Skocz do zawartości

Groźby i wyzwiska przez telefon

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-hazzard

Guest_-praw-hazzard
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2009 - 16:07

Należy mimo tego próbować.

#2 Guest_-praw-maksik

Guest_-praw-maksik
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2009 - 21:05

Ok.
ale zauważyłem we własnej sprawie i w sprawie znanych mi osób,że wszelakie grożby karalne dokonane za pośrednictwem rozmowy telefonicznej są zazwyczaj umarzane ze względu na koszty takowego postępowania,które zarazem niemiarodajne są do powagi przestępstwa-mam na myśli billingi

#3 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2009 - 20:27

Zawsze można złożyć zażalenie. Po umorzeniu dochodzenia Policja podejmie dalsze czynności w celu wykrycia sprawcy i uzyskania dowodów (art. 325f § 2 k.p.k.). Jeżeli zostaną ujawnione dane pozwalające na wykrycia sprawcy, Policja wyda postanowienie o podjęciu na nowo dochodzenia (art. 325f § 3 k.p.k.).

#4 Guest_-praw-maksik

Guest_-praw-maksik
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2009 - 20:13

CYTAT(Pasjonat)Tak- należy zawiadomić prokuraturę lub policję- wszystko zostanie ustalone z urzędu.

CYTATArt. 190. § 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.
każde przestepstwo powinno być ujawnione,ale co zrobi Prokuratuta-co ustali
Nic nie ustali.Sprawa błacha więc do umorzenia

#5 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2009 - 20:38

Należy wszystko zgłaszać- bo później się to mści.

#6 Guest_-praw-sonja12

Guest_-praw-sonja12
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2009 - 19:40

nie wiem czy to coś da. Ja ci opisze moją hist., która przydarzyła się parę lat temu mojej mamie. Też były telefony, grożby,nawet osobnik co dzwonił podrzucił lalkę pod nasz dom na której napisał"zginiesz jak ta lalka"Dzwonił o róznych porqach dnia i nocy , ale nigdy ze swojego domu. mało tego pisal listy z grozbami.Wyznaczył mojej mamie datę smierci na 28 lutego. Policja założyła podsłuch , nagrała się głos, sprawa była u prokuratora i co.......po szumnym sledztwie prok. wszystko umorzył. A sprawca sąsiad smiał się w glos. I oto jest nasza sprawiedliwość. najlepiej bylo wynająć dwóch osiłków i kazać im .......kijem bejsbolowym. To byłaby sprawiedliwość.

#7 Guest_-praw-sonja12

Guest_-praw-sonja12
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2009 - 19:38

nie wiem czy to coś da. Ja ci opisze moją hist., która przydarzyła się parę lat temu mojej mamie. Też były telefony, grożby,nawet osobnik co dzwonił podrzucił lalkę pod nasz dom na której napisał"zginiesz jak ta lalka"Dzwonił o róznych porqach dnia i nocy , ale nigdy ze swojego domu. mało tego pisal listy z grozbami.Wyznaczył mojej mamie datę smierci na 28 lutego. Policja założyła podsłuch , nagrała się głos, sprawa była u prokuratora i co.......po szumnym sledztwie prok. wszystko umorzył. A sprawca sąsiad smiał się w glos. I oto jest nasza sprawiedliwość. najlepiej bylo wynająć dwóch osiłków i kazać im .......kijem bejsbolowym. To byłaby sprawiedliwość.

#8 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2009 - 19:10

Tak- należy zawiadomić prokuraturę lub policję- wszystko zostanie ustalone z urzędu.

CYTATArt. 190. § 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

#9 Guest_-praw-hazzard

Guest_-praw-hazzard
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2009 - 16:07

Witam, w jaki sposób mogę bronić się przed groźbami i obraźliwymi słowami przez telefon? Otrzymałam ostatnio nagrania w nocy na pocztę głosową, mam zachowane te nagrania. Nie korzystam już z poczty i mam drugi nr telefonu, ale chciałabym się dowiedzieć, co mogę zrobić z tymi nagraniami? Groźby były typu: zabiję cię, poderżnę twojemu facetowi gardło lub zrzucę ze schodów, natomiast wyzwiska - wiadomo. Czy coś da zgłoszenie na policję?

#10 Guest_Cezary

Guest_Cezary
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2019 - 20:37

Cześć, mam problem, mam 14 lat, i pewnego razu w szkole (wczoraj) zgubilem telefon, nie mialem tam kodu pin, i znalezli go moi koledzy, problem w tym ze zaczeli robic sobie zarty, grozili ludziom na poczcie glosowej, az w koncu mi go oddali i stwierdzili ze znalezli go w sali na poprzedniej lekcji. Po godzinie napisala mi pani ze zglasza moj numer na policje za grozby na poczcie glosowej, napisalem jej smsa z wyjasnieniem co się stalo, przeprosilem itp. ale nie wiem czy to uzna, co mogę zrobic? nie ukrywam strasznie się boje... 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych