Skocz do zawartości

odszkodowanie w UK

27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_misonka

Guest_misonka
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2011 - 15:23

czy ktoś się orientuje jak to jest z odszkodowaniami w UK? miałam wypadek podczas pracy w wyniku którego rozcięłam sobie rękę i musiałam pojechać do szpitala na zszywanie. czytałam wiele o firmach, które bezpłatnie zajmują się odzyskiwaniem odszkodowań, czy ktoś coś wie na ten temat? jak to wygląda od strony prawnej oraz czy warto występować w sądzie przeciwko pracodawcy?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2011 - 22:13

a spowodowalo ci to uszczerbek na zdrowiu?.Spelnialas warunki bhp wymagane przy wykonywanej pracy ,mialas obuwie ochronne,rekawice itd wymagane przez pracodawce ? podejzewam ze opieka lekarska zostala sfinasowana przez ubezpieczenie z pracy i jak wypadek nie pozostawia skutkow ubocznych i jak nie podelga ryzykowi zawodowemu tzn jak nie jest objete przepisami odpowiednimi to nie bedziesz miala czegos takiego jak odszkodawanie .To sa bardzo zawile sprawy za granica .Najlepiej udzieli ci odpowiedzi twoj lekarz zawodowy a takiego powinnas miec i jemu postaw moze pytanie .

#3 Guest_misonka

Guest_misonka
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2011 - 13:10

mialam rekawice, obuwie ochronne i okulary ochronne, takze ogolnie jesli o to chodzi, to wszystko bylo okej. problem byl taki, ze maszyna przy tasmie sie zepsula i zerwalo sie jedno mocowanie, ktore spadlo mi na reke i ja rozcielo. teraz w sumie nie moge pracowac dopoki reka sie "nie zagoi", lekarz mowi, ze to bedzie okolo miesiaca i potem dopiero bedzie mozna ocenic, czy jest wszystko okej i reka jest sprawna. w sumie zadzwonilam do firmy sos bphc, bo znajomy mi powiedzial, ze oni udzielaja bezplatnych porad prawnych no i powiedzieli, ze moge sie ubiegac o odszkodowanie. kwestia tego, czy chce pozywac wlasnego pracodawce? co o tym sadzisz? czy pozywac i szukac innej pracy czy raczej zostawic? w zasadzie to moja pierwsza praca w UK, pracuje tu juz 2 lata no i nie wiem co robic...

#4 Guest_rigardi

Guest_rigardi
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2011 - 13:58

z tego co wiem, to oni tez powinni ci doradzic, co bedzie najlepsze w twojej sytuacji. czy oplaca ci sie pozywac pracodawce i co mozesz uzyskac.

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2011 - 23:03

ja to widze tak ==> pracowalas legalnie wiec jestes na chorobowym ,jestes ubezpieczona zglosilas to jako wypadek w pracy wedlug zasad panujacych tam wiec pytaj lekarza zakladowego co dalej .Jak po jakims czasie sie okaze ze masz jakies uszerbek na zdrowiu ze reka nie dochodzi do formy to oczywiscie ze domagac sie nalezy odszkodowania, ale to wszystko musisz robic wedlug panujacych tam przepisow .

#6 Guest_misonka

Guest_misonka
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2011 - 15:24

dziękuje za porady! skontaktowalam sie z ta firma sos bphc i oni powiedzieli, ze sprawa jest dosc oczywista i doradzili jednak walczyc o swoje wiec teraz trzymajcie kciuki

#7 Guest_roman

Guest_roman
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2012 - 11:34

dziękuje za porady! skontaktowalam sie z ta firma sos bphc i oni powiedzieli, ze sprawa jest dosc oczywista i doradzili jednak walczyc o swoje wiec teraz trzymajcie kciuki

jak zareagował pracodawca? jakie dokumenty potrzebne?

#8 Guest_misonka

Guest_misonka
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2012 - 11:45

dokumenty na razie zbieram a ogolnie pracodawca zareagowal dobrze. w sumie i tak moje odszkodowanie pojdzie z tego ubezpieczalni

#9 Guest_nadija

Guest_nadija
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2012 - 10:21

dokumenty na razie zbieram a ogolnie pracodawca zareagowal dobrze. w sumie i tak moje odszkodowanie pojdzie z tego ubezpieczalni

no właśnie, bardzo dobrze, że zdecydowałaś się walczyć o odszkodowanie bo tak naprawdę pracodawcy to nie zaboli finansowo, bo praktycznie wszystko idzie mu z ubezpieczenia. a co do tej firmy sos bphc to słyszałam, że są okej, to zdaje się polska firma, która ma duże doświadczenie w takich sprawach.
trzymam kciuki, żeby ci się wszystko udało!

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2012 - 19:20

oczywiscie ze pracodawca nie placi z wlasnej kieszeni odszkodowan, ale nie trzeba myslec ze to go nie zaboli, gdyz jak jest duzo wypadkow i dlugoterminowych to niestety skladki mu sie podwyzszaja i wtedy go to kosztuje, ale mniejsza z tym co sie nalezy to trzeba egzekwowac :)
Pracodawcy nie lubia chorobliwych pracownikow

#11 Guest_misonka

Guest_misonka
  • Goście

Napisano 07 marzec 2012 - 14:02

co racja to racja :)

#12 Guest_roman

Guest_roman
  • Goście

Napisano 12 marzec 2012 - 17:09

a ta firma sos bphc to widzę calkiem postępowa, nawet ma swojego facebooka :D http://www.facebook.com/sos.pomoc

#13 Guest_misonka

Guest_misonka
  • Goście

Napisano 29 marzec 2012 - 13:10

no i git, jak jest wiele kanałów do kontaktu to któryś na pewno zadziała :D

#14 Guest_nadija

Guest_nadija
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2012 - 13:51

i jak sprawa? jak ten SOS BPHC?

#15 Guest_Polskie Centrum Odszkodowan UK

Guest_Polskie Centrum Odszkodowan UK
  • Goście

Napisano 16 maj 2013 - 20:23

Polskie Centrum Odszkodowań prowadzi sprawy o odszkodowanie za wypadek w Wielkiej Brytanii także poszkodowanym którzy przebywają w Polsce (www.ukprestigeclaims.co.uk).

#16 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2013 - 10:17

Witam.
Polecam firmę z Manchesteru http://odszkodowania-uk.co/

#17 Guest_wawaon

Guest_wawaon
  • Goście

Napisano 20 listopad 2013 - 13:27

Chyba każdy pracodawca nie lubi takich pracowników. W moim przypadku było to trochę inaczej. Pracuje, jako recepcjonistka i sprzątaczka w jednym z hotelów w Anglii. Przy wykonywaniu codziennych obowiązków poślizłam się na podłodze i skręciłam nogę. Był to oczywiście wypadek w pracy, który uniemożliwił mi dalsza pracę. Mój pracodawca powiedział mi, że nic mi się nie należy, bo ten wypadek był z mojej winy. I tak żyłam w nieświadomości póki koleżanka nie podała mi namiarów na Optimal Claim http://www.optimalclaim.co.uk/. W tej firmie młody specjalista przedstawił mi dokładnie, jakie są obowiązki osoby, która jest zatrudniona na umowę o pracę i pomógł mi w dostaniu odszkodowania za ten wypadek. Więc moim zdaniem warto jest korzystać z pomocy firm, jeśli są one rzetelne.

#18 Guest_poszkodowany

Guest_poszkodowany
  • Goście

Napisano 08 luty 2014 - 02:48

Witam.
Mialem wypadek samochodowy w sierpmiu 2012 nie z mojej winy. Z powodu nie wystarczajacej znajomosci j. angielskiego zaangazowalem polska firme do prowadzenia sprawy. Firma okazala sie niekompetentna i w wyniku jej nieudolnej dzialalnosci i licznych zaniedban sprawa zostala zamknieta przez sad, a ja obciazony wysokimi kosztami. Czy ktos jest w stanie udzielic mi porady i wskazac ewentualny kierunek dalszych dzialan w celu wznowienia i wygrania tej sprawy?

#19 Guest_ola

Guest_ola
  • Goście

Napisano 20 listopad 2014 - 17:09

Moja znajoma też miała wypadek w pracy ale czeka ze zgłoszeniem sprawy bo dowiedziała się że ma na to trzy lata. Boi się że ją zwolnią a umowa jej się kończy za pare miesięcy więc woli poczekać. Natomiast jeżeli chodzi o firmę to będzie się zgłaszać do lexito bo tam wszystko załwiają.

Ja tam teraz  załatwiam sobie zwrot kosztów bankowych za PPI i Bank Fees czyli za opłaty na koncie bankowym.

Pozdrawiam

#20 olenka222

olenka222

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 grudzień 2014 - 09:36

No ja podobnie, też miałam wypadek w pracy ale na razie czekam ze zgłoszeniem, bo boję się, że mnie zwolnią. Ja z kolei będę korzystać z pomocy kancelarii prawnej Turner Law - http://turnerlaw-pl.co.uk. Oni również zajmują się sprawami odszkodowawczymi. Pomogli mojej przyjaciółce w podobnej sprawie, więc mam nadzieję, że i dla mnie wygrają sprawę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych