Skocz do zawartości

wyłudzenie kredytu

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Sylvii5

Guest_Sylvii5
  • Goście

Napisano 25 luty 2011 - 10:04

Proszę o poradę. Dostałam drugie wezwanie na przesłuchanie w sprawie wyłudzenia kredytu w charakterze świadka, tym razem będzie to konfrontacja.
Sprawa dotyczy podrobionego podpisu współmałżonka który miał wyrazić zgodę na kredyt. Okazało się że takiej zgody nie było więc podpis został podrobiony. Na pierwszym wezwaniu zostały spisane moje zeznania i podpisy przekazane do ekspertyzy grafologa. Ja występuję w tej umowie kredytowej jako pośrednik finansowy, gdzie potwierdziłam ze podpisy zostały złożone w mojej obecności. Nie pamiętam okoliczności podpisywania tej umowy. Podejrzewam ze mogłam sama zostać wprowadzona w błąd przez osobę trzecią, której mogłam zawierzyć ze podpisy zostały sprawdzone.
Z informacji jakie uzyskałam od osoby przesłuchującej to że kredyt jest spłacany a główny kredytobiorca przyznał się ze to ona podrobiła podpis męża.Jakie mogę mieć konsekwencje z tego tytułu ? Sprawa jest dla mnie nieprzyjemna i zaczynam się denerwować. Bardzo proszę o jakąś poradę.

#2 Guest_Roland Szymczykiewicz

Guest_Roland Szymczykiewicz
  • Goście

Napisano 26 luty 2011 - 00:21

Witam,

proszę się stawić na wezwanie i powiedzieć szczerze, tak jak na forum okoliczności zdarzenia, w szczególności w zakresie tej możliwości, iż Panią wprowadzono w błąd.

Policję (lub Prokuraturę) może interesować i pewnie interesuje Pani udział w sprawie (również pod kątem postawienia ewentualnego Pani zarzutów) dlatego ważne jest, aby Pani podała jak to było (łącznie z podaniem, czego Pani dokładnie nie pamięta i przypuszczeniami jak mogło być).

na koniec wypada życzyć powodzenia,

R.S

#3 Guest_goja

Guest_goja
  • Goście

Napisano 26 luty 2011 - 08:10

Mam podobny problem chciałabym się dowiedzieć co może za to grozić???
Z góry dziękuję za odpowiedż.

#4 Guest_Sylvii5

Guest_Sylvii5
  • Goście

Napisano 26 luty 2011 - 20:53

Witam,

Dziękuję Panu za szybką odpowiedź.
Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji i nie ukrywam że spędza mi to sen z powiek.
Przy pierwszych zeznaniach podałam informacje dotyczącą ewentualnego udziału osoby trzeciej. Nadmienię to również z okazji kolejnego wezwania.
Martwi mnie jednak fakt, iż mogło zdarzyć się tak, że zaufałam osobie z którą współpracowałam i nie widząc klientów poświadczyłam fakt złożenia podpisów w mojej obecności. Moje obawy potwierdza choćby to że zupełnie nie kojarzę tej sprawy. Było to 2 lata temu.
Jakie jest prawdopodobieństwo postawienie mi zarzutu w tej sprawie?
Nie jestem karana, a obecnie pracuje w Banku i martwią mnie ewentualne skutki tej sprawy .

Pozdrawiam

#5 Guest_Roland Szymczykiewicz

• Goście

Napisano 10 marzec 2011 - 10:41

Witam,

Bardzo trudne jest ocenienie jaki jest stopień prawdopodobieństwa postawienia Pani zarzutów, albowiem nie jestem w stanie ocenić innych dowodów zebranych w sprawie.

Wiele też zależy od interpretacji jakiej dokonają organy ścigania.

Narazie czekałbym spokojnie na dalszy tok wydarzeń, z doświadczenie wiem że rozmyślanie o różnych wariantach zdarzeń niekorzystnie wpływa na nasze życie, pomimo faktu, iż nie muszą one wystąpić.

Powiem tak, powód do zmartwień dopiero może wystąpić jeżeli wezwą Panią na przesłuchanie w charakterze podejrzanej albo w celu przedstawienia zarzutów. Wtedy trzeba zacząć myśleć o sprawie, szykować linię obrony etc. Narazie jest za to za wcześnie.

z poważaniem,

R.S

#6 Guest_Roland Szymczykiewicz

• Goście

Napisano 10 marzec 2011 - 10:44

Odpowiadając na z kolei na pytanie, ile grozi za poświadczenie nieprawdy przy umowie kredytu uprzejmie podaję, iż kwestię tę reguluje przepis art. 271 KK, który przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności za sytuacje gdy "funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne (w tym przypadku: udzielenie kredytu-przypis mój, R.S)

z poważaniem,

R.S

#7 Guest_jadzia351

Guest_jadzia351
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2011 - 15:06

Witam.Pracowałam bez umowy o pracę i własciciel obiecał mi umowę której niedotrzymał tylko mnie zwolnił,I na tej podstawie obietnicy wziełam lodówkę i pralkę na kredyt.I według prawa popełniłam przestępstwo czyli wyłudzenie kredytu.Dostałąm wezwanie od prokuratury z art.297 .Proszę mi powiedzieć w jaki sposób mam się tłumaczyć by prokuratura umorzyła śledztwo.Ewentualnie co mi za to grozi.Nigdy nie byłąm karana ,jestem samotna matką,do tego po operacji tętniaka mózgu.Czy te fakty moga wpłynąc na złagodzenie kary badz odstąpienie od zarzutów.Proszę mi coś poradzić.
Pozdrawiam

#8 Guest_Ulka

Guest_Ulka
  • Goście

Napisano 06 maj 2019 - 19:25

Witam.
Dostałam wezwanie jako świadek z art. 286kk
Dwa lata temu wpadłam w pętle chwilowek,brałam jedna aby spłacić druga i tak się tego nazbierało aż straciłam całkiem zdolność kredytową i kontrolę nad tym.Splacilam w 2018r część na kwotę 30 tys, ale to nie wszystko widocznie bo właśnie dostałam wezwanie na policję z art. 286, co teraz? Jak mam z nimi rozmawiać, co powiedzieć?

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 maj 2019 - 11:53

Witam.
Dostałam wezwanie jako świadek z art. 286kk
Dwa lata temu wpadłam w pętle chwilowek,brałam jedna aby spłacić druga i tak się tego nazbierało aż straciłam całkiem zdolność kredytową i kontrolę nad tym.Splacilam w 2018r część na kwotę 30 tys, ale to nie wszystko widocznie bo właśnie dostałam wezwanie na policję z art. 286, co teraz? Jak mam z nimi rozmawiać, co powiedzieć?

A skąd mamy wiedzieć, jakie pytania Ci zadadzą?Odpowiadaj szczerze, zgodnie z prawdą. Policji nie obchodzi z jakiego powodu popełniłaś przestępstwo, oni są od ustalenia faktów.

#10 mari8

mari8

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 16 maj 2019 - 20:59

Wszystko zależy na co chcesz kredyt i w jakiej wysokości . Najpierw sprawdzić sobie opinie o kredytach gotówkowych na https://www.forum-kredytowe.pl/f/14-kredyty-gotowkowe/ i wtedy podjąć jakąś decyzję , będziesz wtedy więcej wiedziała w tym temacie i łatwiej Ci będzie wybrać .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych