Skocz do zawartości

Detektyw nieuczciwy

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_madej11

Guest_madej11
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2011 - 14:29

Gdzie mozna złozyć skarge na postepowanie detektywa który nas oszukał?

#2 Guest_-praw-zibit

Guest_-praw-zibit
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2011 - 08:18

Gdzie mozna złozyć skarge na postepowanie detektywa który nas oszukał?

Czemu tak długo się Pani zastanawia ? Złożyć zawiadomienie o popełnionym oszustwie, adresat to prokuratura lub policja.

#3 Guest_madej11

Guest_madej11
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2011 - 09:25

Tak ma Pan racje tych seudo detektywóch którzy leca na swojej opini z pracy w policji nalezy powstrzymać.Przekonał mnie do tego redaktor programu INTERWENCJA Teraz tylko skompletuje do końca dokumenty i poczekam co odpowie mi Komendant Policji który wydał licencjie jak sie ustosunkuje do tej sprawy.Program w TV pomoze mi nagłosnic sprawe nie kompetentnych ludzi zajmujacych sie zbieraniem kasy za friko.

#4 Guest_-praw-zibit

Guest_-praw-zibit
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2011 - 10:48

Tak ma Pan racje tych seudo detektywóch którzy leca na swojej opini z pracy w policji nalezy powstrzymać.Przekonał mnie do tego redaktor programu INTERWENCJA Teraz tylko skompletuje do końca dokumenty i poczekam co odpowie mi Komendant Policji który wydał licencjie jak sie ustosunkuje do tej sprawy.Program w TV pomoze mi nagłosnic sprawe nie kompetentnych ludzi zajmujacych sie zbieraniem kasy za friko.

A co na to niezawisłe sądy ? I proszę mieć świadomość, że niezuzasadnione pomówienia skutkują pozwami prywatnoskargowmi jak i cywilnoprawnymi.

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2011 - 10:59

A co na to niezawisłe sądy ? I proszę mieć świadomość, że niezuzasadnione pomówienia skutkują pozwami prywatnoskargowmi jak i cywilnoprawnymi.
Art.212§1KK. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.
§2.Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§3.W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 4.Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2011 - 11:58

Tez tak miałem. Detektyw ustalił rejestracje aut i adresy a poźniej tlomaczył mi że on nie ma komptencji ani prawa ustalic właściciela samochodu w biurze meldunkowym kto jest wlacicielem domu i kto tam jest zameldowany, że niby rzaden użąd nie udzieli mu takich informacji. To co on może ? Nic !!!! Dobrze że chociaż komornik mi to spradził bez ceregieli i do końca zalatwił moja sprawe.

#7 Guest_madej11

Guest_madej11
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2011 - 12:39

Własnie o to chodzi że ten pan ,nie to ,że nie może po prostu mu sie nie chce.Tak naprawde chodzi tylko o kase i złapanie frajera który zapłaci.
Miałam nakaz zapłaty chodziło o ustalenie miejsca pobytu mojego dłuznika i to okazało sie ponad siły pana detektywa .Ale co nas nie zabije to wzmocni teraz wiem że taki głupi dedektyw do niczego nie jest mi potrzebny wystarczy troche wiedzy by nie dac się nabic w butele za ponad 4000 zł wszyscy którym opowiadam te historie są po prostu zbulwersowani takim naciaganiem innych.Tej formie działalnosci powinien sie ktos przyjrzec dokładniej i to zdanie podzielił program Interwencja mam nadzieje ze zgłoszą sie inni poszkodowani....i ktos tym problemem sie zajmmie

#8 Guest_madej11

Guest_madej11
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2011 - 12:52

Pomówienie trzeba udowodnić a ja nie mam zamiaru nikogo pomawiać ja mam podejrzenie ze pan detektyw wykonujac swoje obowiazki poprzez zaniedbanie ich doprowadził do sytuacji dla mnie szkodliwej i pomimo podpisanej umowy ja nie dostalam nic o co prosiłam a on kase dostał bo mu sie nalezy On sie starał ale mu no nie wyszło i takie oszukiwanie ludzi trzeba tępić. Po drugie trzeba sprawdzic jeszcze życiorys takiego faceta moze ma nalecialości ze starego systemu.

#9 Guest_Damian

Guest_Damian
  • Goście

Napisano 22 październik 2017 - 18:59

Trzeba uważać na oszustów, bo jest ich wielu wśród detektywów. Ja miałem to szczęście i trafiłem na wspaniałą panią detektyw Skrzypek, która jest bardzo profesjonalna, kompetentna i niezwykle skuteczna. Polecił i ją znajomy i bardzo dobrze wspominam współpracę.

#10 Robertson

Robertson

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 52 postów

Napisano 17 listopad 2017 - 23:14

Osoby, które nigdy nie korzystały z usług detektywa często mają mgliste pojęcie o tym zawodzie... Dlatego warto się doedukować w tym temacie i poczytać co nieco. W ten sposób można sobie zaoszczędzić nerwów i problemów. Mając wiedzę łatwiej podejmować dobre wybory i decyzje. Zobaczcie np. https://detektyw.com.pl/detektyw-praca-w-zawodzie/

#11 FishyBem

FishyBem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 138 postów

Napisano dziś, 01:39

warszawa detektyw to też człowiek. No ale owszem, zdarzają się oszuści i naciągacze choć nie ma to związku z samym zawodem detektywa. Trzeba po prostu wiedzieć jak odpowiednio dobierać takich ludzi.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych