Skocz do zawartości

Muzyka bez ZAIKS?

wróć do serwisu Księgowość 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Mania

Guest_Mania
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2014 - 17:02

Polecam firmę zajmującą się muzyką do publicznego odtwarzania ZAIKS Żadnych dodatkowych opłat dla organizacji ochrony praw autorskich! Najbardziej profesjonalna oferta muzyczna na rynku! Na stronie wiele próbek do przesłuchania icon_smile.gif

#2 oola.n.

oola.n.

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 05 maj 2014 - 21:53

A ja zawsze się zastanawiałam, jak to tak naprawdę jest w przypadku muzyki w mniejszych sklepikach czy kioskach. Sprzedawcy często mają włączone radio, czy muszą uiszczać za to opłatę? A jak to jest w przypadku gdy sprzedawca słucha muzyki ze swoich płyt, też musi za to dodatkowo płacić, pomimo że płyty kupił już za określoną cenę?

#3 eldem

eldem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 06 maj 2014 - 17:00

Poczytajcie o fryzjerze, który wygrał z ZAiKS:

http://wyborcza.pl/1..._ZAiKS_em_.html

#4 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 604 postów

Napisano 07 maj 2014 - 09:20

O, dzięki za link. Chętnie poczytam.

#5 Guest_nerrio

Guest_nerrio
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2015 - 08:54

Chyba jedyną opcją, żeby nie płacić ZAIKSu, ale równocześnie grać przyzwoitą muzykę, zrobioną przez zawodowców jest licencja Public Music -www.publicmusic.pl. Wiem, że są też inne firmy, które oferują takie płyty, ale oni robią rzeczy bez porównania lepsze, bardziej profesjonalne, takie, które się po prostu dobrze słucha. Nawet sobie biorę te płytki jeszcze do domu po pracy:) I żonie puszczam, bo lubi.

#6 marcinku

marcinku

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 10:05

A ja zawsze się zastanawiałam, jak to tak naprawdę jest w przypadku muzyki w mniejszych sklepikach czy kioskach. Sprzedawcy często mają włączone radio, czy muszą uiszczać za to opłatę? A jak to jest w przypadku gdy sprzedawca słucha muzyki ze swoich płyt, też musi za to dodatkowo płacić, pomimo że płyty kupił już za określoną cenę?

Muszą. Powiem więcej, ZAIKS potrafi przyjść na wesele i skontrolować, czy została dokonana opłata. Dlatego dobrym pomysłem jest jednak wpisanie oświadczenia, że słuchana muzyka w żadnym wypadku nie wpływa na biznes. Dlatego trzeba pisać oświadczenia od klientów, że nie słuchają tej  muzyki ;]

#7 Filip_gatsby

Filip_gatsby

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 31 styczeń 2015 - 01:12

Te oświadczenia już podobno nie działają. Ale powiem wam jedno. Wiele ustaw jest sto lat za normalnym życiem, a funduje nam się tematy zastępcze.

#8 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 496 postów

Napisano 26 marzec 2015 - 16:08

Jak na dzień dzisiejszy wygląda sprawa, bo słyszałem, że nie tylko zaiks trzeba opłacać?

#9 Guest_dawid12345

Guest_dawid12345
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2015 - 11:23

Ja pracuję w kawiarni i goście naprawdę chwalą sobie atmosferę w naszym lokalu za świetną muzykę. Właściciel korzysta z radia internetowego Publicmusic (publicmusic.pl). Mają bardzo dobre, zróżnicowane piosenki na światowym poziomie. Dużym plusem jest także zwolnienie z opłat dla ZAIKS. Sprawdź sobie, jeśli chcesz mieć spokój z opłatami licencyjnymi.

#10 Kasik86

Kasik86

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów

Napisano 18 wrzesień 2015 - 22:16

Fajny pomysł z tą firmą, ale z tego co wiem np. jak robimy wesele i wynajmujemy dj'a i on gra np. w jakiejś sali w restauracji to ta restauracja najczęściej ma opłacony zaiks, a czasem sami dj'e taki zaiks opłacają, zazwyczaj taka informacja znajduje się na stronie jak w przypadku - http://www.audio-stage.pl/wesela/ , także to wszystko zależy od tego gdzie gramy dana muzykę no i oczywiście, czy pobieramy za to jakieś wynagrodzenie :)

#11 adrian4

adrian4

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 03 październik 2015 - 18:37

Fajna sprawa z tymi utworami. Ten zaix jest coraz bardziej bezczelny, wiec trzeba się bronić.

#12 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 październik 2015 - 16:12

Jeśli potrzebny jest wam sprzęt muzyczny, to możecie przejrzeć sobie ofertę w  tym sklepie http://sklep-muzyczny.com.pl/p/0/4650/. Moim zdaniem mają tutaj dostępną naprawdę szeroką ofertę instrumentów i sprzętu muzycznego, także warto ją sobie przejrzeć. 

#13 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 496 postów

Napisano 30 październik 2015 - 09:01

No super pomysł, kupić instrumenty i samemu nagrać muzykę.

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 październik 2015 - 09:10

A do gabinetu kosmetycznego polecam muzykę relaksacyjną, która tworzy niesamowitą atmosferę: www.solitudes.pl    Sklep jest pełny różnych rodzajów, a w tej chwili to nawet dopasowuję do klientek upodobań odpowiedni nastrój z tych płyt. smile.png

#15 Juras

Juras

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 15 czerwiec 2016 - 15:22

Ja mogę polecić http://artim.istore.pl/ .Można u nich zakupić płyty z muzyką i nie przejmować się ZAIKS'em. 

#16 wanda1234

wanda1234

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 grudzień 2017 - 14:27

Jak na dzień dzisiejszy wygląda sprawa, bo słyszałem, że nie tylko zaiks trzeba opłacać?

Tutaj są wszelkie informacje dotyczące komu i ile trzeba zapłacić:
http://aprmedia.pl/b...-sawp-kosztuje/

Tutaj informacje odnośnie tego czy trzeba i jak nie płacić:
http://aprmedia.pl/b...ez-oplat-zaiks/

Warto przeczytać, szczególnie, że z tego co widzę to artykuły są dość rzeczowe i napisane w bardzo przystępny sposób, i nie płacić na daremno.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych