Skocz do zawartości

Odzyskanie prawa jazdy krok po kroku

43 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-domior

Guest_-praw-domior
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2011 - 23:43

Witam. Tak jak w temacie chciałbym się dowiedzieć jakie kroki należny podjąć aby odzyskać prawo jazdy. Prawo jazdy straciłem z powodu jazdy pod wpływem alkoholu. Termin zakazu to 4 lata i jeszcze nie minął ale chciałbym już wcześniej być do tego przygotowany. Dlatego mam dwa pytania.

1. Czy kiedy odzyskam już prawo jazdy to będzie to to samo prawo jazdy które zostało mi zabrane? Czy będzie to nowe z nowym zdjęciem itd.

2. Czytałem że po przejściu tych badań lekarskich na które się dostaje skierowanie zazwyczaj lekarz daje terminowe prawo jazdy? Jeżeli miałbym odzyskać to samo PJ które mi zabrano a było one bezterminowe to jakby teraz miało być terminowe?

#2 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2011 - 11:26

1. Przed zwrotem prawa jazdy wydział komunikacji (starostwo) wyśle Pana na egzamin sprawdzający oraz zobowiąże do przedłożenia badania lekarskiego (psychologicznego).
Badanie jak i egzamin jest płatne.
2. nie ma powodów, aby prawo jazdy były wydawane terminowo - o terminowości decyduje stan zdrowia, a nie fakt orzeczonego wcześniej zakazu.

#3 Guest_-praw-domior

Guest_-praw-domior
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2011 - 21:13

Dziękuje za odpowiedź. Czyli mam rozumieć, że czekają mnie tylko badania psychologiczne? Sporo czytałem na ten temat i dużo osób piszę też o badaniach lekarskich, które są bardzo szczegółowe i zazwyczaj lekarz zawsze się czegoś dopatrzy (albo z reguły tak robi bo ktoś jest badany po utracie prawka za %) i daje pozwolenie na prawo jazdy terminowe np 5 lat i ponowne badania i wymiana prawka... Czy jest taka opcja że można dostać skierowanie tylko na te psychologiczne? Czy zawsze są i lekarskie i psychologiczne? Czy może też się zdarzyć ze w ogóle ich się nie dostanie?
Ja sam nie wiem czy takie skierowanie dostałem czy nie dlatego, że po tym zdarzeniu wyjechałem z miasta na parę miesięcy i przychodziły tam jakieś awiza do mnie ale nie byłem wstanie ich fizycznie odebrać a jak wróciłem to już były przeterminowane.. Przyszło mi takie pismo: "Na podstawie art. 182 & 2 oraz art. 104 & 1 po rozpatrzeniu sprawy Prezydent Miasta Krakowa orzeka cofnąć uprawnienia do kierowania pojazdami silnikowymi kat. B" W uzasadnieniu napisano że że jest to związane z tym że wpłynął do nich prawomocny wyrok sądu w którym orzeczono zakaz prowadzenia pojazdów na okres 4 lat. Nic nie pisało o tym że nie przeprowadziłem jakiś badań na które jest 30 dni od momentu ich otrzymania.. Gdyby się okazało że muszę je mieć to jak mam to skierowanie teraz załatwić? I pytanie do kogoś kto już przez takie coś przeszedł albo z opowiadań wie jak wygląda takie badanie psychologiczne? Jakie są pytania itd?

#4 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2011 - 20:58

Badanie lekarskie oczywiście również są potrzebne i nie da się tego w żaden sposób uniknąć.

#5 Guest_-praw-domior

Guest_-praw-domior
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2011 - 13:59

Dowiedziałem się z pewnego źródła że Obligatoryjne badania lekarskie dla kierowców po alkoholu weszło 1 Stycznia tego roku. Prawo nie działa wstecz więc jeżeli przed tym okresem (w moim przypadku był to 3 luty 2010) zostałem skazany a Komendant Policji do 30 dni po zatrzymaniu nie skierował mnie na badania to robić ich nie będę musiał. Komendant jak wystawia skierowanie to kserokopie tych skierowań wysyła to Wydziału komunikacji i stąd oni wiedzą czy są one potrzebne czy nie. Od 1 Stycznia tego roku już są obowiązkowe nawet jak Komendant zapomni ich wystawić.

#6 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2011 - 21:29

Tu decyduje nie data orzeczenia/zatrzymania prawa jazdy a data przystąpienia do egzaminu sprawdzającego. W mojej ocenie badania będą potrzebne.

#7 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2013 - 16:51

Witam mam problem z WORDem w Elblagu. Mialem zatrzymane prawo jazdy za jazde po alkoholu wiem, ze to jest karygodne ale juz za to zaplacilem i cierpialem kilka lat... zapisalem sie na egzamin dostalem skierowanie (profil kandydata na kierowce) i zaliczylem egzamin teoretyczny na nowych zasadach nie zaliczylem jednak praktycznego... i poszedlem zapisac sie po raz drugi kobieta za biorkiem kazala zaplacic mi za sam egzamin praktyczny tak tez zrobilem i tu zaczely sie schody... word wyslal mnie spowrotem do wydzialu komunikacji zebym zalozyl nowy profil kandydata i tu zdziwienie bo trwalo to 2 tygodnie twierdzili ze nie dziala polaczenie elektroniczne miedzy wordem a WK, musieli wysylac tradycyjnie dokumenty poczta... wkoncu dostalem nowy profil w WK poszedlem zapisac sie do word na praktyczny i tu kobieta mowi do mnie, ze musze zdawac ponownie teorie bo po nie zdanym pierwszym egzaminie zmienia mi sie paragraf zatrzymanego prawa jazdy z zatrzymanego na cofniete. moj dawny wykladowca nigdy nie slyszal o takiej sprawie bo jest to szuflatkowanie kursantow na leszych gorszych. zdany egzamin jest zdanym egzaminem. czy mial ktos taki sam problem? czy poprostu robia to specjalnie bo wiedz, ze czlowiek nie zna sie na prawie i zaplaci... prosze o informacje od eksperta. gdzie sie udac w tej sprawie jakas skarga czy zeczywiscie tak jest zapisane w kodeksie egzaminowania.???? Prosze o pomoc

#8 Guest_PIOTR

Guest_PIOTR
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2013 - 16:14

MAM PYTANIE POLICJA ZABRALA MI PRAWO JAZDY ZA JAZDE PO ALKOHOLU ALE FAKT JEST TAKI ZE PRZEJEZDZALEM OBOK RADIOWOZU WTEDY POJECHALI ZA MNA NA MOJE PODWORKO BYLEM DOSLOWNIE JUZ JEDNA NOGA W MIESZKANIU KIEDY PODESZLI,ZAPROSILI DO RADIOWOZU SPRAWDZILI STAN TRZEZWOSCI I POINFORMOWALI MNIE ZE ZATRZYMUJA MI PRAWKO,CZY MOGA TAK ZROBIC,PROSZE POMOC

#9 Guest_POMOCY

Guest_POMOCY
  • Goście

Napisano 23 listopad 2013 - 00:04

Witam. mam problem, może znajdzie się ktoś kto w małym stopniu powie Mi co mam robić i nakieruje na dobrą drogę. Jestem kierowcą samochodu ciężarowego z dużym stażem, pierwszy raz zdarzyło Mi się spożyć alkohol dzień przed pracą, dokładnie 3 piwa. Sytuacja okazała się tragiczna w skutkach, gdyż po wjechaniu o 8 rano tirem na firmę, odbyła się rutynowa kontrola trzeźwości, byłem pewny, że alkomat nic nie wykaże, ponieważ czułem się trzeźwy i nie brałem takiej możliwości, że może się stać jak się stało. Alkomat wykazał za pierwszym pomiarem 0,14mg/l za drugim razem 12mg/l i zadzwoniono po policję, przy dmuchaniu w policyjny alkomat pokazało na pierwszym 11mg/l a po 15 minutach 10mg/l. Po 30 min na policyjnym stacjonarnym alkomacie pokazało 0.00. Policja zaproponowała dobrowolne poddanie się karze czyli 800zł grzywny i zatrzymanie prawa jazdy na okres 6 miesięcy, w szoku zgodziłem się na to co mówili, nie myślałem racjonalnie. Mam na utrzymanie 3 dzieci, i prawo jazdy kategorii C+E jest niezbędne do wykonywania pracy. Teraz bardzo żałuje, czasu nie cofnę, nie wiem co mam robić. Pracuje 20 lat w zawodzie i to klęska dla mojej rodziny, nie potrafię się przekwalifikować... Nigdy nie byłem karany, nie mam też żadnych punktów karnych na swoim koncie. Pierwszy raz w życiu jestem w takiej sytuacji.
Czy zmienić zeznania? Czy czekać na wyrok sądu i wtedy się odwołać od niego,czy napisać teraz gdy nie mam jeszcze orzeczenia swoją argumentacje? Może jest jakieś inne pozytywne wyjście?

Dziękuję za każdą odpowiedź.
Pozdrawiam

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2013 - 13:51

#11 Guest_Oktek

Guest_Oktek
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2014 - 18:18

Utraciłem prawo jazdy w 2006 roku na okres dwóch lat za jazde pod wpływem alkoholu. Kurs robiłem w 1986 roku czy musze robić cały kurs od nowa ?????

#12 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2014 - 14:52

Witam mam taki problem. Wczoraj zostało mi zatrzymane prawo jazdy za stwarzanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie spowodowałem żadnej kolizji, nikt nie ucierpiał i byłem trzeźwy. Po prostu wpadłem w poślizg a jechała za mną policja. Sprawa trafi do sądu i czy jest jakaś możliwość żeby mi prawka nie zabrali. Z góry dziękuję za informacje

#13 Guest_Adwokat

Guest_Adwokat
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2014 - 08:17

MAM PYTANIE POLICJA ZABRALA MI PRAWO JAZDY ZA JAZDE PO ALKOHOLU ALE FAKT JEST TAKI ZE PRZEJEZDZALEM OBOK RADIOWOZU WTEDY POJECHALI ZA MNA NA MOJE PODWORKO BYLEM DOSLOWNIE JUZ JEDNA NOGA W MIESZKANIU KIEDY PODESZLI,ZAPROSILI DO RADIOWOZU SPRAWDZILI STAN TRZEZWOSCI I POINFORMOWALI MNIE ZE ZATRZYMUJA MI PRAWKO,CZY MOGA TAK ZROBIC,PROSZE POMOC

Fakt jest taki idioto, że jechałeś pod wpływem i nie kombinuj pajacu mogłeś kogoś zabić.

#14 Guest_robert

Guest_robert
  • Goście

Napisano 29 październik 2014 - 15:30

W takiej sytuacji może pomóc adw Katarzyna Słapczyńksa, która zajmuje się sprawami karnymi. Jeśli są wątpliwości odnośnie zatrzymania prawa jazdy, warto się skontaktować z tym prawnikiem. Oto nr do kancelarii 22 654 77 55.

#15 Guest_karol

Guest_karol
  • Goście

Napisano 09 luty 2015 - 17:00

Witam. Mam takie pytanie, zabrali mi Prawo Jazdy dwa lata temu cztery miesiące i 19 dni temu na trzy lata, na par. 84 k.k nie mogę się powoływać, :(( czy jest jaka kolwiek szansa ze by je odzyskać wcześniej ???

#16 Guest_Lukasz

Guest_Lukasz
  • Goście

Napisano 27 luty 2015 - 13:50

Witam. Stracilem prawko 2 lata temu za jazde pod wplywem na 2 lata. W maju minie mi okres kary i chcialem sie dowiedziec czy: musze od nowa robic kurs, te 30 godzin jazd itp? czy moge jakos wczesniej zapisac sie na egzamin czy przejsc badania? I gdzie krok po kroku musze sie zglosic? Bardzo mi na tym zalezy gdyz czeka na mnie praca jako kierowca w firmie ktorej pracowalem.

#17 Guest_Waldemar

Guest_Waldemar
  • Goście

Napisano 03 marzec 2015 - 17:57

Dziękuje za odpowiedź. Czyli mam rozumieć, że czekają mnie tylko badania psychologiczne? Sporo czytałem na ten temat i dużo osób piszę też o badaniach lekarskich, które są bardzo szczegółowe i zazwyczaj lekarz zawsze się czegoś dopatrzy (albo z reguły tak robi bo ktoś jest badany po utracie prawka za %) i daje pozwolenie na prawo jazdy terminowe np 5 lat i ponowne badania i wymiana prawka... Czy jest taka opcja że można dostać skierowanie tylko na te psychologiczne? Czy zawsze są i lekarskie i psychologiczne? Czy może też się zdarzyć ze w ogóle ich się nie dostanie?
Ja sam nie wiem czy takie skierowanie dostałem czy nie dlatego, że po tym zdarzeniu wyjechałem z miasta na parę miesięcy i przychodziły tam jakieś awiza do mnie ale nie byłem wstanie ich fizycznie odebrać a jak wróciłem to już były przeterminowane.. Przyszło mi takie pismo: "Na podstawie art. 182 & 2 oraz art. 104 & 1 po rozpatrzeniu sprawy Prezydent Miasta Krakowa orzeka cofnąć uprawnienia do kierowania pojazdami silnikowymi kat. B" W uzasadnieniu napisano że że jest to związane z tym że wpłynął do nich prawomocny wyrok sądu w którym orzeczono zakaz prowadzenia pojazdów na okres 4 lat. Nic nie pisało o tym że nie przeprowadziłem jakiś badań na które jest 30 dni od momentu ich otrzymania.. Gdyby się okazało że muszę je mieć to jak mam to skierowanie teraz załatwić? I pytanie do kogoś kto już przez takie coś przeszedł albo z opowiadań wie jak wygląda takie badanie psychologiczne? Jakie są pytania itd?

#18 Guest_Malczik

Guest_Malczik
  • Goście

Napisano 28 marzec 2015 - 18:04

A Jak sie ma Polskie Prawo do takiej sytuacji która postaram się opisać. :

W 2007 Roku Młody Kierowca otrzymał  Prawo Jazdy, zaraz po tym wyemigrował do U.K - W 2015 roku przy wymianie Polskiego prawo jazdy na Angielskie,  dowiedział się że ma on Polskie Proawo Jazdy Zawieszone przez nie opłacanie Alimentów. a zawieszenie prawo jazd odbyło się w 2009 r.

Pytanie - czy jak spłaci on te całe  zadłużenie które ma , lub dojdzie z ugodą z byłą partnerką umorzenie , no nie ważne - Co Polskie Prawo przewiduje , czy bez problemu oddadzą mu prawo jazdy ?? czy każą mu zdawac ponownie egzamin  ?? - jak to się odbędzie.

#19 Guest_stanislaw

Guest_stanislaw
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2015 - 19:44

Mam zatrzymane prawo jazdy kat b ib1 25 12 2014 na okres 1 roku czy mogę odzyskać resztę kategorii

#20 Guest_stanislaw

Guest_stanislaw
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2015 - 19:45

Mam zatrzymane prawo jazdy kat b ib1 25 12 2014 na okres 1 roku czy mogę odzyskać resztę kategorii

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych