Skocz do zawartości

Przebita błona bębenkowa ucha

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 15 luty 2011 - 16:35

Witam!
Mam pytanie dotyczące przebicia błony bębenkowej ucha w wyniku uderzenia.
byłem na dyskotece i bez powodu zostałem uderzony w ucho, w następstwie przebita została błona bębenkowa ucha.
na drugi dzień byłem i chirurga, dostałem skierowanie do poradni laryngologicznej. leczę się już 2 miesiące
odzyskałem słuch jednak nie słyszę na te ucho tak samo jak wcześniej.
Jakiego odszkodowania mogę ubiegać się od sprawcy mojego uszczerbku?
czy jest sens zakładać mu sprawę w sądzie?

Z góry dziękuję za pomoc

#2 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 15 luty 2011 - 19:05

Zadaje Pan pytanie w dziale prawo karne. Zapytam więc czy przeciwko sprawcy toczy się postępowanie karne. Jeśli tak to może Pan złożyć powództwo cywilne-adhezyjne, które sąd rozpozna przy okazji sprawy karnej.

Natomiast jeśli nie toczy się żadne postępowanie karne lub nie chce Pan dochodzić tych roszczeń przy okazji sprawy karnej to może Pan przeciwko sprawcy wytoczyć powództwo cywilne o zapłatę. Można dochodzić zarówno odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu, zwrot kosztów leczenia jak i zadośćuczynienia za cierpienia związane z tym zdarzeniem.

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 luty 2011 - 10:58

Jeszcze nie złożyłem zawiadomienia na policji (słyszałem że mam na to dośc dużo czasu).
chodzi mi o odszkodowanie jakiego mogę dochodzic od tej osoby.
tzn. jeśli złożę zawiadomienie na policji art. 157 par. 1 kk ;wówczas mogę wystąpic o powództwo adhezyjne czyli tylko zwrot kosztów leczenia (obecnie tj. 400zł) czy także o jakiegos rodzaju jednorazowe odszkodowanie? jaka to może byc kwota w przybliżeniu? czy wogle jest sens zakładac prywatną sprawę?

Pozdrawiam Marcin

#4 Guest_xyz

Guest_xyz
  • Goście

Napisano 16 luty 2011 - 11:54

nie badz glupi i nie popuszczaj.skoro byl taki kozak to sprowadz go na ziemie.niech ma swiadomosc ze masz swoj honor i zaden pionek nie bedzie ci podskakiwal.

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 luty 2011 - 15:16

czyli radzicie zgłosic na policji i założyc prywatna sprawe? czy z urzędu?

#6 Guest_-praw-armando

Guest_-praw-armando
  • Goście

Napisano 16 luty 2011 - 19:30

do autora wątku- skoro w wyniku uderzenia nie słyszysz na jedno ucho to czyn ten lepiej pasuje pod art 156 § 1 kk.

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 luty 2011 - 19:33

z badania słuchu wynikło że nie słysze 3 dźwięków i to mieści sie w normie.

#8 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 892 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 maj 2017 - 14:55

Szukając aparatów słuchowych, możecie zajrzeć do aparat słuchowy. Firma moim zdaniem warta polecenia, oferująca wysokiej jakości, dyskretne aparaty słuchowe. Sprawdźcie, być może również i was ich oferta zainteresuje. 

#9 AgataDi

AgataDi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 13:46

Jeśli o aparaty chodzi to Sonido  to dobra, polska marka.  Ośrodek  Obsługi Osób Słabosłyszących to jeden z pierwszych w Polsce zakładów zajmujących się protetyką słuchu. Mój aparat  od nich jest bardzo wysokiej jakości, solidny, zdecydowanie warto sobie o tej firmie poczytać.

#10 Arkadiusz Kędra

Arkadiusz Kędra

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 132 postów

Napisano 27 luty 2018 - 10:14

:)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych