Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

ORTOPEDA zła diagnoza - konsekwencje

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-romi_1984

Guest_-praw-romi_1984
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2009 - 15:47

Witam wszystkich
7 listopada doznałem kontuzji lewej stopy, zgłosiłem się od razu do szpitala
po prześwietleniu tejże stopy lekarz ortopeda-traumatolog obejrzał zdjęcia rentgenowskiego i wysłuchaniu mojej wersji (że cała stopa strasznie boli szczególnie na środku i że jednym palcem w ogóle nie mogę poruszyć) nie oglądając ani nie dotykając stopy lekarz stwierdził STŁUCZENIE przepisał środek przeciwbólowy 56 tabletek i maść na do widzenia powiedział: za parę dni przestanie boleć.Po miesiącu ciągłego utykania zgłosiłem się ponownie do tegoż samego ortopedy, niepokojącym dla mnie rzeczą był ciągły bul i przykurcz palca, lekarz zlecił prześwietlenie ponownie stwierdził że kości są w porządku fizycznie zbadał nogę i skierował ażebym zrobił prywatnie usg stopy, co też uczyniłem. Radiolog stwierdził zrośnięte już złamanie kości II śródstopia, oraz widocznego krwiaka.   Tym razem poszedłem prywatnie do Dr. chirurg-ortopeda-traumatolog z wynikami usg zlecił rtg porównawcze co potwierdziło że 7 listopada to było złamanie a nie stłuczenie, w chwili obecnej Cały czas utykam chodzę z wkładkami ortopedycznymi i mam cały czas palec podkurczony.Na prywatne leczenie wydałem prawie 600 zł.
Czuje się pokrzywdzony co mogę w tej sprawie zrobić? jak oskarżyć o ewidentny błąd w sztuce lekarskiej.Z góry dziękuje za odpowiedź.

#2 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2009 - 22:24

Wykazać, że lekarz popełnił przestępstwo będzie trudno. Takie sytuacje kończą się najczęściej koniecznością dochodzenia roszczenia odszkodowawczego na drodze cywilnej. Proszę rozpocząć od wezwania tego lekarza do zapłaty odszkodowania lub zadośćuczynienia - jeśli błędna diagnoza - oprócz szkód w postaci konieczności dodatkowego leczenia - poniósł Pan dodatkowe cierpienie.

#3 Guest_-praw-romi_1984

Guest_-praw-romi_1984
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2009 - 18:51

CYTAT(Admin-Łukasz @ 26.12.2009, 21:24) Wykazać, że lekarz popełnił przestępstwo będzie trudno. Takie sytuacje kończą się najczęściej koniecznością dochodzenia roszczenia odszkodowawczego na drodze cywilnej. Proszę rozpocząć od wezwania tego lekarza do zapłaty odszkodowania lub zadośćuczynienia - jeśli błędna diagnoza - oprócz szkód w postaci konieczności dodatkowego leczenia - poniósł Pan dodatkowe cierpienie.
dziękuję za odpowiedź, zobaczę co da się zrobić a moje postępy opisze... .

#4 Guest_bazylia

Guest_bazylia
  • Goście

Napisano 25 marzec 2011 - 16:48

Witam. znajduję się w podobnej sytuacji jakiej Ty kiedyś, tzn 25 stycznia skręciłam stopę (tak powiedziano mi na pogotowiu), potem leczyłam się u chirurga, który stwierdził ze mam pęknięte wiązdalo skokowe, kazał mi oczywiście zrobić zdjęcie rtg., noga cały czas boli, wiec skierował mnie do ortopedy, który stwierdził, po obejrzeniu zdjęć, że miałam złamanie! Czy mógłbyś opisać jak skończyła się sprawa z Twoją nogą?

pozdrawiam

#5 pieknyolek

pieknyolek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 19 kwiecień 2021 - 20:08

Ktoś korzystała z konsultacji ortopedycznych w https://ortho-expert.pl/ ?

#6 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2021 - 19:38

Świetny ortopeda przyjmuje w Centrum Medycznym TriMedic. Polecam udać się właśnie tam. Gabinet jest świetnie wyposażony, a personel kompetentny. Gdy potrzebuję porady specjalisty korzystam z usług tylko tamtejszych lekarzy.

#7 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2021 - 19:38

Świetny ortopeda przyjmuje w Centrum Medycznym TriMedic. Polecam udać się właśnie tam. Gabinet jest świetnie wyposażony, a personel kompetentny. Gdy potrzebuję porady specjalisty korzystam z usług tylko tamtejszych lekarzy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych