Skocz do zawartości

wyrobienie dowodu osobistego

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-justyna_8891

Guest_-praw-justyna_8891
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2008 - 19:54

czy jest jakis sposób na przyspieszenie wyrabiania dowodu osobistego?

#2 Guest_-praw-piotr j.

Guest_-praw-piotr j.
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2008 - 10:20

jakie przyspieszenie? mozna co najwyzej poprosic w biurze dowodow osobistych zeby jak najszybciej wyslano wniosek do produkcji do MSWiA, a tam (MSWiA) niestety ida za kolejnoscia jak wplywaja, nie ma mozliwosci bez kolejki zrobic np. w ciagu 1 tygodnia. Prosba w biurze moze przyspieszyc co najwyzej o 1 tydzien jak sie uda czyli DO bedzie po 2,5-3 tygodniach a nie po 4.

#3 Guest_-praw-takisobiektoś

Guest_-praw-takisobiektoś
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2008 - 22:34

Tak.Prośba do UM.Przeważnie się do takowej przychylają.

#4 Guest_-praw-takisobiektoś

• Goście

Napisano 08 lipiec 2008 - 13:37

Wszędzie...............gdzie urzędasów nie ma...........a są urzędnicy....................

#5 Guest_-praw-piotr j.

Guest_-praw-piotr j.
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2008 - 13:16

Podsumowując:
1) zgadzam się że sam proces "wytworzenia" DO przez MSWiA może odbyć sie nawet w 1 dzień, i tak pewnie się czasami dzieje, jak im się chce, ale znając realia zapewniam, że trwa to nawet 7-14 dni zanim się za takowy zabiorą,
2) możliwe jest, że urzędy z dzielnic Warszawy i bliskich miast i gmin, jeśli mają możliwość "osobistego" - nie za pośrednictwem policji - odbioru DO to mogą je mieć w ciągu 7 dni,
3) nie zgadzam się, że bez większych problemów jakiś mały urząd mieszczący się gdzieś na "krańcach" Polski może "załatwić" DO wciągu 7 dni a co dopiero 3 - a tak wynikało z ogólnej wypowiedzi Pana "takisobiektoś" - dlatego prosiłem o odp. gdzie (rejon Polski) czeka się ten 1 tydzień,
4) czas oczekiwania dla miast a bardziej gmin, gdzie nie ma komendy powiatowej policji = 7-14dni produkcji w MSWiA + ok. 7 dni przesyłka przekazywana do powiatowych komend policji + 1-7 dni czas odbioru przez pracowników urzędu gminy = min. 15 max 28 dni. Najczęściej 21-30 dni.

Z poważaniem Piotr J.

#6 Guest_-praw-takisobiektoś

• Goście

Napisano 08 lipiec 2008 - 12:49

Mogę.
Ne tyle jak się chce ale jak się potrafi.
To nie szkółka niedzielna.
Prószę ruszyć głową.
Dojdzie Pan do tego.
To takie proste.
Pozdrawiam i życzę więcej życiowego doświadczenia.

#7 Guest_-praw-piotr j.

Guest_-praw-piotr j.
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2008 - 12:43

Nie odniósł się Pan do moich pytań.
Odpowiada Pan pytaniem na pytanie - zaczyna robić się z tego bezsensowna dyskusja.

Ponawiam prośbę o konkretne odp. na postawione pyt.:

Gdzie czeka się 1 tydzień?
Kto może wyrobić w ciągu tygodnia?
Jak to można się postarać zeby było w 3 dni?

Proszę o odp. na priv jeśli nie może Pan tutaj podawać takich info.

#8 Guest_-praw-takisobiektoś

• Goście

Napisano 08 lipiec 2008 - 11:54

CYTAT(piotr j.)Dodam jeszcze, ze ok 2-3 lat wstecz wpłynęło do urzędów pismo z ministerstwa zakazujące praktyk dzwonienia (do MSWiA) i prób przyspieszania.

Zna Pan treść tego "pisma".Proszę go zacytować.
Chętnie się do tego odniosę.
Zresztą nie tylko ja.
Proszę nie zapomnieć podać funkcji i nazwiska upoważnionej osoby podpisującej to "pismo".
Życząc owocnych poszukiwań, miłego dnia.

#9 Guest_-praw-piotr j.

Guest_-praw-piotr j.
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2008 - 11:48

Tak, oczywiście ma Pan racje jestem urzędnikiem najniższego szczebla, ale chciałbym się dowiedzieć (człowiek uczy się przecież całe życie) w jaki sposób - konkretnie - i gdzie/przez kogo w MSWiA można tak bardzo skrócić ten czas oczekiwania???

Dodam jeszcze, ze ok 2-3 lat wstecz wpłynęło do urzędów pismo z ministerstwa zakazujące praktyk dzwonienia (do MSWiA) i prób przyspieszania. Jeśli coś się zmieniło to będę bardzo rad jeśli podzieli się Pan ze mną i innymi czytającymi ten post, tą wiedzą.

Nie odp. pan na wyżej postawione pyt.:
Z kim trzeba kontaktować się w pilnych sytuacjach? - pyt dodatkowe ;-)

Proszę o konkrety.
Z góry dziękuje za wyczerpującą odp.
Z poważaniem Piotr J.

#10 Guest_-praw-takisobiektoś

• Goście

Napisano 08 lipiec 2008 - 10:53

Panie kochany,
trochę więcej wiadomości.
DO można wyrobić bardzo szybko.
Pana teoria nijak ma się do rzeczywistości.
Widocznie jest Pan urzędnikiem niskiego szczebla.
Tak.
Tacy (bez obrazy) niewiele mogą pomóc (nie potrafią).
Życząc miłego dnia,pozdrawiam.

#11 Guest_-praw-piotr j.

Guest_-praw-piotr j.
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2008 - 09:30

CYTAT(taki sobie ktoś)Źle.
DO można wyrobić w ciągu niespełna tygodnia.Jakby się postarać to w 3 dni.

BŁĄD!

Pracuje przy DO i to co piszesz to wprowadzanie ludzi w błąd.

No chyba ze przy "wyrobie" DO są równi i równiejsi i Ci co są z Warszawki (nie obraźcie się Warszawiacy) to mają po 3 dniach - 1 tygodniu. REALIA są takie że na podkarpaciu czeka się od 3 do 5 tygodni i to przy wnioskach bez zmian zameldowania i stanu cywilnego. Jesli ktos zmienił stan cywilny bądź adres zameldowania to czeka nawet 6 tygodni. Mysle ze w innych woj. jest podobnie.

#12 Guest_-praw-takisobiektoś

• Goście

Napisano 07 lipiec 2008 - 19:55

CYTAT(piotr j.)jakie przyspieszenie? mozna co najwyzej poprosic w biurze dowodow osobistych zeby jak najszybciej wyslano wniosek do produkcji do MSWiA, a tam (MSWiA) niestety ida za kolejnoscia jak wplywaja, nie ma mozliwosci bez kolejki zrobic np. w ciagu 1 tygodnia. Prosba w biurze moze przyspieszyc co najwyzej o 1 tydzien jak sie uda czyli DO bedzie po 2,5-3 tygodniach a nie po 4.

Źle.
DO można wyrobić w ciągu niespełna tygodnia.Jakby się postarać to w 3 dni.

#13 Guest_marianianna

Guest_marianianna
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2013 - 16:27

Witam
Jestem pierwszy raz na tej stronie i nie wiem czy dobrze zadaję pytanie.
Potrzebuję natychmiast wyjechać do umierającego kuzyna do Austrii, a zobaczyłam, że mam nieważny dowód i paszport. Jak najszybciej mogę wyrobić dowód osobisty. Bo paszport można w 2 dni, ale nie wydadzą bez ważnego dowodu. Dziś złożyłam wniosek o dowód, a wniosku o tymczasowy paszport nie przyjęto z uwagi na brak dowodu zasłaniając się przepisami. Czekam na pilną odpowiedź, bo kuzyn ma guza mózgu zdiagnozowanego w ubiegłym tygodniu nieoperacyjnego i lekarze nie wiedzą ile może pożyć.
Pozdrawiam

#14 Guest_beata

Guest_beata
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2013 - 12:29

czy jest możliwość przyspieszenia wyrobienia dowodu osobistego ja składałam wniosek we wtorek 16 07 2013 i odebrać pod koniec miesiąca prosze o pomoc

#15 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2013 - 13:55

Trzeba napisać podanie do urzędu z prośbą o przyśpieszenie sprawy, z odpowiednim uzasadnieniem. Innej możliwości nie ma.

#16 Izak

Izak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 108 postów

Napisano 25 październik 2019 - 12:02

A czy wyrobienie nowego dowodu jest bezpłatne? Czy tak, jak w przypadku paszportu należy wnieść opłatę w opłatomacie ( http://artvocado.pl/...matow-w-polsce/ ), żeby uzyskać taki dokument?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych