Skocz do zawartości

SĄD -PROCEDURY ZWROT KOSZTÓW PODRÓŻY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

35 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Mamba

Guest_Mamba
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2011 - 11:41

Na szczęście jeżeli jesteś w charakterze świadka zwrot kosztów nie jest uzależniony od wygranej sprawy.
Trzeba złożyć ustnie-na rozprawie lub pisemnie wniosek/żądanie. Po rozprawie masz 3 dni na złożenie wniosku na piśmie. Fakture za paliwo trzeba zachować, ale dokładnie nie wiem jak oni to wyliczają-w sekretariacie powinni udzielić szczegółowej informacji, czy to wystarczy.
pozdrawiam

#22 Guest_świadkowie

Guest_świadkowie
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2011 - 11:44

dziękuję :)

ale jest jakiś konkretny wzór takiego pisma, czy wystarczy napisać:
"proszę o zwrot kosztów... załączam rachunek za paliwo"?!
i zostawia się to w sekretariacie?

#23 Guest_świadkowie

Guest_świadkowie
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2011 - 16:22

dowiedziałam się że takie podanie najlepiej złożyć w dniu rozprawy, ponieważ w innym wypadku będzie ono później podczas jakiegoś zebrania rozpatrywane i będzie to trwało dłużej i sędzi narobimy za dużo pracy.

jeżeli chodzi o koszt dojazdu to zawsze brany jest pod uwagę koszt przejazdu 2klasą pkp lub pks, nieważne czy się dojechało autem samolotem czy rowerem...

najprawdopodobniej do wniosku samoczynnie powinny być dołączane takie sprawy.

oczywiście piszę o sprawach karnych. może komuś się przyda :)

#24 Guest_Mamba

Guest_Mamba
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2011 - 18:41

Dzięki za szczegółową informację:) pozdrawiam

#25 Guest_JEPPETTo

Guest_JEPPETTo
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2013 - 19:29

Mam podobny problem.
W sądzie byłe 30.01.2013 złożyłem pismo o zwrot kosztów podróży. 1,5 miesiąca później po kilkunastu próbach dowiedzenia się i obiecanek Pani prowadzącej. 30.04.2013 napisałem zażalenie i skargę na opieszałość działania - wszystko było wysłane poleconym za pobraniem , co również zażyczyłem sobie jako zwrot do kosztów związanych ze sprawą. Dziś mamy 12.07.2013 i ZERO REAKCJI co TERAZ !!!!

#26 Guest_jolap8

Guest_jolap8
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2013 - 10:50

Ja również mam problem ze zwrotem kosztów z sądu. Rozprawa odbyła się 15 kwietnia br, złożyłam wniosek do protokołu. Po kilku telefonach przypominających się do sądu otrzymałam decyzję o przyznaniu 6 czerwca, dzwonię co dwa tygodnie, dziś jest już 2 sierpnia, a pieniędzy na koncie dalej nie ma. Czekają, że może zapomnę? Do kogo złożyć skargę? Może jakieś odsetki?

#27 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 19 październik 2013 - 19:44

Witam,
zostałam wezwana na świadka. Z mojego miejsca zamieszkania nie ma możliwości dojechania na miejsce PKP ani PKS. Chyba, że PKP + PKS.
Jestem na L4 w ciąży - jednak ponieważ sprawa dotyczy osoby z rodziny chcę się zjawić i zeznawać. Przyjadę samochodem - sama nie mogę prowadzić, więc pojedzie ze mną mój mąż.
Mam 160 km w jedną stronę.
Jak mogę się ubiegać o zwrot kosztów? Czy mam mieć ze sobą jakiś paragon za paliwo?

#28 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 19 październik 2013 - 21:03

Jest tu wyżej w innym poście napisane - dostanie Pani zwrot kosztów, czyli równowartość jazdy pociągiem i PKS-em.

#29 Guest_Mona

Guest_Mona
  • Goście

Napisano 12 listopad 2013 - 19:53

Witam,

W dniu dzisiejszym stawiłam się w sądzie na rozprawę jako pozwana. Stawiłam się w w wyznaczonym przez sąd terminie pod wyznaczoną salą. Razem z moją pełnomocniczką - panią adwokat. Z tej okazji wzięłam dzień urlopu w pracy. Jechałam - ja i moja pani pełnomocnik ok. 250 km na rozprawę w jedną stronę. Pod drzwiami wyznaczonej sali rozpraw - stanęłam i przeczytałam karteczkę - że rozprawy z dnia dzisiejszego nie odbędą się. Info w innym pokoju, nr...
Poszłyśmy tam - a pani powiedziała że rozprawy odwołane, może za 2 miesiące się odbędą - i tyle. Na pytanie - czemu nie zostałam poinformowana - pani nie miała do mnie telefonu. Dowiedziała się o tym dwa dni robocze wcześniej i tyle. A są przecież firmy kurierskie, telegramy itp. żeby kogoś poinformować. Zmarnowałam dzień pracy, koszta podróży i pani pełnomocnik zapłaciłam 600 zł - bo przecież przyjechała. Razem zmarnowałam ok. 800 zł - które za słowo "przepraszam i przykro mi" - powinno mi wystarczyć.
Gdzie i w jaki sposób mogę odzyskać te pieniądze za niedopełnienie obowiązku poinformowania mnie o braku rozprawy przez taki sąd? Będę wdzięczna za odpowiedź...

#30 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2015 - 23:06

Witam

Na rozprawę w sądzie cywilnym zostałem wezwany jako świadek. W dniu rozprawy na ręce sędzi złożyłem stosowne wnioski o zwrot kosztów podróży i utraconych zarobków. Po ponad miesiącu otrzymałem postanowienie, że pieniądze o które się ubiegałem zostały mi przyznane. Od tej pory minęło już prawie 2 miesiące, a od daty rozprawy ponad 3 miesiące, a pieniędzy nadal nie otrzymałem. Czy istnieją jakieś ustawowe terminy wypłaty takich świadczeń, czy też zdani jesteśmy na łaskę sądu. Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie, zdaję sobie sprawę iż nie ja jeden borykam się z takim problemem. Z góry dziękuję.

#31 Guest_Włodek

Guest_Włodek
  • Goście

Napisano 13 luty 2015 - 16:12

Widzę, że nie jestem odosobnionym przypadkiem. Od 07 listopada minionego roku czekam na zwrot kosztów. W dniu przesłuchania złożyłem stosowny wniosek. Poinformowałem sędziego na rozprawie o tym i... Dziś mamy 13 lutyi nadal nie otrzymałem zwrotu. Nie pomagają wizyty w wydziale, emaile, telefony. Każdorazowo otrzymuję wymijającą odpowiedź typu "błąd w wyliczeniu", "sędzia podpisała ale znowu zła kwota" itp. bzdury.

Czy jest jakaś forma prawna wyegzekwowania należnej mi kwoty? 

#32 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1855 postów

Napisano 25 luty 2016 - 15:12

Co ciekawe, wiecie np. że od środków jakie dostaniecie w ramach rekompensaty za utracony dochód, musicie normalnie zapłacić podatek dochodowy? Sąd wydał interpretację - http://taxcare.pl/po...wystawi-mu-pit/W sumie to wydaje się być oczywiste, bo dochód jak dochód, ale kto z Was faktycznie otrzymał PIT po przesłuchaniu, albo PIT11? Bo w moim przypadku tego nie było.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#33 Guest_Agata

Guest_Agata
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2016 - 16:08

Witam, jeżeli na rozprawie rozwodowej powódka zobligowała się pokryć koszty dojazdu świadka (w tym przypadku mnie) i sąd kazał to zapisać protokolantce a pieniądze dalej nie został zwrócone mimo otrzymania przez powódkę niezbędnych danych( personalia,faktura, numer konta) mimo, że minął już ponad miesiąc od rozprawy to zwrot dalej mi się należy?  Jak można wnioskować o zwrot?

#34 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2017 - 11:59

Wnioskowałam o zwrot kosztów dojazdu własnym autem (silnik 1,6) podczas przesłuchiwania w charakterze świadka i po 5-ciu miesiącach otrzymałam informacje że przysługuje mi 0,40gr/km.

#35 Guest_AZ

Guest_AZ
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2017 - 10:11

Napisano 03 kwiecień 2017 - 11:59

Wnioskowałam o zwrot kosztów dojazdu własnym autem (silnik 1,6) podczas przesłuchiwania w charakterze świadka i po 5-ciu miesiącach otrzymałam informacje że przysługuje mi 0,40gr/km.

Właśnie otrzymałam sprostowanie z uzasadnieniem od Sądu o omyłce rachunkowej.

Przysługuje 0,30gr/km.

#36 Guest_Jan

Guest_Jan
  • Goście

Napisano 14 listopad 2017 - 13:11

Witam mam pytanie. Jaki okres czasu przysługuje dla Skarbu Państwa na zapłacenie kosztów poniesionych na ustanowienie obrońcy w sprawie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych