Skocz do zawartości

Przewozy zagraniczne

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-justyna0204

Guest_-praw-justyna0204
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2009 - 11:28

Mam pytanie. Mialam wracac busem z hiszpani do polski. Bus mial byc o 2:10 jednak sie nie zjawil. Czekalam do 4:30 i wrocilam z rodzina do domu, gdyz z biura nikt telefonu nie odbieral, nie bylo zadnego kontaktu. Dzisiaj wracam autokarem z inna firma. Co moge w tej sytuacji zrobic? Nalezy mi sie jakies odszkodowanie czy zwrot pieniedzy za bilet?

#2 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2009 - 11:55

Trudno oceniać czy było to działanie celowe- wówczas jest to przestępstwo oszustwa. Nalezy udać się do siedziby biura i żądać zwrotu pieniędzy. W razie czego zawiadomić o przestępstwie prokuraturę lub policję.

CYTATArt. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.
§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

#3 Guest_-praw-justyna0204

Guest_-praw-justyna0204
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2009 - 12:02

dziekuje b. za odpowiedz. Nie mam pojecia co moglo byc przyczyna, jednak na firme juz duzo osob narzeka. Jednak majac nr telefonu uwazam ze powinni zawiadomic o spoznieniu.

#4 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2009 - 12:10

Istnieja przesłanka, że to celowe działanie na szkodę.

#5 Guest_-praw-justyna0204

Guest_-praw-justyna0204
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2009 - 13:22

wszystko wyjasnione....autobus mial awarie, a nikt nas nie powiadomil poniewaz pilot autokaru wzial nasz numer komorkowy ale nigdzie go sobie nie zapisal. Na szczescie firma zgodzila sie na pokrycie kosztow biletu z innym przewoznikiem.

#6 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2009 - 15:49

Wobec tego nie zaszło tutaj jakiekoliwiek przestępstwo.

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2011 - 08:35

UWAZAJCIE na firmę PRZEWOZY OSOBOWE PRZEMUŚ. Miałem z nimi jechać do Niemiec, potwierdzałem wyjazd dwa razy a umówionego dnia się nie pojawił. Gdy zadzwoniłem znowu do niego okazało się że musiał by zjechać kilkadziesiąt kilometrów żeby mnie zabrać a nie było mu po drodze. Tak się dba o swoich klientów.

#8 Guest_kluska

Guest_kluska
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2013 - 17:21

Ja chciałam wysłać paczkę do Holandii przez firmę "Przemuś" zamówiłam przewóz kilka dni wcześniej, kiedy po upływie wyznaczonej godziny kierowcy nie było zadzwoniłam do firmy, najpierw odebrałam pani która nie miała pojęcia o niczym po czym przekazała telefon. Pan który ze mną rozmawiał stwierdził że popsuł im się samochód ale będzie inny w przeciągu godziny. Po godzinie zadzwonił i poinformował mnie że w busie nie ma miejsca i nie zabiorą mojej paczki.

#9 Guest_-praw-zibit

Guest_-praw-zibit
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2013 - 17:46

Ja chciałam wysłać paczkę do Holandii przez firmę "Przemuś" zamówiłam przewóz kilka dni wcześniej, kiedy po upływie wyznaczonej godziny kierowcy nie było zadzwoniłam do firmy, najpierw odebrałam pani która nie miała pojęcia o niczym po czym przekazała telefon. Pan który ze mną rozmawiał stwierdził że popsuł im się samochód ale będzie inny w przeciągu godziny. Po godzinie zadzwonił i poinformował mnie że w busie nie ma miejsca i nie zabiorą mojej paczki.

Nie ma przestępstwa.

#10 Guest_Anonimowa

Guest_Anonimowa
  • Goście

Napisano 23 maj 2015 - 09:56

UWAZAJCIE na firmę PRZEWOZY OSOBOWE PRZEMUŚ. Miałem z nimi jechać do Niemiec, potwierdzałem wyjazd dwa razy a umówionego dnia się nie pojawił. Gdy zadzwoniłem znowu do niego okazało się że musiał by zjechać kilkadziesiąt kilometrów żeby mnie zabrać a nie było mu po drodze. Tak się dba o swoich klientów.

Witam, nie polecam tego przewoźnika przemuś bus ,wszystko oszustwo.. zapłacony przewoź do domu z Holandii, miał być pod same drzwi zostawił mnie 100 km od domu, bo nagle tam już nie jedzie..mieliśmy wyjechać o godzinie 11..wyjechaliśmy po 18.. Holandię opuściliśmy dopiero po 12 w nocy, miałam być w domu na drugi dzień o 7 rano dotarłam dopiero o 19, totalna bezczelność odradzam, odradzam odradzam.

#11 Guest_MalaMi

Guest_MalaMi
  • Goście

Napisano 03 listopad 2015 - 17:37

SZCZERZE NIE POLECAM!!!!! Kierowca mial mnie odebrac z Niemiec wczoraj o 17 nie zjawil sie zadzwonilam do niego i powiedzial ze ma opoznienie bo stoi w korku (a co sie okazalo w korku stal 45 min w Holandii a nastepne godziny szukal jakiejs nachlanej baby w Belgii ktora pozniej sie rozmyslila i musial odwiesc ja spowrotem do jakiegos burdelu!!) i ze przyjedzie o 20 a zjawil sie dopiero o 4 rano!!! Bus to jakis gruchot jak to ujelismy z innymi pasazerami RZECHOT Z ODZYSKU! Ciasno, siedzenia zwykle materialowe nawet rozlozyc ich nie szlo, kierowca (mlody i niedoswiadczony,zasypial na autostradzie) zakrecil ogrzewanie, cos caly czas walilo jakby blacha sie urywala tylko modlilam sie zeby dotrzec do domu!Przejazd nie warty swojej ceny za 70 € dojechalabym do Niemiec w 12 godzin! Nie dbaja o klienta!!! PIERWSZY I OSTATNI RAZ SKORZYSTALAM Z USLUG FIRMY "PRZEWOZY OSOBOWE "PRZEMUS"!

#12 Mazur70

Mazur70

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 luty 2016 - 16:26

Istnieja przesłanka, że to celowe działanie na szkodę.

Nie tylko na szkoda, ale wręcz wbrew życzeniu Klienta. Ja miałem podobną sytuację, z tym że firma, która nie wywiązała się z usługi zapewniła nam transport zastępczy, który jak się później okazało, był szybszy i wygodniejszy od pierwotnego.

Nasz przewoźnik zapewnił nam transport w ramach wynajętego busa. Opłacało się każdej ze stron.

#13 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 927 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 marzec 2016 - 16:23

Warto zapoznać się również z ofert firmy BANEX. Według mnie oferują oni szybki i bezpieczny ciężarowy transport międzynarodowy w atrakcyjnych cenach. Rzetelna obsługa i kompleksowe podejście do klienta. Myślę, że również wam uda się dostosować z tą firmą ofertę do swoich zapotrzebowań. 

#14 Guest_jhhh

Guest_jhhh
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2016 - 14:53

Polecałbym busiarzy od Efectbus (efectbus.pl). Jeżdżą w różne zakątki Niemiec, czy Holandii przez niemal cały tydzień. Mają sprawne samochody, czyste, widać, że są sprzątane. Jak jeżdżę do roboty do NL z nimi to sobie zawsze kompa odpalę złapię od nich neta prze wi fi i czas leci elegancko.

#15 Luiza82

Luiza82

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 150 postów

Napisano 26 sierpień 2018 - 07:18

Wielokrotnie korzystałam z usług firmy www.transbyd.pl, jeżdżąc do pracy za granicę. Za każdym razem podróż przebiegała spokojnie i bezpiecznie. Dobrze wyszkoleni kierowcy.

#16 Guest_Michalina

Guest_Michalina
  • Goście

Napisano 25 październik 2019 - 10:53

Ja ze swojej strony polecam super usługi przewozowe MAX - TRANS,  która oferuję przewozy osobowe  do Niemiec.  Firma oferuję przewozy do takich miast jak : Hamburg, Lubeka, Kolonia,  Brema, Hanover, Berlin. 

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 maj 2020 - 15:29

Mi znajoma polecała ostatnio transvoyager.pl

#18 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2020 - 06:59

Ja mam 100% zaufania do tej firmy Holub Travel z Torunia. Firma oferuję przewóz osób do Niemiec, Holandii  oraz Belgii w bardzo dobrych cenach i przede wszystkim w bezpiecznych warunkach. 

#19 G0siaa

G0siaa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 299 postów

Napisano 14 lipiec 2020 - 09:53

Bardzo współczuję. Myślę, że możesz zgłosić reklamację. Ja często jeżdżę do Niemiec za pośrednictwem firmy www.kraft-bus.com.pl i jak dotąd nigdy nie przydarzyła mi się tego typu sytuacja. Ogólnie uważam, że przejazdy busami są o wiele szybszą i mniej problematyczną formą transportu od podróżowania samolotem.

#20 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1172 postów

Napisano 20 lipiec 2020 - 10:52

Warto przeglądać oferty firm transportowych, wiele z nich oferuje przewozy zagraniczne, niektóre są specjalistyczne. Mowa np. o transporcie ponadgabarytowym, o którym można przeczytać na http://logistykaitra...barytowych,9999. Dobrze wiedzieć, jak go zorganizować.

Always look on the bright side of life!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych