Skocz do zawartości

Pomocy- napaść

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-karola24

Guest_-praw-karola24
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2008 - 15:39

Sąd przed wydaniem wyroku bierze pod uwagę całokształ ujawnionionych dowodów w toku rozprawy.

CYTAT Wyrok SN z dn. 23 lipca 2003r.- sygn. V KK 375/02

“Przekonanie sądu o wiarygodności lub niewiarygodności określonych dowodów pozostaje pod ochroną zasady wyrażonej w art. 7 kpk wtedy tylko, kiedy spełnione są warunki:
ujawnienia całokształtu okoliczności sprawy (art. 410 kpk) w granicach respektujących zasadę prawdy obiektywnej (art. 2 § 2 kpk), rozważenie wszystkich okoliczności zgodnie z zasada określoną w art. 4 kpk oraz wyczerpującego i logicznego- z uwzględnieniem wskazań wiedzy i doświadczenia życiowego- uzasadnienia przekonania sądu (art. 424 § 1 pkt. 1 kpk)”.

CYTATArt. 7. Organy postępowania kształtują swe przekonanie na podstawie wszystkich przeprowadzonych dowodów, ocenianych swobodnie z uwzględnieniem zasad prawidłowego rozumowania oraz wskazań wiedzy i doświadczenia życiowego.

CYTATArt. 410. Podstawę wyroku może stanowić tylko całokształt okoliczności ujawnionych w toku rozprawy głównej.

CYTATArt. 2. § 1. Przepisy niniejszego kodeksu mają na celu takie ukształtowanie postępowania karnego, aby:
1) sprawca przestępstwa został wykryty i pociągnięty do odpowiedzialności karnej, a osoba niewinna nie poniosła tej odpowiedzialności,
2) przez trafne zastosowanie środków przewidzianych w prawie karnym oraz ujawnienie okoliczności sprzyjających popełnieniu przestępstwa osiągnięte zostały zadania postępowania karnego nie tylko w zwalczaniu przestępstw, lecz również w zapobieganiu im oraz w umacnianiu poszanowania prawa i zasad współżycia społecznego,
3) uwzględnione zostały prawnie chronione interesy pokrzywdzonego,
4) rozstrzygnięcie sprawy nastąpiło w rozsądnym terminie.
§ 2. Podstawę wszelkich rozstrzygnięć powinny stanowić prawdziwe ustalenia faktyczne.

CYTATArt. 4. Organy prowadzące postępowanie karne są obowiązane badać oraz uwzględniać okoliczności przemawiające zarówno na korzyść, jak i na niekorzyść oskarżonego.

CYTATArt. 424. § 1. Uzasadnienie powinno zawierać:
1) wskazanie, jakie fakty sąd uznał za udowodnione lub nie udowodnione, na jakich w tej mierze oparł się dowodach i dlaczego nie uznał dowodów przeciwnych,
2) wyjaśnienie podstawy prawnej wyroku.
§ 2. W uzasadnieniu wyroku należy ponadto przytoczyć okoliczności, które sąd miał na względzie przy wymiarze kary, a zwłaszcza przy zastosowaniu nadzwyczajnego złagodzenia kary, środków zabezpieczających, uwzględnieniu powództwa cywilnego oraz przy innych rozstrzygnięciach zawartych w wyroku.

#2 Guest_-praw-karola24

Guest_-praw-karola24
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2008 - 11:10

CYTAT(Pasjonat)Wszystko zależy jak zakwalifikuje ten czyn prokurator- trzeba być dobrej myśli, że jako pobicie, a nie wzajemna bójka- skoro tylko mąż i brat ma obrażenia. Myślę, że w tych okolicznościach będzie to zakwalifikowane jako pobicie.
Podobny temat tuaj:

http://www.forum.pra...pics1/41173.htm

Dziękuje bardzo za pomoc...sytuacja dalej nie jest do końca wyjasniona.Mam nadzieję ze bedzie tak jak Pan pisze, bo w końcu mój mąż nie uderzył żadnego ze sprawców. Nie wiem tylko co sąd bedzie brał pod uwagę obrażenia czy zeznania świdków? Osoba która zaatakowała męża poza rzekomym podartym swetrem nie ma żadnych obrażeń, więc nie była to bójka. Tylko te zeznania...

pozdrawiam

#3 Guest_-praw-pasjonat

Guest_-praw-pasjonat
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2008 - 15:48

Wszystko zależy jak zakwalifikuje ten czyn prokurator- trzeba być dobrej myśli, że jako pobicie, a nie wzajemna bójka- skoro tylko mąż i brat ma obrażenia. Myślę, że w tych okolicznościach będzie to zakwalifikowane jako pobicie.
Podobny temat tuaj:

http://www.forum.pra...pics1/41173.htm

#4 Guest_-praw-karola24

Guest_-praw-karola24
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2008 - 15:39

Witam,

26 grudnia tego roku mój mąż razem z moim bratem i kolegą udali sie do baru w moim mieście. Gdy wychodzili ( nie ukrywam ze nie byli trzeżwi) zaczepił ich mężczyzna i zaczął dyskusję z moim męzem. Kolega który im towarzyszył ich rozdzielił i gdy chcieli udac się do domu w/w mężczyzna udezył mojego męza w tawrz po czym mój mąż upadł na ziemię. Podeszło jeszcze kilku kolegów i zaczeło go kopać( co najgorsze róznież po głowie). Mój brat chciał mu pomóc i zaczął razem z kolega ich odciągać. Spawcy przewócili rózniez jego i zaczeli go kopać.
Na skutek zdarzenia mój mąz miał stłucząna tawrz , brat złamana ręke i kilka siniaków.
Po wypadku mój tato zawiadomił policję, która w szpitalu zadała kilka pytań dotyczących sprawcy. Został wskazany przez nioch mężczyzna który zainicjował całą napaść.

Jeszcze tego samego dnia policja udała się do baru pod którym zaszło zdarzenie w celu odszukania mężczyzny, który zaatakował mojego męza. W barze już go nie było.Lecz póżniej zglosił sie sam na policję twierdząc ze przepychal sie z moim mężem , a ten podarł mu sweter. Policja alkomatem zmierzyła mu poziom alkoholu we krwi 1,5 promila.

Brat wraz z mężem mają obdukcję. I w razie czego zeznania kolegi.

Sprawca twiedzi ze nie podbil ani mojego męza ani mojego brata. Wspomina o przepychance i podartych juz dzisiaj spodniach. Ma wielu swiadków ,, kolegów'' ktorzy na 100% potwierdzą jego wersję wydarzeń.

Bardzo proszę o opinię, czy mojemu męzowi i bratu może coś grozić - wyrok? ...bo bardzo o to sie martwimy... i ila taka sprawa bedzie trwać.

#5 Guest_Jemen

Guest_Jemen
  • Goście

Napisano 25 maj 2020 - 17:24

W sprawie karnej bardzo pomógł mi adwokat Cejrowski z Gdańska. Niezawodny, zaangażowany od początku do końca, na każdym etapie sprawy. Duże doświadczenie. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych