Skocz do zawartości

Kto płaci za wybite okno?

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_KarolinaB

Guest_KarolinaB
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2008 - 12:54

Wynajmuję mieszkanie na parterze. Dwukrotnie wybito mi okno kamieniem, zostało to zgłoszone policji. Za pierwszym razem - zapłaciłam za nową szybę. Za drugim razem zostało uszkodzone i obramowanie jednego ze skrzydeł okiennych, a że są to okna plastikowe, to trzeba będzie wymieniać całe. Uświadomiono mi, że koszty tego typu "napraw" powinien pokrywać właściciel mieszkania. Czy ktoś mógłby mi wskazać odpowiedni paragraf? Nie umiem dogadać się z właścicielami w tym zakresie, którzy twierdzą, że całość powinnam zapłacić z własnej kieszeni, bo to mój obowiązek dbać o wynajmowane mieszkanie. I że skoro dwa razy już wybito mi okna, to znaczy, że ktoś coś do mnie ma. Inna rzecz, że ani ich, ani mnie nie stać na poniesienie kosztów całego okna. Zaproponowałam podział kosztów na pół, ale odmawiają. Nie mogę przecież dalej mieszkać z dziurawymi szybami. A jeśli wstawię okno na własny koszt, to już pieniędzy nie odzyskam. Z góry dziękuję za pomoc ;) Pozdrawiam.

#2 Guest_Myk

Guest_Myk
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2008 - 13:31

Jeżeli rzecz najęta uległa zniszczeniu z powodu okoliczności, za które wynajmujący odpowiedzialności nie ponosi, wynajmujący nie ma obowiązku przywrócenia stanu poprzedniego.( Art. 662. § 3. kodeksu cywilnego )

#3 Guest_KarolinaB

Guest_KarolinaB
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2008 - 09:47

Dziękuję ślicznie ;)

#4 Guest_ciekawy

Guest_ciekawy
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2008 - 02:29

Wynajmuję mieszkanie na parterze. Dwukrotnie wybito mi okno kamieniem, zostało to zgłoszone policji. Za pierwszym razem - zapłaciłam za nową szybę. Za drugim razem zostało uszkodzone i obramowanie jednego ze skrzydeł okiennych, a że są to okna plastikowe, to trzeba będzie wymieniać całe. Uświadomiono mi, że koszty tego typu "napraw" powinien pokrywać właściciel mieszkania. Czy ktoś mógłby mi wskazać odpowiedni paragraf? Nie umiem dogadać się z właścicielami w tym zakresie, którzy twierdzą, że całość powinnam zapłacić z własnej kieszeni, bo to mój obowiązek dbać o wynajmowane mieszkanie. I że skoro dwa razy już wybito mi okna, to znaczy, że ktoś coś do mnie ma. Inna rzecz, że ani ich, ani mnie nie stać na poniesienie kosztów całego okna. Zaproponowałam podział kosztów na pół, ale odmawiają. Nie mogę przecież dalej mieszkać z dziurawymi szybami. A jeśli wstawię okno na własny koszt, to już pieniędzy nie odzyskam. Z góry dziękuję za pomoc ;) Pozdrawiam.

Może komuś się poprostu podobasz i chce się z tobą umówić tylko nie bardzo wie jak to powiedzieć :).

#5 Guest_lucyna

Guest_lucyna
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2019 - 22:50

A jak uzyskac odszkodowanie za taka zbitą szybę jak syn sąsiada walnął piłką?

#6 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 639 postów

Napisano 21 styczeń 2019 - 00:56

Po dobroci dogadać się z sąsiadem a jak to nic nie da to sprawę oddać do kancelarii prawnej, polecam Partner z karkowa

#7 Guest_lucyna

Guest_lucyna
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2019 - 01:15

o dzięki spróbuję

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych