Skocz do zawartości

Rodzinne w Austrii

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_mateusz

Guest_mateusz
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2010 - 22:55

Witam, co trzeba zrobić albo czy jest w ogóle taka możliwość aby w Austrii pobierać rodzinne. Wyczytałem coś takiego:

Każde państwo UE ma różną wysokość świadczeń rodzinnych. W sytuacji, gdy masz prawo do świadczeń z dwóch krajów – jedno państwo wypłaca ci całą kwotę, a drugie dopłaca różnicę między wyższą i niższą kwotą świadczenia tak, byś zawsze dostał świadczenie w najwyższej możliwej wysokości!

Z tego co się dowiedziałem w Austrii nie ma z tym problemu, mam potrzebować tylko druków E 401, E 402 i E 411 oraz przetłumaczone zaświadczenie o pobieranym rodzinnym w Polsce. Ale czy urzędy nie będą robiły problemów ? Nie grozi mi zablokowanie rodzinnego w Polsce ?

#2 Guest_!!!!

Guest_!!!!
  • Goście

Napisano 06 październik 2010 - 21:34

witam .mój mąż pobiera w austrii kindergeld od 3 lat ,to stosunkowo prosta procedura,a pieniążki niemałe

#3 Guest_taka jedna

Guest_taka jedna
  • Goście

Napisano 06 październik 2010 - 23:09

a dlaczego mieliby robic problemy

#4 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 07 październik 2010 - 00:00

KLIK

#5 Guest_mama

Guest_mama
  • Goście

Napisano 19 listopad 2010 - 07:41

KLIK

nie wiem co robic jusz ponad rok staram sie o rodzinne na dziecko kture mieszka w Polsce i ciagle musze donosic jakies papierki a na dzien dzisiejszy dostalam odmowe poraddzicie co robic a chodzi tu o finansowy w wiedniu w 8 bz

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 19 listopad 2010 - 08:02

KLIK

nie wiem co robic jusz ponad rok staram sie o rodzinne na dziecko kture mieszka w Polsce i ciagle musze donosic jakies papierki a na dzien dzisiejszy dostalam odmowe poraddzicie co robic a chodzi tu o finansowy w wiedniu w 8 bz
prosze o pomoc w znalezieniu jakiegos adwokata w wiedniu

#7 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2011 - 23:36

Mój mąż pracuje od kilku miesięcy w Austrii. Chcielibyśmy zrobić zwrot podatku i otrzymać świadczenia rodzinne z Austrii (1 dziecko). Jest kilka firm które to robią. Czy ktoś mógłby mi coś powiedzieć o intertax24 (www.intertax24.com)

#8 Guest_riko

Guest_riko
  • Goście

Napisano 07 maj 2011 - 20:22

Rozumię,że złożyłaś w Finanzamcie druki E 401 i 411.Oni wysyłają to do polski . Ja czekam zawsze ok 6 m. Ale wypłacają.A jeśli coś musisz donieść to nie masz wyjścia , zrób to a jak u nich będziesz to się zapytaj czy to jusz wszystko.Pierwszy raz czekałem ok 1,5 roku,dostałem odmowę,złożyłem odwołanie ale wypłacili.Bądz cierpliwa opłaca się.

#9 Guest_elka

Guest_elka
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 22:46

witam!mój mąż wyjechał wlaśnie do Austrii miesiąc temu i mamy 1 dziecko a mi właśnie skończył się macierzyński i jestem na wychowawczym w Polsce przyznali mi rodzinne ale że mąż jest w Austrii to wstrzymali chciała bym się ubiegać o rodzinne w Austrii ale nie wiem jak się za to zabrać i przede wszystkim czy musi być pełny rok przepracowany jeśli mogę prosić o jakieś wskazówki pytam panią bo już jest pani w temacie jeśli mogę prosić o wiadomość na pocztę to z góry dziękuję elzbieta11.lesniak@interia.pl

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2014 - 20:50

Proponuję zwrócić się do Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, jest ich 16 na wszystkie województwa. Do działu koordynacji świadczeń rodzinnych, tam wyjaśnią na czym polega koordynacja świadczeń rodzinnych polskich z austriackimi.

#11 Guest_Meggy

Guest_Meggy
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2015 - 07:42

Witam.

Mozna ządać o p[otwierdzenie i wysłanie formularza e411 z Austrie do Ropsu pisemne?

Dzienki za odpowiedz!

#12 Guest_Meggy

Guest_Meggy
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2015 - 07:42

Witam.

Mozna ządać o p[otwierdzenie i wysłanie formularza e411 z Austrie do Ropsu pisemne?

Dzienki za odpowiedz!

#13 Guest_Anaroinrr

Guest_Anaroinrr
  • Goście

Napisano 04 luty 2016 - 15:27

Jakoś parę tygodni temu musiałem sporządzić umowę najmu mieszkania i zleciłem to kancelarii pana Tomasza Klimka. Niby można było to zrobić samemu, ale jednak wolę jak pod względem prawnym wszystko jest poprawnie, żeby potem nie było problemów. Kancelaria ma swój serwis online – tomaszklimek.com. Obsługa bardzo profesjonalna, nie mam się do czego przyczepić.

#14 Guest_Irek

Guest_Irek
  • Goście

Napisano 21 luty 2016 - 11:06

Juz w zeszłym roku złożyłem papiery aby pobrac rodzinne z Austrii. Maja juz wypłacić mi pieniążki za rok i 9 miesięcy. Czekam i czekam na jakies informacje. Wysłane były 2 listy ponaglające. Czy to normalne aby tyle czekać ?
Proszę o jakies odpowiedzi. Moze ktos miał podobnie ?

#15 Guest_lucasss

Guest_lucasss
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2016 - 09:40

Ja mam zaufanie do pana Tomasza Klimka – www.tomaszklimek.com. Prowadzi moją firmę już drugi rok i jak na razie nie było żadnych problemów, czy nieporozumień. Terminowa, rzetelna obsługa prawna firmy, w niezłej cenie.

#16 Guest_dantes

Guest_dantes
  • Goście

Napisano 18 listopad 2016 - 16:21

Miałem jedną sytuację prawną w Austrii, bo zlecałem konkretną transakcję na tamtejszym rynku nieruchomości, łącznie z dopełnieniem wszystkich formalności prawnych. Poszukiwałem mieszkania pod inwestycję długoterminową. Z prawa nieruchomości pomógł mi tomaszklimek.com. Adwokat – Polak, który pracuje w Austrii, więc od razu można się ze wszystkim dogadać. Zadbał nie tylko o zakup wybranej nieruchomości, ale też do tej pory pomaga mi przy wynajmowaniu smile.png Tam są spore różnice w prawie nieruchomości, więc samodzielnie lepiej nie wchodzić tongue.png

#17 pawelszabla

pawelszabla

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 420 postów

Napisano 24 styczeń 2020 - 09:46

Mnie w postępowaniu spadkowym w Austrii reprezentowała kancelaria tomaszklimek.com/pl/specjalizacje/prawo-cywilne-i-rozwody i przyznam szybko poszło. Myślałem, że będzie znacznie, znacznie gorzej, bo sprawa dotyczyła trochę dalszej rodziny oraz częściowego zadłużenia. Już nie chcę się zagłębiać, ale adwokat dokładnie zabezpieczył moje interesy i jestem wdzięczny za ludzkie podejście.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy