Skocz do zawartości

Legalność nasion marihuany

28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-myselff45

Guest_-praw-myselff45
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2009 - 20:58

Wówczas takowa sprzedaż nie będzie podlega kryminalizacji.

#2 Guest_-praw-myselff45

Guest_-praw-myselff45
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2009 - 22:42

Dziękuje za wypowiedź i w pełi rozumiem iż do obrotu środkami odurzającymi lub substancjami psychotropowymi potrzebne jest specjalne zezwolenie.

Z tego co wyczytałem pestki marihuany nie są wyszczególnione w zacytowanej ustawie.
Same pestki nie posiadają właściwości psychotropowych i nie zawierają zakazanych substancji.
Sprzedawanie nasion tylko i wyłącznie jako materiału kolekcjonerskiego nie powinno kolidować z polskim prawem, wszak samo posiadanie nasion nie jest karalne.
Co jeśli zaznaczę na stronie sklepu, iż pestki sprzedawane są tylko i wyłącznie w celach kolekcjonerskich, a kiełkowanie i ich uprawa jest niezgodne z polskim prawem i grozi pozbawieniem wolności do lat 3.

Czy w takim wypadku mogę sprzedawać nasionka?

#3 Guest_-praw-myselff45

Guest_-praw-myselff45
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2009 - 20:58

Witam.
Od pewnego czasu szukam informacji na temat legalności nasion marihuany. Znalazłem tysiące krótkich informacji, iż nasiona takie są dopuszczone do obrotu w Polsce i handel nimi jest całkowicie legalny. Wszystkie takie informacje jednak, to krótkie info na stronach innych sklepów oraz wypowiedzi użytkowników na forach. Zastanawiam się jak jest w rzeczywistości.
Chciał bym założyć legalny sklep sprzedający nasionka sprowadzane z Holandii.
Czy mógł bym zarejestrować taki sklep i działać legalnie?

#4 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2009 - 21:54

Z tym, że nie zawsze każdy ma kolegę famaceutę. ;-)

#5 Guest_

Guest_
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2009 - 15:05

Zacznijmy od tego że skoro THC jest w lekach to nie wiadomo po co uzyskiwać go z trawy który jest z pewnością z 1000 innych dodatków smolistych. Lepiej poprosić znajomego farmaceutę - dla niego to żaden problem załatwić.

#6 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2009 - 07:56

Dlatego też w ten sposob można się bronić.

#7 Guest_

Guest_
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2009 - 04:40

W Polsce jest w sprzedaży lek z THC nazywa się Cesamet producentem jest Marinol. Cesamet jest dla osób chorych na stwardnienie rozsiane oraz innych ciężkim chorobą.

Walcząc z narkomania powinno się brać pod uwagę dostępność środków. Udostępnianie nasion trawy to niczym legalne było by posiadanie narkotyków a nie legalne było by ich zażywanie.

#8 Guest_Antoni

Guest_Antoni
  • Goście

Napisano 26 luty 2016 - 12:59

Można teraz legalnie prowadzić taką działalność, jednak tylko sprzedaż nasion. Ich posiadanie jest legalne, ale sadzenie już oczywiście nie. Działą wiele takich sklepów, jak np. popularna Polska-Zielona, możesz się przyjrzeć, na jakich zasadach działają.

#9 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 357 postów

Napisano 10 marzec 2016 - 21:58

ogólnie właśnie chodzi o to, że  w posiadaniu nasion w aspekcie kolekcjonerskim nie ma nic złego, sam mam już pare odmian z konopie-konopie i jest ok

#10 Guest_Czecz

Guest_Czecz
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2016 - 20:55

Dokładnie, wszystko jest jak najbardziej legalne, a jeśli chodzi o sklepy, to jest ich masa, chociaż moim zdaniem takim najbardziej popularnym (albo jednym z naj) obecnie jest Ganja farmer - do tego mają mase promocji tongue.png

#11 michal.wandzik

michal.wandzik

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska

Napisano 16 sierpień 2016 - 21:01

a ja ostatnio znalazłem taki sklep z nasionami marihuany i aż mi oczy wyszły od różnorodności asortymentu! Również zaczęła mnie zastanawiać legalność tego procederu, ale sam sklep wyjaśnia co i jak na tej stronie - https://www.market-konopi.pl/legalnosc

#12 Guest_Messik

Guest_Messik
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2016 - 20:32

Jeżeli to jest duży asortyment, to Ty nie widziałeś co mają we wspominanym tam wyżej ganja farmer, człowieku, klika razy więcej, ceny zresztą też lepsze tongue.png pozdro!

#13 Guest_Fleppos

Guest_Fleppos
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2016 - 19:40

Racja, więcej za mniej i nie am co się oszukiwać biggrin.png Zresztą, co tu jest mega ważne, sklep ma mega dobre opinie, bezpiecznie i wgl! I chyba mnie lubią, bo gratisy zawsze dorzucą! 

#14 Guest_Hessul

Guest_Hessul
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2016 - 11:38

Czyli zakup u nich jest bezpieczny i nie powinno być po nim żadnych problemów? Kumpel po zakupie - co prawa w innym sklepie - ale miał potem wizytę niezbyt miłych panów ;/ 

#15 Guest_Fleppos

Guest_Fleppos
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2016 - 11:55

Nie, podstawowe zasady bezpieczeństwa i na luzie. Sklep jest sprawdzony, od dawna na rynku, więc luzzz wink.png

#16 Guest_Hessul

Guest_Hessul
  • Goście

Napisano 15 listopad 2016 - 23:32

Faktycznie fajny sklep! Mają teraz promo dla nowych, zestaw 3 x nasiono za 19 zł, doszło już do mnie i jestem jak najbardziej zadowolony, zero problemów, polecam niezdecydowanym chociaż sprawdzić tongue.png

#17 Guest_TuTuTo

Guest_TuTuTo
  • Goście

Napisano 29 listopad 2016 - 21:49

Jesli chodzi o sklep - ganja farmer, wiadomo. Jeżeli ktoś boi się o bezpieczeństwo - najlepiej kupować na kogoś, kto nie ma z tym nic wspólnego. nawet jeżeli ktopś go odwiedzi, to nic nie znajdzie., Nie ma bezpieczniejsze opcji 

#18 Guest_Plejsejf

Guest_Plejsejf
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2016 - 23:38

Kupuję u nich od dawana, hehe biggrin.png Fajny sklep, serio. Od lat na rynku, renoma jest, zawsze nas czas, kompletnie, z gratisami, sztos po prostu i tyle w tym temacie biggrin.png

#19 Guest_Fifarafa

Guest_Fifarafa
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2017 - 11:27

Ej, ej, fajny ten sklep! Zamówiłem sobie jakiś starter pack czy jakoś tak dla nowych klientów, 3 nasiona - 19 zł!!! No bez jaj, to jakaś sztosowa oferta jest, jeżeli tylko bedą wysokiej jakości, to oszaleję! biggrin.png

#20 Guest_Szynszul

Guest_Szynszul
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2017 - 00:16

Fajny to mało powiedziane! Robią dobra robote od lat i kto siedzi w temacie, ten wie, że nie zawodzą. Ja ich uwielbiam, świetne paczki, masa gratisów (nie tylko ziarenkowych) - to się szanuje tongue.png Ceny też bardzo, bardzo dobre, od dawna zresztą 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych