Skocz do zawartości

Prawo meldunkowe

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-julita24

Guest_-praw-julita24
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2008 - 13:13

Może wymeldować po 3 miesiącach Pani nie-pobytu w lokalu. Gmina nie musi zapewniać innego lokalu - bowiem sam meldunek i wymeldowanie nie stanowi żadnego prawa do lokalu. To tylko czynność administracyjna - ewidencyjna.

#2 Guest_-praw-julita24

Guest_-praw-julita24
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2008 - 13:13

Od dwóch lat przebywam poza granicami państwa. Mój ojczym jest głównym najemcą lokalu w którym jestem zameldowana na pobyt stały . Wiem że ma on prawo wymeldować mnie po 6 miesiącach nieobecności(Czy gmina musi zapewnić mi lokal zastępczy?) Zastanawiam sie czy ma jakieś znaczenie fakt ,że mój ojczym leczył sie psichiatrycznie ?Nie wiem czy to poprawne określenie ale "posiada żółte papiery" Nadużywa on również alkoholu. Jesli jest coś co może mi Pan/Pani poradzić bedę bardzo wdzięczna.
Z Poważaniem
Julita Śnieżko

#3 Justin7

Justin7

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 maj 2019 - 16:12

Witam

Mam pytanie i będę wdzięczna jesli ktoś kompetentny udzieli mi na nie odpowiedzi.

Interesuje mnie czy jest możliwe wymeldowanie się z pobytu stałego ,osoby przebywającej poza granicami kraju? Bez konieczności przyjazdu? i załatwieniu sprawy powiedzmy drogą meilową? Zaznacze jedynie ,że nie wchodzi w grę tzw. Online, ,Na ile sie zorientowałam nie jest to możliwe. ponieważ do założenia „profilu“ konieczne jest posiadanie konta w jednym z polskich banków.Którego ta osoba nie posiada. Jeśli jest jakiś sposób aby sprawę pomyślnie załatwić, bez niepotrzebnyej straty czasu oraz podróży i związanych z tym wydatków, i oczywiście jakie warónki trzeba spełnić? będę wdzięczna za każdą pomoc.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych