Skocz do zawartości

Jak uzyskać widzenie się z tymczasowo aresztowanym?

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_dejzi

Guest_dejzi
  • Goście

Napisano 25 listopad 2009 - 01:26

Mój mąż wczoraj dostał areszt tymczasowy na 3 miesiące,do kogo i jak napisać wniosek o widzenie się z mężem.Mąż jest pierwszy raz zatrzymany i boję się o jego psychikę,ponieważ jest świadomy ,że zostałam z 2-ką dzieci sama,napewno się o nas tak samo martwi jak ja o niego,dlatego proszę pomóżcie mi, jak uzyskać widzenie się z mężem?

#2 Guest_Damian Skowron

Guest_Damian Skowron
  • Goście

Napisano 25 listopad 2009 - 11:28

Szanowna Pani,
Aby uzyskać zgodę na widzenie z mężem, musi się Pani udać do osoby prowadzącej postępowanie przeciwko mężowi (do Prokuratora), wypełnia tam Pani prosty wniosek (swoje imię nazwisko, dane męża itd) i dostanie Pani taką zgodę, określona zostanie nawet częstotliwość widzeń, ma Pani do nich pełne prawo.

#3 Guest_dejzi

Guest_dejzi
  • Goście

Napisano 25 listopad 2009 - 19:11

Dziękuję ślicznie z całego serca za informację.Pozdrawiam serdecznie

#4 Guest_monika_paula

Guest_monika_paula
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2009 - 23:22

witam mam taki problem czy można wysłać wniosek o widzenie do prokuratury czy musi to być osobiście bo to problem bo prokuratura znajduje sie w bydgoszczy a ja jestem z przemyśla prosze o pomoc czy moge w taki sposub starać się o widzenie

#5 Guest_Damian Skowron

Guest_Damian Skowron
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2009 - 16:41

Przepisy przewidują uzyskanie zgody na widzenie bezpośrednio u Prokuratora prowadzącego dane postępowanie. W związku z tym, niestety musi Pani uzyskać zgodę na widzenie u tego Prokuratora osobiście. Aby to uczynić proponuję najpierw ustalić dane tego prokuratora, skontaktować się z nim telefonicznie i umówić dzień wizyty. Bezpośrednia rozmowa z prokuratorem prowadzącym pozwoli Pani ustalić dalsze szczegóły uzyskania takiej zgody, bądź warunków na jej odbycie.

#6 Guest_takisobiektoś

Guest_takisobiektoś
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2010 - 08:12

Warto do tego nadmienić,iż z zasady udzielenia takiego widzenia nie uzyskuje się przed upływem 14 dni.(Prócz oczywiście adwokata)

#7 Guest_agus

Guest_agus
  • Goście

Napisano 08 marzec 2011 - 10:36

witam mój syn jest aresztowany tymczasowo AŚ ,i nie wiem jak napisać wniosek o widzenie .Teraz syn jest pod sądem ,jestem samotną matką z 2 dzieci.proszę o odpowiedz.I ile trzeba czekać na zgodę na widzenie.

#8 Guest_Ewa Karaś

Guest_Ewa Karaś
  • Goście

Napisano 08 marzec 2011 - 10:48

WNIOSEK O WIDZENIE

Uprzejmie proszę o udzielenie mi zgody na osobiste widzenie się z podejrzanym, tymczasowo aresztowanym, Jestem ...... (matką podejrzanego) Z informacji uzyskanych od obrońcy podejrzanego wynika, że ..... (syn) bardzo przeżywa fakt osadzenia go w Areszcie i potrzebuje wsparcia ...... (najbliższej rodziny). Z tych względów uprzejmie proszę o udzielenie zgody na widzenie z tymczasowo aresztowanym.

We wniosku należy podać Prokuraturę Rejonową (która zastosowała areszt), Numer akt sprawy syna. Wniosek należy podpisać, podając imię i nazwisko oraz adres osoby proszącej o widzenie. Należy też wpisać datę.

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2012 - 14:14

Witam
Chciałabym się dowiedzieć czy jako narzeczona aresztowanego tymczasowo jest możliwość że dostanę zgodę na widzenie?za dwa dni minął dwa tygodnie i wiem ze wtedy uzyska on zgodę na kontaktowanie się z bliskimi.Jeśli mogę starać o widzenie to jak powinien wyglądać taki wniosek jeśli nie jestem żoną tylko narzeczoną czy lepiej będzie napisać taki wniosek jako konkubina?proszę o pomoc.

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2014 - 22:50

Witam moj narzeczony jest AŚ mieszkamy bardzo daleko od siebie ponad 500km jeżeli na pisze pismo do prokuratury o widzenie z data kiedy by miało być to widzenim jest taka możliwość że będę mogła się z nim zobaczyć

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2014 - 14:33

Nie będzie Pani mogła widzieć się. Proszę przeczytać odpowiedź w tym wątku Damiana Skowrona, odpowiada na identyczne zapytanie.

#12 Guest_A.Sz

Guest_A.Sz
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2018 - 14:43

Witam... Mam pytanie... Jak długo czeka się na zgodę od sądu na widzenie z osobą tymczasowo aresztowana?

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2018 - 14:50

Witam... Mam pytanie... Jak długo czeka się na zgodę od sądu na widzenie z osobą tymczasowo aresztowana?

a ku...wa czytać umiesz? to zajrzyj wieśniaro do wpisów u góry jak to zrobić i pytaj tłumoku kogo trzeba a nie forum!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych