Skocz do zawartości

Znak D-40 strefa zamieszkania. Co oznacza dla Straży Miejskiej w Warszawie...?!

73 odpowiedzi w tym temacie

#61 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 październik 2014 - 17:19

lecz sie ośle

Twoja wypowiedź sugeruje, że jesteś krzyżówką capa i orangutana. Chociaż to obraza dla tych zwierząt twierdząc, że jesteś ich potomkiem.

#62 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 październik 2014 - 17:27

no własnie lecz sie osle

Kolejny potomek k00rvi i psa podwórkowego smile.png

#63 Guest_Ludomir

Guest_Ludomir
  • Goście

Napisano 13 listopad 2014 - 14:33

Nasi "prawotwórcy" wymyślają coraz więcej przepisów! Po co? Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze!!! Znane wszystkim porzekadło. Ja "robiłem" prawo jazdy w 1968 roku i  od tej pory jeżdżę - bez wypadku! Inne były zasady nauki, egzaminowania, żadnych "tras egzaminacyjnych" (gdzie kazano jechać - w ruchu miejskim - tam się jechało), żadnych "placów manewrowych" "rękawów", pomiarów "linijką" i tym podobnych bzdur, "pytań testowych" i t.p. Po prostu kazano odpowiedzieć na ileś tam pytań - jakich? Kto to wiedział, nawet pewnie sami egzaminatorzy nie wiedzieli o co będą "delikwenta" pytać (komisja była minimum pięcioosobowa, więc jak "dać" w łapę" i komu, i ile)? Do samochodu jednocześnie wsiadało dwóch egzaminatorów i trzech egzaminowanych., więc jedni drugim "patrzyli na ręce"  i poza drobnymi błędami, nie można było nic zrobić. Trzeba było po prostu UMIEĆ JEŹDZIĆ!!!! Nie było żadnych "stref zamieszkania", "stref ruchu" i t.p. (mam na myśli znaki drogowe. Stały sobie (nie zawsze mądrze) znaki: "zakaz zatrzymywania i postoju", i "zakaz postoju".  Jeszcze tabliczki pod znakami, albo napisy na tych znakach określały kiedy nie obowiązują, w pozostałych okresach czasowych (np godziny, czy dni) były obowiązujące. I tyle! Wszyscy wiedzieli co mogą, czego nie. Postawić tylko takie i PO KŁOPOCIE, ale po co, wpływy do kasy spadną znacznie, bo jedni (nieliczni pójdą do sądu i w znacznej mierze przypadków wygrają (za błędy pseudo funkcjonariuszy nikt, poza podatnikiem, niestety nie zapłaci). Reszta zaś zapłaci mandat, bo...nie ma czasu na sądy (bo np biznesy), bo np nie chce się "użerać", bo ...50 zł to nie dużo i t.p. O Straży Miejskiej nikt nie słyszał. Ruchem drogowym zajmowała się tylko "drogówka"!!!! Zwykły milicjant mógł, ale to była skrajność, interweniować, w szczególnych przypadkach naruszenia przepisów ruchu drogowego, ale się nawet za to "nie brał", żeby się narazić przełożonym, bo za pomyłki "jechali po kasie" bezlitośnie! To co się teraz dzieje, to "wyciąganie kasy" z kieszeni obywatela (jakieś taryfikatory, stawki mandatów i t.p.), "zawalanie" sądów bzdurnymi sprawami, z których Straż Miejska przegrywa mnóstwo (nie podają - spryciarze statystyk). Mówię to jako prawnik i były "gliniarz" z "drogówki". Zgroza mnie bierze, że "PAN" instruktor na skrzyżowaniu (TAMUJĄC RUCH), WYKŁAD prowadzi, a są go generalia - NIE SPOTKAŁEM PRZYPADKU ABY BYŁO INACZEJ!!!!, może teraz tak się uczy??? ZGROZA!!!! Nie pytajcie więc co może, lub nie może policja czy straż miejska, bo oni sami nie wiedzą!!!!

#64 Guest_dupa

Guest_dupa
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2016 - 16:17

Dzwonisz na straż miejską. Ty pie...ny komfideńcie, ty zmoro sąsiadów

#65 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 październik 2016 - 14:00

witam.Podepnę się pod temat , bo od piątku mamy nową ulicę  z polbruu i właśnie ten znak d40.Jest to ulica dwukierunkowa i już pierwszego dnia była straż miejska i zakaz parkowania przy swojej posesji.Tyle lat  nie było znaku , rneliśmy w błocie i jakoś było w porządku.Ale moje pytanie , kto ma zrobic , wyznaćzyć miejsca parkingowe , do kogo się udać.Policja nie ma w tym żadnego interesu.Proszę o radę i pozdrawiam

#66 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13205 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 06 październik 2016 - 22:14

o ile wiem miejsca parkingowe wyznacza właściciel danego terenu /drogi/

#67 Guest_Ryszard

Guest_Ryszard
  • Goście

Napisano 29 listopad 2016 - 13:06

Witam!

Ciekawy wątek.
A jak sprawa ma się do parkowania na wjeździe do garażu na terenie spółdzielni? Jestem właścicielem garażu, podjazdu już nie.

Mam wykupiony garaż pod blokiem w którym mieszkam i stawiam często samochód na podjeździe, jest to w strefie zamieszkania (D-40). Na bramie do garażu spółdzielnia umieściła ļnapis zakaz parkowania. Rozumiem, że dotyczy to tylko innych poza właścicielem garażu. Z tego wynika, że ja mogę parkować. Mam problem, aby wytłumaczyć strażnikom, że podjazdy do garaży nie należą do strefy zamieszkania i ich nie obowiązuje znak D-40. Podjazd jest obudowany murkami i związany integralnie z prywatnym garażem oraz w żadnym przypadku nie utrudnia poruszania się innym użytkownikom tej strefy. Mam zamiar skierować sprawę do sądu.  

#68 Guest_Maciej Różycki

Guest_Maciej Różycki
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2016 - 16:19

Temat jest jasny do wyprostowania. Spółdzielnia lub Wspólnota Mieszkaniowa muszą stworzyć projekt organizacji ruchu. Przerabiałem całość z firmą www.znagar.pl w Warszawie

Po stworzeniu projektu, który inżynier narysował na podstawie naszych potrzeb (5 miejsc wyłączonych, zakaz wjazdu dla samochodów osobowych) zaprosiliśmy przedstawiciela SM. Ten miał uwagi do projektu, dodano jeden znak Strefa Ruchu i od tej pory interweniują regularnie na wniosek mieszkańców. Mamy spokój.

Osiedle Wilga Warszawa

#69 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 maj 2017 - 10:16

bez przesady
auta musza gdzies parkowac, nie rozumiem dlaczego ludzie sa tacy zawistni, kazdemu cos przeszkadza, a to hałas, a to zwierzęta a to samochód,
LUDZIE CO Z WAMI ? ? ? ?

Najlepiej wjechać do klatki schodowej

#70 Guest_Guli

Guest_Guli
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2017 - 13:19

Co jeśli za znakiem D-40 są wyznaczone miejsca do parkowania tylko płatne ?

#71 Guest_normalny

Guest_normalny
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2018 - 14:12

bez przesady
auta musza gdzies parkowac, nie rozumiem dlaczego ludzie sa tacy zawistni, kazdemu cos przeszkadza, a to hałas, a to zwierzęta a to samochód,
LUDZIE CO Z WAMI ? ? ? ?

Zawistni? Ludzie zaczynaja reagowac na zwykle prostactwo i chamstwo polactwa, brak szacunku do obowiazujacego prawa i nawykle kombinacje w obchodzeniu prawa. Pojedz i zobacz jak to wyglada w krajach cywilizowanego zachodu moze cos zrozumiesz. Na Balkany z takimi nawykami a nie do Unii Europejskiej.

#72 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2018 - 14:13

Ludzie są zawistni jak psy ogrodnika. A Bałkany też są matole w Uni Europejskiej, może nie cale, ale większość

#73 Guest_Marian

Guest_Marian
  • Goście

Napisano 01 marzec 2018 - 09:13

Pewnie jesteś reprezentantem tej bandy chamów? Ja takich jak wy tępię bezlitośnie, widzę źle zaparkowane auto dzwonie na SM, widzę debile na drodze dzwonię na policję. Aby więcej ludzi tak reagowało to nauczymy buractwo szacunku.

popieram w 100%

#74 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 23 maj 2019 - 20:12

W Starogardzie Gdańskim na Aleja Wojska Polskiego utworzono strefę zamieszkania. Na odcinku , którym mieszkam z jednej strony postawiono znak ulicy jednokierunkowej z drugiej zakaz wjazdu.  No i większość łącznie ze stróżami prawa poruszają się pojazdami w jedną i drugą stronę.Wspomnę jeszcze o nadmiernej prędkości oraz prawej wolnej z inną drogą w strefie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych