Skocz do zawartości

Dobry Adwokat

101 odpowiedzi w tym temacie

#61 Guest_Damiannnnek

Guest_Damiannnnek
  • Goście

Napisano 28 luty 2019 - 13:35

Moją sprawę prowadziła adwokat Karolina Hańko - Zarębska  z Katowic. 

Dostałem się do niej z polecenia znajomych i nie żałuje. Moja sprawa nie należała do prostych, ale dzięki pani adwokat udało się ją wygrać. Warto skorzystać z takiej wiedzy.

#62 Guest_djtiesto

Guest_djtiesto
  • Goście

Napisano 02 marzec 2019 - 10:14

Widzę, że jest na tym forum wiele osób, które ratował z opresji pan adwokat Cyrański. Ja też zaliczam się do tego grona szczęśliwców. Grubo się kiedyś rozkokosiłem i skończyło się zarzutami o dziesionę i o dragi. Na szczęście mecenas Cyrański pokazał klasę i mnie wybronił. Idźcie do niego z każdą sprawą karną, pomoże wam.

#63 Guest_iga

Guest_iga
  • Goście

Napisano 12 marzec 2019 - 18:15

Jeśli szukacie świetnego adwokata, a przy tym doskonałego stratega procesowego, to warto zdecydować się na doświadczenie Pawła Cejrowskiego. Nie ma sobie równych. 

#64 Guest_sprawa

Guest_sprawa
  • Goście

Napisano 12 marzec 2019 - 21:15

Sprawa wyboru adwokata jest dosyć skomplikowana. Opowiem na swoim przykładzie:

- Gdy doszło do sprawy, po kontakcie z kancelarią, adwokat zawołał 10 tyś zł brutto za sporządzenie pozwu i jeszcze wziął koszty zastępstwa procesowego - jeśli "wygra"*bierze dodatkową kasę od sędziego za sprawę - około 10 tyś zł. 

- prawnik wziął kasę, napisał pozew, zjawiał się na rozprawach ale nie był aż tak pomocny. Zdarzyło się że mnie raz okłamał i namawiał do ugody z przeciwnikiem. Inne pisma sam pisałem.*

Jeśli bierzesz adwokata:

- jeśli czujesz że ktoś cię pozwie, a masz ubezpieczenie np. jako urzędnik czy osoba publiczna, czy specjalista, najpierw sprawdź zakres ubezpieczenia - musisz najpierw skontaktować się z ubezpieczycielem czy wyrazi zgodę na pomoc prawną. I musi Ci to opisać, najlepiej jakbyś miał/a to na email. Muszą być dowody w razie czego.*

- Jeśli nie masz ubezpieczenia, najpierw spotkaj się z nim, nawet jeśli weźmie 100 zł przysłowiowe, ale nie rozmawiaj na początku o kosztach. Wypytaj go o wiedzę, o zakres jego obecnej działalności to jest czy miał sprawę np. w tematyce budowlanej i jaka to była - konkretnie musi ci powiedzieć. Jeśli ci nie powie, poszukaj innego. Musi być specjalistą w twojej dziedzinie w której jesteś pozwana/y lub masz sprawę. 

- Jeśli nie miał podobnej sprawy, weź umowę do przemyślenia i że musisz się zastanowić. Nie działaj pochopnie. Możesz jutro, pojutrze do niego pójść. Podejdź do 2,3 prawników i obyj się z ich podejściem do klienta.*

- Spytaj przed wzięciem umowy o przebieg sprawy jak będzie wyglądać: czy zamierza powołać biegłego, czy chce przesłuchać świadków, jakie dowody chce dopuścić do rozprawy. Jest to bardzo ważny punkt - kolejnych prawników też o to spytaj.*

Jeśli zdecydujesz się na prawnika, nie musisz za 1 razem podpisywać umowę, możesz sobie dać czas na przemyślenie i przedyskutowanie z kimś kto się zna w temacie.*

- Negocjuj umowę częściową. Np. na samo napisanie pozwu - 1 umowa. 2 umowa na 2 pierwsze spotkania w sądzie, żebyś wiedział /a jaki jest w praktyce. Kolejna umowę na kolejne spotkania.*

- Jak uważasz, to już od ciebie zależy czy się zgodzić na odstąpienie dla prawnika zysku z *zastępstwo procesowego. Ja się następnym razem nie zgodzę na coś takiego. Prawnik powinien być zapłacony na początku i za każdą rozprawę i z każdej jest rozliczany.*

W moim przypadku sprawa będzie się ciągnąć, tak czuję, patrząc na to co robi przeciwnik. Czekają mnie kolejne lata rozprawy.**

Napisanie pozwu jest najważniejszą sprawą w rozprawie - mówi on o wszystkich dowodach jakie mają być dopuszczone do sprawy. Jest to kluczowe. Jeśli pozew zostanie źle napisany, sprawa może być przegrana. Jeśli jest dobrze napisany, jest duża szansa na wygraną. Sędzia może np. nie dopuścić dowodów w sprawie jeśli nie były opisane w pozwie.

Ważna jest odpowiedź na opinię biegłego. Też prawnik musi ci pomóc w napisaniu i zredagowaniu odpowiedzi. Też to zawrzyj w umowie. Jest to kluczowe, gdyż możesz wykazać błąd biegłego i sąd musi się ustosunkować do tego. Możesz również zamówić 2 opinię biegłego jeśli się nie zgadzasz z nią. Jest to koszt już po twojej stronie. Koszt 1 opinii*dzielony jest na 2 strony - powoda i pozwanego.*

Jeśli w sprawę zaangażowany jest ubezpieczyciel, rozmawiaj najpierw z nim, też*cię może okłamać lub zwodzić. Możesz go przypozwać. Poczytaj w internecie o tym. Powinien brać czynny udział w sprawie.*

Generalnie sprawa sądowa jest bardzo trudna i wszystko zależy od sędziego. Na prawdę - w rękach sędziego jest twoja sprawa. Jeśli nie zgadzasz się z wyrokiem sędziego, możesz odwołać się do sądu wyższej instancji. Jest to bardzo ważne. Jeśli uważasz że prawda i sprawiedliwość są po twojej stronie, walcz. Nie odpuszczaj.*

Np. koszty pozwu - od*5 tyś zł. jeśli sprawa jest skomplikowana, ale negocjuj - wyjdź od 1,5 tyś zł, skończ na 2, 3 tyś zł brutto. Pomyśl jaki czas musi być wykorzystany na napisanie pozwu wraz z zapoznaniem się z sprawą.*Możesz również zredagować pozew, nie musi być pisany tylko przez adwokata.

1 godzina rozprawy w sądzie do 200 zł brutto. Negocjuj. Tak chcą adwokaci od około 400 zł brutto.*

pozdrawiam, pozwany.

#65 Guest_radetzky

Guest_radetzky
  • Goście

Napisano 14 marzec 2019 - 07:14

A najlepiej jest iść po prostu do mecenasa Cyrańskiego z Łodzi. Zdarzyło się tak kiedyś, że potrzebowałem obrońcy, bo miałem sprawę karną, chodziło o narkotyki. Mecenas Cyrański prowadził ją bardzo profesjonalnie, był cały czas w kontakcie z prokuraturą, doskonale orientował się, co się dzieje w sprawie, ciągle składał jakieś wnioski. Przed sądem walczył jak lew. Zbijał jeden po drugim dowody zgłoszone przez prokuraturę i w końcu sąd nie miał innego wyboru - musiał mnie uniewinnić. :-) Mecenas Cyrański to mega ekspert od spraw karnych, polecam go każdemu.

#66 Ela78

Ela78

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 22 marzec 2019 - 18:36

Sama też szukam dobrego adwokata do rozwodów, u mnie będzie bardziej skomplikowane zdrada męża, dziecko ma z inna kobietą itp. Szukałam ranking adwokatów i widziałam że sporo jest ich na liście, a nawet mają też blog prawniczy. 

#67 Ela78

Ela78

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 04 kwiecień 2019 - 08:51

W każdym większym mieście możecie liczyć na pomoc prawną, w mniejszych także, tylko oczywiście aż takiego wyboru kancelarii nie ma. Nie wiem jak wy, ale ja szukałam po opiniach, głównie wśród znajomych. Tak znalazłam kancelarie adwokacką https://adwokat-luczak.pl/ warto tam się zgłosić.

#68 Darek Piwowarczyk

Darek Piwowarczyk

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 09 kwiecień 2019 - 11:46

Aj. Ale do czego do jakich konkretnie spraw wam adwokat, bo każdy specjalizuje się w czymś innym. Prosta zasada dotycząca tego, że jak coś, lub też ktoś jest do wszystkiego to jest do niczego. Ja tam polecić mogę adwokata jakim jest pan Tomasz Hilarowicz, ale polecić go mogę wówczas jeśli idzie o sprawy z tematyki prawa rodzinnego, czy chociażby kwestie firmowe :)

#69 Guest_kandalin

Guest_kandalin
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2019 - 09:27

Dzięki mecenasowi Olężałkowi z Łodzi wyrok wykonywałem w systemie dozoru elektronicznego za co jestem dozgonnie wdzięczny. Muszę się trzymać w ryzach, ale wolę chodzić z bransoletką po domu niż trafić do więzienia. 

#70 Guest_Majka

Guest_Majka
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2019 - 10:22

Ja kilka razy korzystałam z usług kancelarii adwokackiej Grzegorza Buby z miejscowości Lubin z woj Dolnośląskim.  Kancelaria funkcjonuję od 2005 roku i oferuję pomoc prawną z zakresu: prawa cywilnego, prawa karnego , prawa pracy, prawa rodzinnego, opiekuńczego i prawa spadkowego.  

#71 Guest_jamsam

Guest_jamsam
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 10:54

Ja same dobre słowa słyszałem o kancelarii adwokackiej Wojas Pawlak z Gliwic. Na pewno warto ich sprawdzić. Wygrali całe mnóstwo spraw karnych z naszej okolicy. Poza tym też pracują w języku angielskim, co akurat mi bardzo pomogło.

#72 Guest_Mirosława

Guest_Mirosława
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 09:58

My mieliśmy dość trudną sytuację z synem, który z własnej głupoty narobił sobie problemów przez kolegów i gdyby nie Pan mecenas Dominik Baranowski z Kancelarii z Zielonej Góry było by bardzo źle. Dzięki pomocy Pana Baranowskiego mój syn nie trafił o wiezienia.... Syna ma nauczkę a my jesteśmy wdzięczni i staramy się dojść do siebie po tych wydarzeniach. 

#73 Guest_stefekburczymucha

Guest_stefekburczymucha
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2019 - 21:06

Zgadzam się z przedmówcami - w razie potrzeby naprawdę warto zgłosić się do mecenasa Cyrańskiego z Łodzi. Poszedłem do niego, kiedy mój syn został zatrzymany w związku z podejrzeniami dotyczącymi jakichś tam spraw narkotykowych. Pan mecenas niezwłocznie udał się do prokuratury, porozumiał z prokuratorem, przeanalizował akta i uczestniczył w przesłuchaniu syna. Efektem jego działań było zwolnienie syna do domu już następnego dnia. Pan adwokat Cyrański bronił mojego syna w całym procesie i wywalczył mu uniewinnienie. Uważam, że mecenas Cyrański to najlepszy adwokat karnista w Łodzi i polecam go każdemu, kto ma takie problemy.

#74 Marcinek67

Marcinek67

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 23 kwiecień 2019 - 12:03

Polecam Małgorzatę Urawską z Gliwic, świetna karnistka :)

Jeśli szukasz dobrego prawnika a konkretnie adwokata w Gliwicach to zapraszam na stronę: adwokat-gliwice.pl/

#75 Franek74

Franek74

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 86 postów

Napisano 29 kwiecień 2019 - 13:17

Rzetelną i fachową pomocą objęto mnie u http://www.domaradzka.com. Bardzo kompetentna osoba, dbająca o dobro klienta w każdym calu. Rzetelna, kompetentna obsługa w niewygórowanej cenie.

#76 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2019 - 22:58

Moim  zdaniem bardzo dobra ofertę przedstawia kancelaria Adwokacka w Myszkowie na Kwiatkowskiego 5 u Pana Andrzeja Karpowicza. Kancelaria oferuję kompleksowe usługi z zakresu prawa cywilnego, prawa karnego, spraw karnych, rodzinnych i wielu innych. 

#77 maciejlik

maciejlik

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 18 maj 2019 - 07:39

Nie ma adwokata dobrego we wszystkim, jak jesteś dobry we wszystkim to znaczy że w niczym. Dlatego warto korzystać z usług kancelarii które mają więcej niż jednego prawnika bo to znaczy że zapewniają kompleksową obsługę i zawsze pomogą. Ja mam b. pozytywne doświadczenia z kancelarią Iwo Klisz z Wrocławia, super profesjonalni, a od niedawna jeszcze mają oddziały w Gdańsku i Poznaniu.

#78 markopolo

markopolo

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów
  • LokalizacjaCaelum Świebodzin

Napisano 20 maj 2019 - 15:53

W Gliwicach rzeczywiście jest kilku dobrych adwokatów. W tym kancelaria Legaleo, czyli Państwo Wojas Pawlak. Super zgrany zespół. Nie wiem akurat do czego Wy wszyscy potrzebujecie pomocy adwokata, ale w moim przypadku była to sprawa karna, która bardzo fajnie rozwiązali.

#79 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 27 maj 2019 - 13:55

Jak najbardziej znam i polecam kancelarię Pana  Dominika Baranowskiego  z Zielonej Góry!!!. Moim zdaniem niema lepszego specjalisty od spraw, które wydają się bez szans na pozytywne rozwiązanie. 

#80 Izak

Izak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 07 czerwiec 2019 - 19:38

To fakt, w sprawach karnych (szczególnie tych związanych z narkotykami https://abcporady.pl...-z-narkotykami/ ) dobry adwokat to podstawa. Inaczej możemy mieć spore problemy...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych