Skocz do zawartości


Likwidacja jednostki budżetowej


wróć do serwisu Sektor Publiczny 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 22 maj 2012 - 11:04

Likwidujemy jednostkę budżetową GZOPO z dniem 01.09.2012 r. Dyrektor tej jednostki oraz 4 pracowników z 7 zostanie zatrudnionych w naszym urzędzie. Czy dyrektor tej jednostki powinien osobom które przejdą do urzędu wystawić świadectwo pracy i jakie są procedury?? Na jakich zasadach Pani Dyrektor i pracownicy zostaną zatrudnieni w naszym urzędzie?Proszę o pomoc.

#2 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19499 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 maj 2012 - 12:28

Tyle tu przemądrzałych kadrowych i co? żadna nie dorasta zadaniu

#3 mml

mml

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1465 postów

Napisano 22 maj 2012 - 12:32

Zofio- nie tak ostro! czy zalogowałaś sie po to aby obrażać? zmień ton!.Do Moniki- zastosuj art. 23.1 kp

#4 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 22 maj 2012 - 13:12

Dziękuę!!!

#5 Edzia

Edzia

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 22 maj 2012 - 16:20

Dodam jeszcze, że w przypadku likwidacji: akta spraw zakończonych, po uprzednim ich uporządkowaniu i zewidencjonowaniu, należy przekazać do archiwum zakładowego, akta spraw będących w toku załatwiania powinny zostać przekazane na podstawie spisu zdawczo-odbiorczego tej jednostce organizacyjnej, która przejęła kompetencje jednostki zlikwidowanej. Jeden egzemplarz tego spisu zdawczo-odbiorczego należy przekazać do archiwum.Musisz sprawdzić w waszych uregulowaniach co należy zrobić z dokumentami.

#6 mml

mml

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1465 postów

Napisano 22 maj 2012 - 19:58

sorki Edzia, ale archiwum z likwidowanej jednostki należy przekazać do przejmującego urzędu.

#7 Edzia

Edzia

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 22 maj 2012 - 20:21

ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓWz dnia 18 grudnia 1998 r.w sprawie instrukcji kancelaryjnej dla organów powiatumnie to rozporządzenie swego czasu obejmowało i tam był taki zapis§ 39. 1. W razie zniesienia urzędu, w wyniku likwidacji jednostki podziału terytorialnego, urząd znoszony przekazuje materiały archiwalne (kategorii A) do właściwego archiwum państwowego, a dokumentację niearchiwalną (kategorii :) - urzędowi przejmującemu sprawy jednostki.2. Jeżeli tereny likwidowanej jednostki podziału terytorialnego wchodzą w skład kilku jednostek podziału terytorialnego, urząd znoszony przekazuje materiały archiwalne (kategorii A) do właściwego archiwum państwowego. Dokumentację niearchiwalną (kategorii :) przejmuje jednostka wyznaczona w akcie likwidacyjnym.

#8 Guest_Igor

Guest_Igor
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2012 - 10:58

Art. 23.1 K.P. dotyczy WSZYSTKICH pracowników, a nie 4 z 7.Innymi słowy - ten przepis można zastosować tylko wtedy, gdy przejmuje się wszystkich pracowników, bo nowy pracodawca z mocy prawa staje się stroną wszystkich umów z pracownikami.Podane wyżej rozporządzenie z 18.12.1998 r. już nie obowiązuje.

#9 mml

mml

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1465 postów

Napisano 05 czerwiec 2012 - 11:39

Art. 23.1 K.P. dotyczy WSZYSTKICH pracowników, a nie 4 z 7.Innymi słowy - ten przepis można zastosować tylko wtedy, gdy przejmuje się wszystkich pracowników, bo nowy pracodawca z mocy prawa staje się stroną wszystkich umów z pracownikami.Podane wyżej rozporządzenie z 18.12.1998 r. już nie obowiązuje.

przed udzieleniem odpowiedzi należy przeczytać art. 23.1 kp.

#10 Edzia

Edzia

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 7101 postów
  • LokalizacjaKresy

Napisano 05 czerwiec 2012 - 16:51

Wiem ze nie obowiązuje ale zwróciłam uwagę na to że w innych przepisach jest wszystko napisane jak postępować w przypadku likwidacji jednostki.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych