Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

dom przy trasie -wymiana okien i ekrany akustyczne

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-msol78

Guest_-praw-msol78
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2009 - 15:38

witam .mieszkam w częstochowie w ostatnim domu na ul.Limanowskiego,tuz przy trasie.Jakiś czas temu na własny koszt wymieniłem 3 z 5 okien wychodzących na trasę Warszawa -Katowice.CZy i gdzie mogę zwrócić się o prośbę o wymianę pozostałych okien?? Czy mam do tego prawo?? HAłas od trasy jest b.duży,tam gdzie okna są nowe, da się wytrzymać ,w dwóch pokojach już nie... czy można ubiegać się również o ekrany hamujące hałas (akustyczne)? ZCy działa takie prawo w Polsce ,które reguluje takie sprawy?? Sprawa jest mocno nagląca, gdyż w przyszłym roku będą w Częstochowie wybory prezydenckie i moze coś wtedy można by wskórać...Mogę tylko dodać że te dwa okna są w sypialni mojej ,drugie u dziecka.Hałas w nocy, głównie przejeżdzaące tiry nie dają nam spać. proszę o pomoc MIchał sołtys

#2 Guest_-praw-kruzyk

Guest_-praw-kruzyk
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 20:43

Witam serdecznie,

przyłączam się pytania odnośnie przepisów regulujących maksymalny poziom natężenia dźwięku (hałasu).

Mieszkam w Pruszczu Gdańskim na ul. Spacerowej. Okna domku jednorodzinnego (1 piętro) skierowane są w stronę tzw. Faktorii - centrum kultury w Pruszczu.

Problem polega na tym, że na Faktorii odbywają się regularnie przedstawienia i koncerty (od godz. 19:00 do przeszło 2:00). O ile te pierwsze są znośne (dla mieszkańców okolic), to te ostatnie już nie koniecznie. Wcześniej scena była odwrócona "plecami" do pobliskich mieszkańców, jednak ostatnio scenę odwrócono przodem do nas, tym samym cały dźwięk kierując prosto w nasze okna.

Czy są jakieś regulacje odnośnie godzin i natężenia hałasu?
Czy można (i gdzie?) ubiegać się o np. ekrany akustyczne?
Dodam, że organizatorem jest miasto i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Żeby nie było, że marudzę - osobiście jestem zadowolony z koncertów i repertuaru, ale jak większa część osiedla mam małe dzieci, które nie śpią po 22:00 a przed 20:00.

Proszę o pomoc - nasze dzieci (4 lata i 5 miesięcy) nie mogą spać! Nawet ja mam z tym problemy podczas gdy imprezy trwają...

#3 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 909 postów

Napisano 01 maj 2021 - 10:02

Mieszkam w bloku i także wiem, co to znaczy non stop słuchać różnych szumów i głosów, dlatego też kupiłem dyfuzory akustyczne https://bluetone.pl/...ory-akustyczne/i u mnie one się sprawdzają. Nie spodziewałem się, że będą tak solidnie wykonane i do tego będą spełniać moje oczekiwania. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy