedź.

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 październik 2010 - 16:53

Mój ojciec od września 2009 nie przebywa w mieszkaniu. Przyjeżdża raz na jakiś czas, na świeta na 2 godziny był, odwozi mnie i pomaga na góre wnieść rzeczy, zostaje 5 minut i wychodzi. Mieszkanie nalezy do mojej mamy. Złozyła w urzędzie gminy wniosek o wymeldowanie mojego ojca. Wiem, ze jest przepis, że jeśli osoba nie przebywa w domu więcej niż 3 miesiące to można ją wymeldować. Oboje mieli się stawić na wyjasnienie, ojciec był dzisiaj i dzwonił, ze kazali mu się wprowadzić do mieszkania. Czy mogli tak zrobić? Moja mama ma jeszcze jakieś szanse, aby wymeldować go? Czy można cokolwiek zrobić jeszcze w tej sprawie? Rodzice sie kłócili, w sumie nie rozmawiają ze sobą i juz dawno ich nic nie łączy, ale dalej są małżeństwem. Proszę o szybką odpowiedź.

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 październik 2010 - 16:53

#13 Guest_niec-nota

Guest_niec-nota
  • Goście

Napisano 20 październik 2010 - 19:56

Wniosek o wymeldowanie nie tylko można, ale nawet trzeba złożyć. Osoba posiadająca tytuł prawny do lokalu jest prawnie zobowiązana do zawiadomienia urzędu jeżeli któryś z lokatorów nie dopełnia obowiązku meldunkowego. Niedopełnienie tego obowiązku ma miejsce także wtedy gdy się nie wymeldujemy po wyprowadzce.

Teoretycznie wniosek taki można składać już po upływie czwartej doby nieobecności, bo po takim czasie aktualizuje się obowiązek meldunkowy.

Nie sądzę, żeby urząd nakazał ojcu wprowadzenie się do mieszkania, chociaż "panienkom z okienka" przydarzały się różne dziwne wypowiedzi. Możliwe, że ojciec upierał się, że wcale nie opuścił adresu na co usłyszał odpowiedź: - To niech się pan wprowadzi.

Wnioskodawca, czyli Twoja mama otrzyma w tej sprawie decyzję. Można i warto się od niej odwoływać jeśli nie będzie zgodna z Waszymi oczekiwaniami.

#14 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2011 - 23:40

chciała bym wymeldować syna, mieszka cały czas z nami ,ale sie awanturuje i odgraża że z niami skonczy, ze my nie mozemy mu nic zrobic i takie tam, policja jest bezsilna, kaze zlozyc wniosek do sadu o leczenie psychiatryczne ale to trwa od 3miesiecy do 2 lat. czy moge go w takiej sytuacji wymeldowac bez jego zgody. prosze o szybka odpowiedz.

#15 Guest_niec-nota

Guest_niec-nota
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 00:16

chciała bym wymeldować syna, mieszka cały czas z nami ,ale sie awanturuje i odgraża że z niami skonczy, ze my nie mozemy mu nic zrobic i takie tam, policja jest bezsilna, kaze zlozyc wniosek do sadu o leczenie psychiatryczne ale to trwa od 3miesiecy do 2 lat. czy moge go w takiej sytuacji wymeldowac bez jego zgody. prosze o szybka odpowiedz.