Skocz do zawartości

aneks do umowy o pracę

wróć do serwisu Kadry 400 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 15 maj 2008 - 10:02

Dobrze,ale czy nie powinnam dostać dodatku funkcyjnego?Czy nie jest to określone w prawie pracy?? Jeśli nie podpisze to mogą mi dać wypowiedzenie?

#22 Guest_b@

Guest_b@
  • Goście

Napisano 15 maj 2008 - 16:05

Kasia, dodatek funkcyjny nie jest okreslony w prawie pracy, ta sprawe reguluje ZUZP, u nas kierownictwo nie ma dodatku funkcyjnego, za to wynagrodzenie zasadnicze ma wyzsze

#23 Guest_em

Guest_em
  • Goście

Napisano 15 maj 2008 - 16:57

Powierze stanowisko to nie to samo co zatrudnienie na tym stanowisko. Powierzenia dokonuje sie na określony czas i w tym czasie pracownik zatrudniony jest zatrudniony na dotychczasowym stanowisku, a wykonuje obowiazki osoby która zastepuje. Powierzenie jest tym co kodeks nazywa przeniesiem na inne stanowisko na okres do 3 m-cy z zachowaniem wynagrodzenia i posiadaniem kwalifikacji do wykonywania powierzonych czynności.

#24 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 21 maj 2008 - 23:04

chcę zmienić umowę na czas nieokreślony w czasie trwania umowy na czas okreslony, wolałabym zrobic to nowa umowa.Ale jak technicznie rozwiazać starą umowę na czas okreslony

#25 Guest_emi

Guest_emi
  • Goście

Napisano 21 maj 2008 - 23:06

za porozumieniem stron

#26 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 21 maj 2008 - 23:15

czyli oddzielnym pisem rozwiązuje umowę za porozumieniem stron i podspisujemy nowa umowę. czy mogłabyn w umowie na czas nieokreślony umieścić zapis,że umowa zawara na czas okreslony traci moc prawną. Czy może lepiej zrobićta aneksem???dzieki za odp.

#27 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 21 maj 2008 - 23:18

Piszesz porozumienie stron, w którym stwierdzasz, że strony umowy zawartej na czas określony postanowiły zgodnie rozwiązać tę umowę z dniem XX. Następnie zawierasz umowę na czas nieokreślony z dniem XX +1.

#28 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 21 maj 2008 - 23:21

czy to samo brzmienie może miec postac aneksu dzieki

#29 Guest_emi

Guest_emi
  • Goście

Napisano 21 maj 2008 - 23:23

albo robisz porozumienie zmieniające, albo rozwiazujecie umowe o prace za porozumieniem stron i zawieracie z następnym dniem nastepna umowę.

#30 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 21 maj 2008 - 23:27

czy ta osoba musi napisac podanie o rozwiąznie umowy na zasadzie porozumienia stron?czy wystarczy,że podpisze

#31 Guest_zuzka

Guest_zuzka
  • Goście

Napisano 21 maj 2008 - 23:32

najprosciej jest jak pracownik pisze podanie

#32 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 21 maj 2008 - 23:59

Każda ze stron umowy (i pracodawca i pracownik) może wystąpić z propozycją rozwiązania umowy za porozumienim stron.

#33 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 23 maj 2008 - 18:42

witam. Pracownik napisął podanie o zanianę wymiaru czasu pracy z 1 na 3/4, jaet zgoda, pozostałe warunki umowy pozostają bez zmian. Co mam zrobić- aneks czy pozozumienie zmieniające czy tylko informacyjnie ze pracodawca wyraził zgode i z dniem 01.06.2008r jego wymiar czasu to 3/4 etatu, czy muszępisać w jakie dnia mapracować.dzieki

#34 Guest_elcik

Guest_elcik
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2008 - 20:39

mam taki sam problem może ktoś pomoże? dzięki

#35 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2008 - 20:44

Porozumienie zmieniające plus informacja o nowych warunkach zatrudnienia.

#36 Guest_odprawa pośmiertna

Guest_odprawa pośmiertna
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2008 - 18:21

proszę o pomoc!!Zmarł pracownik,który nie miał rodziny(męża,dzieci) jedyna rodzina to dorosłe pracujące rodzeństwo(bez prawa do renty rodzinnej). Komu wypłacić odprawę, ekwiwalent za urlop. Komu wydać świadectwo pracy.

#37 Guest_elcia

Guest_elcia
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2008 - 19:48

z naszego zakladu zaczelo sie zwalniac sporo ludzi, szef dal podwyzszke, ale na aneksie jest informacja ze zmienia mi z czasu okreslonego na czas nieokreslony, jaki bedzie moj okres wypowiedzenia jezeli bede chciala sie zwolnic?

#38 Guest_@

Guest_@
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2008 - 20:01

to zalezy od twojego stazu pracy u tego pracodawcy, 2 tyg zatrudnienie ponizej 6 m-cy, 1 miesiac powyzej 6 m-cy, 3 miesiace- staz powyzej 3 lat

#39 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2008 - 23:20

mam pytanie czy jest mozliwosc dolaczenia aneksu do umowy o prace w ktorej od kolejnego okreslonego miesiaca zmienia sie zakres etatu z 1/2 do calego?

#40 Guest_kalka

Guest_kalka
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2008 - 10:51

Mam pytanie. W trakcie miesiąca nastąpiła decyzja o zmianie wynagrodzenia dla pracownika. Wyższe wynagrodzenie miało już być uwzględnione w płatności za ten miesiąc.Czy aneks do umowy o pracę na czas nieokreślony może być zawarty w połowie miesiąca, czy musi być wystawiony na koniec poprzedniego.Proszę o szybką odpowiedź.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych