Skocz do zawartości

Streamsoft- program księgowy- czy dobry?

wróć do serwisu Księgowość 22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2011 - 09:22

witam, zakładam biuro rachunkowe i zastanawiam się nad programem do księgowania, do prowadzenia płac i kadr. Czy ktoś pracuje na programach firmy Streamsoft- AGA i ALA? Czy sa to dobre, czytelne programy?A może jakiś innym program możecie Państwo polecić? z góry dziękuję, Adam

#2 Guest_Patrycja

Guest_Patrycja
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2011 - 14:53

Ja znam oprogramowanie tej firmy. Tylko czy AGA i ALA są wystarczające na potrzeby biura rachunkowego? Ja zdecydowałabym się ze Streamsoft na Biznes Pro albo Prestiż. Pracuję na nich od dawna i szczerze polecam.

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2011 - 19:28

Jest program Ala i Aga dla biur rachunkowych. Więc Aga nieskomplikowany i myślę że wystarczający. Pracowałam kiedyś dawno na Symfonia kadry ale jeszcze był nie dopracowany, dość trudny, rozbudowany. Nie wiem jak wygląda dziś. Aga prosty program, jedynie co muszę najpierw zamknąć miesiąc a potem wydrukować zestawienia, deklaracje. Więc trochę sztywny. Do pełnej mam symfonia i trochę już pracuje i ok.

#4 Guest_Patrycja

Guest_Patrycja
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2011 - 16:26

do gość - Aga i Ala to są małe programy, które posiadają możliwość założenia kilku podmiotów. Ale odpowiednim rozwiązaniem dla biura rach. będzie pakiet Pro albo prestiż.

#5 Guest_miet

Guest_miet
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2014 - 16:30

Programy dobre póki ich nie zakupisz. Później żeby cokolwiek się dowiedzieć w formie porady musisz mieć wykupiony abonament na aktualizację czyli taka forma haraczu. Jak nie zapłacisz szukaj porady u Pana Boga. Co do programów - to po każdej aktualizacji działają i wyglądają gorzej. Zdecydowanie odradzam zakup na dzień dzisiejszy mimo , że kiedyś byłem zadowolonym klientem. porażka.

#6 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2014 - 17:26

Programy fajne, czytelne i przejrzyste. Dla firm rozliczających się na zasadach ogólnych to program Ala jest zdecydowanie wystarczający, co do programu Aga to jest on raczej przeznaczony dla małych firm, bez skomplikowanych płac. Ja w moim biurze mam te programy od lat i jestem z nich zadowolony.

Co do abonamentu...to zdecydowana większość firm produkująca tego typu programy pobiera takie opłaty, więc to żadna nowość panie miet.

Zatem generalnie polecam smile.png

#7 Guest_miet

Guest_miet
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 13:29

Programy na początku były bardziej czytelne i stabilne.Teraz po każdej aktualizającji  częściej się zawieszają. Mało tego w okresie kiedy płaciłem za rzekome aktualizacje firma i tak nie miała ich na bierząco jeżeli chodzi np o wydruki Pit-28. Dwa razy zawracano mnie ze skarbowego w porzednich latach bo rozliczenie było na nieaktualnym formularzu. A był to już styczeń.

Rozumiem też że inne firmy pobierają opłatę za aktualizację ale za bezprawne i bezczelne uważam wymuszanie wykupywania tych aktualizacji poprzez pobieranie większych opłat po upływie terminu. To ja powinienem decydować w którym momencie wykupić aktualizację w zależności od potrzeb. Jeżeli zaś potrzeby tej nie mam to nie powinienem być pozbawiony pomocy tech. odnośnie danego programu gdyż jakby nie było to za program zapłaciłem.Tak samo płacąc za aktualizację nie zawsze otrzymywałem to co było mi potrzebne . Przeważnie były to wątpliwe udoskonalenia typu zamiana widocznej ikony zamykania okna na mało widoczny malutki krzyżyk.

Uważam też że wszelkie aktualizacje tego typu programów , które nie są ściśle związane z nowymi funkcjami  a tylko ze zmianami, które wprowadza państwo, firma powinna wprowadzać i udostępniać bezpłatnie gdyż są to zmiany niezależne od użytkownika. Mało tego; każda szanująca się firma powinna to mieć za punkt honoru aby takie zmiany wprowadzać na czas i bezpłatnie a nie uprawiać zdzierstwo.

Podsumowując: ODRADZAM WSZYSTKIM ZAKUP OPROGRAMOWANIA TEJ FIRMY ZE WZGLĘDU NA PODEJŚCIE DO KLIENTA I TRAKTOWANIE GO BARDZO Z GÓRY.

#8 Guest_Olga

Guest_Olga
  • Goście

Napisano 02 maj 2014 - 10:49

ehhh...miet...ty już wszędzie się skarżysz bidoku....i jakoś nikt i nigdzie (na żadnym forum, na którym się żalisz a jest ich  już kilka) nie podziela twojego zdania...dziwne, co??

#9 Guest_Ada

Guest_Ada
  • Goście

Napisano 04 luty 2015 - 22:50

Bardzo fajne i czytelne programy, używam  w biurze i jestem bardzo zadowolona.

#10 Guest_Rikotta

Guest_Rikotta
  • Goście

Napisano 25 luty 2015 - 23:15

Jak chcesz porządny program księgowy, to czemu nie weźmiesz sobie programu od wfirma? Przecież każdy wie, że mają najlepsze programy, pewnie dlatego, że księgowośc mają w małym palcu. Nie utrudniaj sobie życia.

#11 Guest_maniek

Guest_maniek
  • Goście

Napisano 19 maj 2015 - 13:18

Myślałes o programie TRAWERS?

www.tres.pl

Księgowość

Księgi w programie Trawers ERP są zorganizowane zgodnie z zaleceniami ustawy o rachunkowości. Obejmują dzienniki, konta księgi głównej, konta ksiąg pomocniczych oraz zestawienie obrotów i sald kont księgi głównej. Program można wykorzystać do definiowania budżetu i kontroli jego realizacji. Możliwa jest kontrola kręgu kosztowego, praca na wielu miesiącach, a także tworzenie złożonych automatów księgowych.

Trawers jest idealnym narzędziem pracy dla przedsiębiorstw z rozbudowaną księgowością, również biur rachunkowych. Pozwala na jednoczesną obsługę wielu firm i bezpieczny zapis danych klientów w oddzielnych zbiorach.

#12 Guest_Księgowa

Guest_Księgowa
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2015 - 11:14

Prowadzę już kilka lat księgowość w programie firmy STREAMSOFT. Jednak gdybym miała dzisiaj wybierać nie zdecydowałabym się go kupić. Zmiana miesiąca VAT mozliwa dopiero po odksięgowaniu dokumentu, a przcież w księgowości zmiana miesiąca VAT jest na porządku dziennym Obecnie mam problem ze zmianą miesiąca VAT przy WNT.

Ogólnie nie polecam.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2016 - 13:10

Programy generalnie bardzo przyjazne i przejrzyste,pracuję na nich już ponad 10 lat,również w biurze księgowym. Niestety firmy oszczędzają teraz na testerach oprogramowania i coraz częściej pojawiają się również u nich idiotyczne błędy,o których trzeba pisać i prosić,żeby je usunęli.Jak usuną to znów coś innego się sypie...Zastanawiam się poważnie nad zmianą oprogramowania.

#14 Guest_Mariola

Guest_Mariola
  • Goście

Napisano 14 marzec 2016 - 13:15

Zgadzam się z opinią ,o błędach popełnianych przy wdrożeniu oraz niedziałającym serwisem i niekompetencją osób z tzw. wsparcia klienta

Zdecydowanie odradzam zakup streamsoft prestige szczególnie firmom produkcyjnym

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2016 - 12:01

Ogólnie nie jestem zadowolony ani z ALI ani ze StreamSoft Prestiż ani tez ze stylu i sposobu obsługi przez firmę ani przez dedykowanego serwisanta.

Nie polecam i szukam innego, dobrego i przyjaznego oprogramowania do PKPiR i Ksiąg Rachunkowych z kompetentna obsługą serwisową.

#16 AskaR

AskaR

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 20 czerwiec 2016 - 20:49

Ja osobiście na nim nie pracowałam, znam go tylko z opinii koleżanki "po fachu". Ponoć Prestiż jako program jest całkiem niezły ale jeśli chodzi o opiekę to koszmar. Nie można się dodzwonić, za wszystko chcą dodatkową kasę... Ogólnie podejście pt. wdrożyliśmy to się odczepcie

#17 Guest_Koza

Guest_Koza
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2017 - 13:55

Używam programu ALA już kilka lat. Dla małych firm (jaką reprezentuję) jest OK - przejrzysty, prosty, jest wszystko co trzeba. Przyznaję, nie mam porównania do innych tego typu programów, ale nie było potrzeby szukania zamiennika. Ewentualne problemy na bieżąco udawało się rozwiązać przy pomocy obsługi serwisowej. Jedynie wkurza mnie strasznie taki drobiazg - totalnie nieergonomiczna nawigacja między miesiącami - żeby przejść do innego miesiąca za każdym razem trzeba rozwinąć listę -> wybrać rok -> kliknąć wybrany miesiąc. TOTALNIE kiepskie rozwiązanie! Lista wyboru jest OK, ale powinna być też możliwość szybkiego przejścia do miesiąca poprzedniego i następnego. Mnie strasznie denerwuje brak tej funkcjonalności i zaczynam się zastanawiać nad tym, czy polecać ten produkt....

#18 Guest_Kaśka

Guest_Kaśka
  • Goście

Napisano 14 marzec 2017 - 11:37

ja pracuje od kilku lat na programie FIRMA Soft Ekspert i jestem zadowolona. Mają też płace. obsługa ok, można dużo załatwić przez zdalne połączenia. 

#19 Guest_Jon

Guest_Jon
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2017 - 14:48

Prowadzę spore biuro rachunkowe.

Pracuję na ALA, AGA, EWA, Streamsoft Prestiż, ale nie polecam.

Na razie nie zmieniam na inne programy tylko z tego powodu, że jest to czasochłonne i w natłoku ciągłych zmian przepisów  nigdy nie ma na to czasu.

#20 inagpe

inagpe

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 17 lipiec 2017 - 12:18

A ja uważam, że najlepiej znaleźć jakąś firmę, która stworzy nam dedykowane rozwiązanie, dostosowane do potrzeb firmy. Masz pewność, że masz wszystko co potrzebne i zawsze będziesz mógł rozbudować to narzędzie. Najlepiej znaleźć sprawdzona firmę. Ja mogę Ci polecić www.interfeo.com . Interfeo to świetna firma, doradzą, pomogą. Stworzą coś dokładnie pod Twoje wymagania,a potem przyuczą jak tego używać. My byliśmy zadowoleni.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych