Skocz do zawartości

Wyrok w zawieszeniu plus następna sprawa karna w toku.

130 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_kuba3

Guest_kuba3
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2010 - 18:28

Witam, mam pytanie w 2008 roku we wrześniu w wieku 17 lat dostałem karę pozbawienia wolności na 2 miesiące na okres próby 3 lat za zniszczenie mienia, szkodę wyrównałem, grzywnę zapłaciłem. W wieku 18 lat w 2009 roku w grudniu prowadziłem samochód pod wpływem alkoholu. Za to wykroczenie dostałem grzywnę i zakaz prowadzenia pojazdu przez rok bez ponownego zdawania prawa jazdy. Wszystkie grzywnę zapłaciłem. W 2010 roku w wrześniu przyszło mi pismo cytuje: Sąd Rejonowy.... wzywa Pana jako skazanego na posiedzenie w przedmiocie zarządzenie wykonania warunkowo zawieszonej kary pozbawienia wolności orzeczonej w sprawie II K.258/08. Co mam zrobić? Czy mam wynająć adwokata jakie podjąć działania. Nie mam żadnych innych konfliktów z prawem, u kuratora mam opinie wzorową, chodzę do szkoły 4 technikum, w tym roku piszę maturę. Proszę o poradę oraz czego mogę się spodziewać w sądzie? Z góry Dziękuję.

#22 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2014 - 19:52

mam pytanie gdy ktoś ukradnie piniadze z kasy 6oo jaka będzie miał kare

#23 Guest_M

Guest_M
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2014 - 12:08

Zależy od okoliczności zdarzenia. Czy to osoba dorosła, czy młodociana, czy była już karana, czy włamała się do kasy, jakie była szkodliwość czynu. Może być wyrok w zawieszeniu, może być kara grzywny, trudno powiedzieć, za mało szczegółów.

#24 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 październik 2014 - 16:02

Witam serdecznie moja znajoma ma problem za kradzież dostała półtora roku w zawieszeniu na 3 lata , teraz dostała wezwanie na komende w sprawie art 286&1 czy z tego powodu mogą odwiesić jej are , olejny paragraf otrzymała w trakcie zawieszenia kary

#25 Ja_jagienka

Ja_jagienka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 144 postów

Napisano 05 październik 2014 - 10:46

Witam serdecznie moja znajoma ma problem za kradzież dostała półtora roku w zawieszeniu na 3 lata , teraz dostała wezwanie na komende w sprawie art 286&1 czy z tego powodu mogą odwiesić jej are , olejny paragraf otrzymała w trakcie zawieszenia kary

§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8
Z pewnością kara zostanie odwieszona i dojdzie jeszcze kara za oszustwo.

#26 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2014 - 13:24

Ja mam pytania ile recydywista moze dostac za próbe włamania i kradziez, oraz zazuty sa paserstwo, narazie jest na 3 miesiace sankcji. ile moze dostac ?? 

bardzo prosze o odpowiedz bede wdziecza. 

#27 Guest_kot

Guest_kot
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2014 - 11:51

zależy od sędziego biggrin.png

#28 Guest_Mateusz

Guest_Mateusz
  • Goście

Napisano 01 luty 2015 - 23:30

wiecie co ? poczytałem i widzę,że większość trzeba WSadzić do paki to może wtedy zmądrzeją. Cieszcie się , że nie jestem sędzią...

#29 Guest_pysia

Guest_pysia
  • Goście

Napisano 13 marzec 2015 - 13:19

Jaka kare mozna dostac za kradziez gdy bylo sie  juz karanym na 8 miesiecy na 3 lata w zawieszeniu.Prosze o porade

#30 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 marzec 2015 - 13:36

odwieszenie wyroku jeśli to w okresie zawieszenia i recydywa

#31 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 marzec 2015 - 13:42

Jaka kare mozna dostac za kradziez gdy bylo sie  juz karanym na 8 miesiecy na 3 lata w zawieszeniu.Prosze o porade

To zależy co się ukradło.Kradzież kradzieży nierówna.

#32 Guest_pysia

Guest_pysia
  • Goście

Napisano 13 marzec 2015 - 17:20

To zależy co się ukradło.Kradzież kradzieży nierówna.

34złote i baton 

#33 Guest_władek

Guest_władek
  • Goście

Napisano 24 marzec 2015 - 21:04

witam mam pytanie . mam karę 16 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu z artykułu 209kk choć płaciłem ile mogłem otrzymałem następny zażut 2lat w zawieszeniu na 5 lat też z tego samego paragrafu  i dozór kuratora. Co mi grozi skoro dopiero otworzyłem działalność i chciałem płacić zasądzone alimenty lecz mam jeszcze jeden wyrok o pobicie z kradzieżą na 2 lata w zawieszeniu na 5 . Co mam w tej sytuacji zrobić. Poszedłem na ugodę i przyznałem się na dowolną karę 

#34 Guest_Rysiek

Guest_Rysiek
  • Goście

Napisano 31 marzec 2015 - 14:27

Witam mam pytanie w lutym 2013 jechalem autem po spozyciu alkocholu dostalem 2 lata na 5 lat w zawieszeniu a teraz w 2015 roku dostalem za awantury znecanie 3 na 5 co mi grozi dzieki za odpowiedz

#35 Guest_Aha

Guest_Aha
  • Goście

Napisano 31 marzec 2015 - 18:10

Witam mam pytanie w lutym 2013 jechalem autem po spozyciu alkocholu dostalem 2 lata na 5 lat w zawieszeniu a teraz w 2015 roku dostalem za awantury znecanie 3 na 5 co mi grozi dzieki za odpowiedz

Oby jak najwiecej. Psycholu.

#36 Guest_jack

Guest_jack
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2015 - 14:24

Witam. mam 1.5 roku w zawieszieniu na 3 lata . jesli teraz dostne wyrok nastepny w zawieszeniu z innego paragrafu to ide do wiezienia?  czy tylko jesli znow dostane  ten sam wyrok z tego samego paragrafu?

#37 Prawne.org

Prawne.org

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 24 kwiecień 2015 - 16:00

W Twoim przypadku sąd może zarządzić karę - ale jest to pozostawione decyzji sądu. Skoro jest to inne przestępstwo to sąd nie ma obowiązku zarządzania kary. Oceniając cały przebieg okresu próby podejmie decyzję czy zasługujesz jeszcze na zawieszenie czy nie.

http://forumprawnicz...wykonawcze-f11/

#38 Guest_mateusz

Guest_mateusz
  • Goście

Napisano 22 maj 2015 - 13:08

posiadalem sprawe za pobicie w 2012 roku doszla do tego druga sprawa w 2014r przy czym nie skonczyl sie pierwszy wyrok w zawieszeniu dostalem nastepne zawieszenie od sadu teraz sad wzywa mnie ponownie na rozmowe o te 2 sprawy czy na rozmowie na ktora pojde teraz sad odwiesi mi wyroki i skaze na kare pozbawienia wolnosci prosil bym o szybko odp. dodam do tego ze nie pamietam paragrafow z pobicia i nie wiem czy sa podobne jak mozna je sprawdzic.

#39 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18678 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 maj 2015 - 13:46

Mateusz - myślę, żywię nadzieję, że sąd skumuluje twoje odwieszenia i nawet z gmachu sądu cię nie wypuści.

Tak, abym ja i wszyscy inni bezpiecznie poruszali się po ziemi.

Liczę na zdrowy rozsadek sądu - takich trzeba izolować, aby dzieciom, wnukom i nam żyło się bezpieczniej

#40 Guest_Natalia

Guest_Natalia
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2015 - 07:19

Witam, mój chłopak dostał karę pozbawienia wolności na ok. 2 lata w 2012 roku, odbywał ją od sierpnia 2012, do czerwca 2013 roku ,lecz wyszedł za dobre sprawowanie. Z tego co się dowiedziałam wyrok w zawieszenie ma do przyszłego roku, jednak ostatnio w niedzielę była u niego policja i posądziła go o paserstwo. Czy jest możliwość, że pojdzie on znow do wiezienia? DOwiedziałam się ze ma nadal 1 karę w zawieszeniu (tą do przyszłego roku) plus wyrok bezwzględnego pozbawienia wolności. Co oznacza w tym wypadku bezwzględna kara pozbawienia wolności? Proszę o odpowiedz, mam z nim syna i bedzie mi ciezko samej go wychowac . Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych