Skocz do zawartości

Wyzywanie i ubliżanie jaka odpowiedzialność karna

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-ozzy

Guest_-praw-ozzy
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2008 - 20:22

CYTATArt. 216. § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.
§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 5. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.

#2 Guest_-praw-ozzy

Guest_-praw-ozzy
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2008 - 20:22

Kolega mojej córki zbluzgał ja a puzniej mnie . Na jaka odpowiedzalność karna może on liczyć. Pozdrawiam

#3 Guest_xd

Guest_xd
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2015 - 21:42

Ale jak ktos wyzwal i ten ktos wyzwany tez go wyzwie co sad moze mu zrobic

#4 Guest_kakila

Guest_kakila
  • Goście

Napisano 16 maj 2015 - 21:58

sąd moż zrobić że jak ta osoba która cie wyzywała i ubliżała ma obowiązek cie przeprosić przy obecności sądua jak cie nie przeprosi to może zapłacic kare grzywną

#5 Guest_Mateusz

Guest_Mateusz
  • Goście

Napisano 13 luty 2017 - 15:26

Jaka jest kara letnia i kara pieniężna za wyzywanie od: kurw pedałów itp. na stronach internetowych i w smsach?

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 luty 2017 - 12:32

Jaka jest kara letnia i kara pieniężna za wyzywanie od: kurw pedałów itp. na stronach internetowych i w smsach?

W pierwszym poście tego wątku masz wszystko wyjaśnione. Wysokości kar grzywny, jak również kar odsiadki w więzieniu ustala sąd.

#7 Guest_RadkoM3

Guest_RadkoM3
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2017 - 14:20

Jeżeli ktoś poszukuje skutecznego prawnika w Krakowie do takich spraw, to mogę polecić z doświadczenia GP kancelarię znajdującą się przy ulicy Starowiślnej. Korzystałem kilka razy z ich pomocy w sprawie wytoczenia procesu jednej osobie za kierowanie gróźb karalnych w kierunku mojej osoby. Wygrałem - koleś dostał zawiasy i zakaz zbliżania się do mnie. Także jak ktoś poszukuje sprawdzonego prawnika to polecam tam zadzwonić i poprosić o pomoc bezpośrednio Panią Karolinę Liszkę. 

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 16048 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 kwiecień 2017 - 14:42

Sama chętnie bym ci ubliżyła, może następnym razem zrozumiałbyś temat

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2017 - 12:59

Dziwna zośka przez małe z , musi byc znana w złym środowisku , zapewne !!!

#10 Guest_dominika

Guest_dominika
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2017 - 12:19

wraz z polskimi znakami jeśli wystempują

#11 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 16048 postów

Napisano 21 lipiec 2017 - 12:33

wraz z polskimi znakami jeśli wystempują

Zapewne "wystempują" razem z zasadami pisowni, gramatyki i ortografii. :P

#12 Guest_Natalia

Guest_Natalia
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2017 - 18:33

Witam.

Jeśli dziewczyna wyzywa mnie w towarzystwie, aby mnie tylko poniżyć i mam to nagrane to czy jest jakaś za to odpowiedzialność karna? 

I jeśli upublicznia fakty ze sprawy na policji, która jest w toku to czy jest jeszcze jakaś kara za to?

#13 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 16048 postów

Napisano 09 sierpień 2017 - 18:50

Jest...wymierza ją sąd i nie pytaj jaka.
Załóż sprawę

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 listopad 2017 - 15:52

mnie kiedys sasiadka,taka plotkara,ktora wszystkim ubliza,wyzwala w parku osiedlowym,gdzie bylo duzo ludzi-"kocia wiara",a ja nie naleze do zadnej wiary i nigdy nie nalezalam,pewnie mnie z kims pomylila, mialam ochote jej przylozyc,ale tylko jej powiedzialam,ze na drugi raz oddam ja do sadu i sie uspokoila,sama ma bandycka rodzine,syn siedzial za pobicie staruszka w jego mieszkaniu,maz tez ma problemy z prawem,a ona jest znienawidzona przez znajomych za oczernianie,ze tez tacy ludzie sa,swoimi sprawami sie nie zajmuja,tylko judza.

#15 Guest_aha

Guest_aha
  • Goście

Napisano 05 luty 2018 - 09:57

Kolega mojej córki zbluzgał ja a puzniej mnie . Na jaka odpowiedzalność karna może on liczyć. Pozdrawiam

później*

#16 Guest_Kamyk

Guest_Kamyk
  • Goście

Napisano 12 luty 2018 - 23:21

Witam , jeśli rodzice mojej byłej i moja była mnie wyzywają od alkoholików i ćpunów i że jestem męska dziwka i mam nagrania i smsy to będzie jakaś kara za to ?

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 luty 2018 - 11:56

Witam , jeśli rodzice mojej byłej i moja była mnie wyzywają od alkoholików i ćpunów i że jestem męska dziwka i mam nagrania i smsy to będzie jakaś kara za to ?

Jeśli wystąpisz do sądu z wnioskiem o ukaranie, to będzie. A jaka, poczytaj sobie w poście pierwszym tego wątku.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych