Skocz do zawartości

skrócenie okresu zatrzymania prawa jazdy

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-ania121983

Guest_-praw-ania121983
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2010 - 10:29

witam,

chciałam się dowiedzieć czy istnieje możliwość wcześniejszego odebrania prawa jazdy?
Tzn. nąż został zatrzymany do kontroli policyjnej i jechał w stanie nietrzeźwości, sprawa była w sadzie i zostały mu zatrzxymane uprawnienia do kierowania pojazdami czyli prawo jazdy na okres 1 roku, do tego grzywna przez pół roku w wysokości 10% wypłaty. I czy można składać wniosek o wcześniejsze wydanie prawa jazdy, skrócenie wyroku. Jeśli tak to w jakim czasie od wydania wyroku? prawo jazdy zostało zatrxymane w marcu.

Z góry dziekuję za odpowiedź, pozdrawiam.

#2 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2010 - 13:03

CYTAT(ania121983 @ 11.07.2010, 9:29) witam,

chciałam się dowiedzieć czy istnieje możliwość wcześniejszego odebrania prawa jazdy?
Tzn. nąż został zatrzymany do kontroli policyjnej i jechał w stanie nietrzeźwości, sprawa była w sadzie i zostały mu zatrzxymane uprawnienia do kierowania pojazdami czyli prawo jazdy na okres 1 roku, do tego grzywna przez pół roku w wysokości 10% wypłaty. I czy można składać wniosek o wcześniejsze wydanie prawa jazdy, skrócenie wyroku. Jeśli tak to w jakim czasie od wydania wyroku? prawo jazdy zostało zatrxymane w marcu.

Z góry dziekuję za odpowiedź, pozdrawiam.
Nie można- z uwagi, że zakaz orzeczony był obligatoryjnie, a choćby był orzeczony fakultatywnie to nie można skracać zakazu jeśli wynosi 1 rok.

CYTATArt. 84.
§ 1. Sąd może po upływie połowy okresu, na który orzeczono środki karne wymienione
w art. 39 pkt 1-3, uznać je za wykonane, jeżeli skazany przestrzegał porządku
prawnego, a środek karny był w stosunku do niego wykonywany przynajmniej
przez rok.
§ 2. Przepisu § 1 nie stosuje się, jeżeli środki karne wymienione w art. 39 pkt 2-3
orzeczono na podstawie art. 41 § 1a, art. 41a § 3 albo art. 42 § 2 lub 3.

#3 Guest_Dziki

Guest_Dziki
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2011 - 23:39

Ja za namową kolegów wypiłem na imprezie 4 piwka potem odwoziłem towarzystwo posiadam PJ Zawodowe i trach kontrola i beret na 3lata mi zabrali ale szukałem pomocy w różnych instytucjach w końcu natrafiłem na człowieka (prawnika) dzięki któremu skrócono mi karę o połowę złoty człowiek można napisać i przedstawić swoją sprawę podaję meila Pana Sepioło (sepiolo2@op.pl) pozdrawiam Grzesiu

#4 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 14:45

Bzdury Pan piszesz. Nikt - nawet najbardziej złoty prawnik - nie załatwi skrócenia zakazu prowadzenia pojazdów orzeczonego za prowadzenie w stanie nietrzeźwości, bo takiej możliwości nie przewiduje prawo.

#5 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2011 - 22:23

Ja za namową kolegów wypiłem na imprezie 4 piwka potem odwoziłem towarzystwo posiadam PJ Zawodowe i trach kontrola i beret na 3lata mi zabrali ale szukałem pomocy w różnych instytucjach w końcu natrafiłem na człowieka (prawnika) dzięki któremu skrócono mi karę o połowę złoty człowiek można napisać i przedstawić swoją sprawę podaję meila Pana Sepioło (sepiolo2@op.pl) pozdrawiam Grzesiu

Być może chodzi Panu, że ów prawnik dobrze Pana bronił i np. po apelacji skrócono Panu zakaz. Jednak prawomocnie orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów, który orzeczony był obligaotyjnie z uwagi na nietrzeźwość nie podlega skracaniu.

#6 Guest_Natalka20

Guest_Natalka20
  • Goście

Napisano 21 listopad 2012 - 23:45

Witam,
Ostatnio mojemu bratu zabrali prawo jazdy za jazdę po pijanemu (miał 0.88mg/l) na okres 2 lat. Czy jest w tej sytuacji możliwość ubiegania się o skrócenie tego okresu do 1 roku?? Czy w ewentualnej apelacji miałoby znaczenie że jest niepracujący i chce szukać pracy jako kierowca? Bardzo proszę o odpowiedz i niepotępianie mojego brata... Z góry dziękuję;)

#7 Guest_Stasiek

Guest_Stasiek
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2012 - 19:05

Siemka, ja też straciłem prawko w październiku 2011 roku na 2 lata i cholernie żałuje. Z tego co czytam to tu nie którzy sobie skracają czas kary i takie tam. Ciekawe czy ja bym tak mógł sobie skrócić? Hmm..ciekawe. Wiem tylko że strasznie jest ciężko zdać jak idziesz sobie na drugi z rzędu egzamin.

#8 Guest_Natalka20

Guest_Natalka20
  • Goście

Napisano 26 luty 2013 - 10:27

hej;) pisałam o problemie mojego brata ktory stracil prawko na 2 lata:

.
22:45 21-11-2012 Natalka20
Witam,
Ostatnio mojemu bratu zabrali prawo jazdy za jazdę po pijanemu (miał 0.88mg/l) na okres 2 lat. Czy jest w tej sytuacji możliwość ubiegania się o skrócenie tego okresu do 1 roku?? Czy w ewentualnej apelacji miałoby znaczenie że jest niepracujący i chce szukać pracy jako kierowca? Bardzo proszę o odpowiedz i niepotępianie mojego brata... Z góry dziękuję;)

Chciałam przekazac wszystkim z tym problemem ze po tak duzym stezeniu alk mozliwe jest skrocenie zabrania prawa jazdy do roku czasu. Przede wszystkim najwazniejsze jest znalezienie odpowiedniego prawnika najlepiej jakiegos dobrze znanego w swoim zawodzie, ktory wszystko pokieruje za ciebie. W przypadku mojego brata byla to Pni adwokat, ktora z gory uprzedzila ze sprawa moze nie byc do wygrania i od niego zalezalo czy chce sie podjac i wydac na nia pieniadze. Na szczescie zaryzkowal i udalo sie skrocic czas zatrzymania prawa jazdy do 1 roku a w zwiazku z tym podwyzszenie koloegium. Mimo wyzszego kolegium radosc duza ze juz za 9 miesiecy odbierze swoje prawko a kolegium rozloza na raty;) Takze uwiezcie w moc prawnikow i nie zalamujcie sie;) Pozdrawiam;)

#9 Guest_prawo jazdy

Guest_prawo jazdy
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2013 - 09:28

Czyli bratu się udało, fajnie ja mam ten sam problem i równiez wolałbym wyższą karę grzywny a mniejszy zakaz, więc chyba też spróbóję...

#10 Guest_prawo jazdy

Guest_prawo jazdy
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2013 - 09:36

słuchaj a czy mogła byś napisać mi jakiś kontakt do tej Pani prawnik ?

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2013 - 11:27

Jeśli naprawdę jestes zainteresowany kontaktem z polecona przeze mnie Pania adwokat podaj swojego maila lub gg, bo nie bede go tutaj na str pisala.

#12 Guest_Ronson

Guest_Ronson
  • Goście

Napisano 27 październik 2014 - 16:45

Witam,
Ostatnio mojemu bratu zabrali prawo jazdy za jazdę po pijanemu (miał 0.88mg/l) na okres 2 lat. Czy jest w tej sytuacji możliwość ubiegania się o skrócenie tego okresu do 1 roku?? Czy w ewentualnej apelacji miałoby znaczenie że jest niepracujący i chce szukać pracy jako kierowca? Bardzo proszę o odpowiedz i niepotępianie mojego brata... Z góry dziękujęwink.png

Czekasz dwa lata taki jest wyrok RP nie ma żadnych przepisów o łaskawienie czy skrócenie kary prowadzenie pojazdów po pijanemu Pozdrawiam

#13 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 05 luty 2015 - 17:21

Witam.

Zatrzymano mi prawo jazdy za jazde pod wpływem na okres 4 lat mineło już 2 i pół roku, posiadam gospodarstwo rolne które jest jedynym środkiem moich dochodów jestem też jedyną osobą utrzymujaca dom oraz gospodarstwo a wiadomo rolnictwo = poruszanie pojazdami. Czy jest mozliwoś skrócenia wyroku posługujac się odpowiednimi argumentami.

Pozd. i dzieki za pomoc

#14 Guest_Kamila

Guest_Kamila
  • Goście

Napisano 11 marzec 2015 - 09:18

Witam. Ja mam pytanie troszeczkę z innej beczki, gdyż widzę, że większość osób tutaj straciło prawo jazdy za alkohol, za to mój chłopak prowadził samochód BEZ UPRAWNIEŃ i doszło do kolizji drogowej, w której ucierpiał motocyklista. Wina leżała po stronie prowadzącego motocykl, ale mój chłopak miał  dosyć ciągania się po sądach (przecież i tak obarczany był brakiem prawa jazdy) i samoczynnie przyznał się do winy. Sąd orzekł wobec niego karę o zatrzymaniu dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami na okres 12 miesięcy . Czy w takiej sytuacji możliwe jest skrócenie wyroku? Proszę o pomoc.

#15 Guest_Kamila

Guest_Kamila
  • Goście

Napisano 11 marzec 2015 - 09:21

Zapomniałam dodać, że 3 lata temu zabrano mu prawo jazdy za alkohol , zakaz prowadzenia pojazdów dostał na rok czasu, ale kara oczywiście minęła i przez ten cały czas jeździł bez uprawnień ,bo nie poszedł na prawo jazdy...

#16 Guest_miroslaw

Guest_miroslaw
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2019 - 10:12

skrocenie kary skierowanie z blokada alkohocholowa

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych