Skocz do zawartości

Świadek-wezwanie w charakterze świadka

26 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 maj 2019 - 08:43

No to kuźwa nas pytasz?
Ja ci nic nie wysyłałem, pytaj się tam gdzie masz wezwanie.

#22 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5657 postów

Napisano 17 maj 2019 - 09:03

Dostałam wezwanie z Komisariatu na przesłuchanie w charakterze świadka. Wezwanie jest z Wydziału kryminalnego. Bardzo się zestresowalam, bo nie mam pojęcia o co może chodzić, nigdy nie zeznawalam. Nie am pojęcia o co może chodzić, na dodatek kryminalni... Wezwanie dostałam na Aleksander K. czyli nie dość, że męski odpowiednik mojego imienia, to jeszcze panieńskie nazwisko, a od ponad 2 lat jestem mężatką. O czym to świadczy? To jakaś stara sprawa? Nie. Wiedzą czy świadek jest kobietą czy mężczyzną? Czemu nie sprawdzili obecnego nazwiska?

Odpowiedź uzyskasz na wskazanym komisariacie. Musisz tam się udać i wyjaśnić pomyłkę.

#23 Guest_olo

Guest_olo
  • Goście

Napisano 17 maj 2019 - 09:35

Dostałam wezwanie z Komisariatu na przesłuchanie w charakterze świadka. Wezwanie jest z Wydziału kryminalnego. Bardzo się zestresowalam, bo nie mam pojęcia o co może chodzić, nigdy nie zeznawalam. Nie am pojęcia o co może chodzić, na dodatek kryminalni... Wezwanie dostałam na Aleksander K. czyli nie dość, że męski odpowiednik mojego imienia, to jeszcze panieńskie nazwisko, a od ponad 2 lat jestem mężatką. O czym to świadczy? To jakaś stara sprawa? Nie. Wiedzą czy świadek jest kobietą czy mężczyzną? Czemu nie sprawdzili obecnego nazwiska?

Tak oto wyglądają dwie największe bolączki naszego wymiaru sprawiedliwości:

1. Przewlekłość postępowań. Kiedyś tam, ponad 2 lata temu byłaś czegoś świadkiem, dawno już nie pamiętasz czego, ani w jakiś okolicznościach, a teraz dostałaś wezwanie do złożenia zeznań.

2. Wszyscy od góry do dołu, na każdym stanowisku mają na ciebie wylane. Męska czy żeńska forma imienia, nazwisko aktualne czy panieńskie, przekręcone czy napisane prawidłowo, na formularzu zakreślone czy podkreślone, adres aktualny czy stary, a może nawet przekręcona nazwa ulicy czy miejscowości - a huk z tym,  jakieś staranności czy dokładności  nie uświadczysz. Ale spróbuj zwrócić uwagę to ho, ho, obraza majestatu  ...

A segregatory puchną, nawet w najbłahszych sprawach.

Ostatecznie może się okazać, że to wcale nie o Ciebie chodzi, a ten kogo mieli na myśli będzie miał kłopoty, bo nie stawił się na wezwanie, którego nie otrzymał. Ale o tym dowie się dopiero po latach....

#24 Guest_beowachter

Guest_beowachter
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2019 - 21:24

przecież tu piszą niedorzeczne bzdury jakieś dzieci społeczniaki, które nie mają o tym pojęcia a snują rojenia w internecie

#25 Guest_lolo

Guest_lolo
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2020 - 12:11

Skoro nie masz nic na sumieniu, to nie masz sie czego obawiac.

Komenda też się nie miał czego obawiać i co? I odsiedział 20 lat za niewinność. Nie pitol tu że sądy to takie nieomylne są. W tym kraju z bandyty zrobisz bohatera, a ze zwykłego kowalskiego wroga publicznego nr. 1

#26 Guest_Volodymyr

Guest_Volodymyr
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2020 - 19:53

Cześć wszystkim. Proszę rozjaśnić: wezwanie do komisariatu policji, jako świadek. chodzi o tym że 00.05.2020 dostałem mandat za pszendkosc i na liczniku samochodu był przebieg 8860 km, policjant wpisał w bazie danych 88600 km. I teraz w noc wracałem do domu od kobiety, policja sprawdza moje prawo jazdy, i karty pobytu, na liczniku samochodu zobaczyla przebieg 22180 km. I co teraz? Samochód jest nowy z salonu, był kupiony przez firmę w 02.02.2020 lizingowy

#27 Guest_Halla

Guest_Halla
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2020 - 08:50

ja to bym znalazła dobrego adwokata - polecam Mariusza Olężałka, jest doskonały, ma ogromną wiedze i bardzo dobrze potrafi ją użyć. jak dla mnie jest to doskonały człowiek! polecam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych