Skocz do zawartości

ryczalt ewidencjonowany - podatek

wróć do serwisu Moja Firma 749 odpowiedzi w tym temacie

#741 Guest_Ala

Guest_Ala
  • Goście

Napisano 01 listopad 2014 - 23:22

mam takie pytanie - nie śmiejcie się smile.png zakupiłem w hurtowni towar (sztuk 1) za 500zł brutto, ogólnie koszty jakie poniosłem to 50zł (przesyłka, pakowanie itd.) na sprzedaży zarobiłem 50zł tak więc ostateczna cena za jaką sprzedałem to 600zł i teraz mój przychód liczę 600zł i od tego rozliczam wszelkie podatki (US,ZUS) czy mój przychód to 50zł które zostały w mojej kieszeni i od tych 50ciu zł wszystko obliczam ?

#742 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13143 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 02 listopad 2014 - 21:23

podatek ryczałtowy liczy się od przychodu, czyli od 600 zł

w twojej kieszeni został dochód, od niego liczy się podatek według skali podatkowej

#743 Guest_daniel

Guest_daniel
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2015 - 18:47

Witam

Prowadzę działalność (5,5%) ZUS zniżkowy. Do tej pory nie płaciłem podatku bo przychód był za mały. W grudniu zarobiłem 5000zł i wg wyliczeń wychodzi 33zł podatku. Ale gdzieś znalazłem info że jak wcześniej podatku nie płaciłem ze względu na niski przychód to mogę to teraz odliczyć, czy to prawda? Moje przychody z ostatnich kilku m-cy: listopad 0zł, październik 4000zł, wrzesień 1500zł, sierpień lipiec i czerwiec 0zł, maj 3500zł. Czy mam zapłacić podatek?

#744 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13143 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 styczeń 2015 - 21:17

"Ale gdzieś znalazłem info że jak wcześniej podatku nie płaciłem ze względu na niski przychód to mogę to teraz odliczyć, czy to prawda?" - ale niby co miałbyś teraz odliczyć ?

Coś niedokładnie przeczytałeś albo źle zapamiętałeś.

Bo teraz od przychodu możesz tylko odliczyć zapłacone składki społeczne, których nie odliczyłeś od przychodu w poprzednich miesiącach. Oraz masz prawo odliczyć od podatku, o ile w ogóle wyjdzie nieodliczone wcześniej składki zdrowotne.

Zdrowotnych odlicza się tylko 7,75 % podstawy, ale to pewnie wiesz.

#745 Guest_A

Guest_A
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2015 - 00:08

Witam

Mam pytanie odnośnie zapłaty podatku do urzędu skarbowego. Czy poniosę konsekwencję lub muszę gdzieś zgłosić jeśli zapłaciłem podatek nie ze swojego konta bankowego, tylko z konta żony?

#746 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2015 - 00:18

No tak wiedziałem, że coś mogę odliczyć tylko nie o to chodziło.

Tak wiem 7,75% czyli 232,85zł.

Więc składki społeczne dodatkowo odliczam z tych m-cy gdzie przychód wynosił 0zł? Czyli listopad, sierpień, lipiec, czerwiec?

5000-160,78-160,78-160,78-160,78-160,78=4196,1

4196x5,5%=230,78

231-232,85=-1,85

#747 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13143 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 19 styczeń 2015 - 20:57

czyli podatek nie wychodzi, ale wyliczeń nie sprawdzałam :)

#748 Guest_Kuba

Guest_Kuba
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2015 - 17:53

Założyłem działalność gospodarczą ( ryczałt ewidencjonowany ) sprzedaję na allegro towary z Chin przy czym świadczę jedynie usługę w zakresie nabycia danego przedmiotu tzw. dropshipping. Wystawiam kupującemu rachunek z kwotą za pośrednictwo w nabyciu towaru ( kwota na rachunku to moja prowizja za usługę ) od tej prowizji obliczam podatek wg stawki 8,5% ( przychód z działalności usługowej ). Zastanowiam się czy nie powinienem rozliczac się wg stawki 3% ( działalność usługowa w zakresie handlu ) ?

#749 Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 731 postów

Napisano 04 wrzesień 2015 - 14:33

Rozliczenie tzw. dropshippingu zalezy od treści zawartych umów. Transakcje mogą być uznane jako sprzedaż w zakresie własnego przedsiębiorstwa lub jako pośrednictwo handlowe.
Ze względu na tematykę zagadnienia sugerujemy  kontakt z Krajową Informacją Podatkową w celu uzyskania porady podatkowej. Informacja jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00. Infolinia:
Z tel. stac.: 801 055 055
Z tel. kom.: (22) 330 0330
Z zagranicy.: +48 22 330 0330

#750 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2019 - 17:52

Cześć!

Mam kilka pytań odnośnie prowadzenia działalności na ryczałcie jednocześnie pracując na etacie.

Chcę założyć działalność gospodarczą i rozliczać się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Bedę świadczył usługi z zakresu obróbki metalu,spawalnictwa, produkował części z metalu(koła pasowe,bolce, sworznie itp). Części te będę sprzedawał w swoim zakładzie jak i na portalach internetowych(nie bede prowadził sklepu lecz działalność wytwórczą)

Proszę doradzcie mi jaką jakie stawki podatkowe mam wybrać i jakie pkd?

Oraz wytłumaczcie(na jakims przykładzie) jak obliczać podatek od przychodu ile mam oddać do US oraz ZUS?

Wydaje mi się, że stawka podatku zryczałtowanego bedzię wynosić 5,5%-od przychodów m.in. z działalności wytwórczej.

Dobrze myślę?!

Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych