Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

OVB umowa agencyjna

42 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Edi

Guest_Edi
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2014 - 10:42

Niestety mam podobny problem. Chce złożyć wypowiedzenie i wyplątać się z tego bagna. Jeszcze dziś wyślę wypowiedzenie tak jak piszecie na adres warszawy i mailowo. A co zrobić z tymi lokatami w Ergo Hestia? Jak można z tego zrezygnować? Jakie są konsekwencje?

#22 Guest_Edi

Guest_Edi
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2014 - 10:44

Pod tym linkiem jest umowa jaką podpisuje się z OVB

http://www.ovb-polan...a-agencyjna.pdf

#23 Guest_rafa;

Guest_rafa;
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 13:54

hej a co w tym wypowiedzeniu miało by być ?? masz jakiś wzór? legitymacje tez wysłałas
??

#24 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2014 - 20:58

W internecie mnóstwo jest wzorów jeżeli chodzi o wypowiedzenie, ja nie miałam żadnej legitymacji od OVB więc nie miałam co wysyłać. Ale jeżeli ty takową masz to odeślij razem z wypowiedzeniem.

#25 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2014 - 17:19

czy wystarczy wysłać zwykłe wypowiedzenie o prace? czy musi byc jakies wypowiedzenie umowy agencyjnej?

#26 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2014 - 09:46

Gosia jesteśmy w takiej samej sytuacji, ja wysłałam im wypowiedzenie pocztą na adres w Warszawie i "meilowo". Też nie mam umowy w ręku, ale wydrukowałam sobie z internetu arkusz umowy agencyjnej, ten który podpisałyśmy.
Mam nadzieję, że to wystarczy i nie będą robić problemu. Tym bardziej, że przed podpisaniem umowy nie byłam na szkoleniu, a to jest warunek żeby prace zacząć u nich. W ogóle na te szkolenie się nie wybrałam, dlatego, że naczytałam się tylu negatywnych opinii. Tak z ciekawości Was też skusili tym, że to mam być praca biurowa? Obsługa biura? Weryfikacja dokumentów?
Dajcie znać co Wy zrobiliście w takiej sytuacji.
Pozdrawiam

Witaj. Ja również byłam na rozmowie kwalifikacyjnej do tej firmy kilka dni temu (w czerwcu 2014r.) W ogłoszeniu o pracę nie było podanej nazwy firmy, lecz jedynie informacje o pracy biurowej, weryfikacji dokumentów, itc. Po pozytywnym przejściu rekrutacji dostałam do wypełnienia formularze oraz do podpisania umowę o współpracę, podłożoną tak aby nie czytać treści. Zostałam tylko poinformowana, że jest to wstępna umowa na to stanowisko. Zaczęłam jednak czytać i jasno wynikało z niej, że zoobowiązuje się do zupełnie innych czynności niż omawiane, tj. do sprzedaży usług finansowych, ubezpieczeń, OFE i zbywania produktów bankowych. Podarłam zatem wszystkie dokumenty i wyszłam zła na siebie, że dałam się tak nabrać. Jak dla mnie sprawa nadaje się do prokuratury! OSZUŚCI nic więcej! Mam nadieję, że te wszystkie osoby, które to podpisały ale nie zrobiły dalej żadnego ruchu, nie będą miały problemów. Napisz proszę, jak na dzień dzisiejszy wygląda sytuacja u Ciebie w związku z podpisaniem tej nieszczęsnej umowy.

#27 Guest_Patu

Guest_Patu
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2014 - 22:43

Witam.

Po rezygnacji umowy i po egzaminie KNF widniejecie na liście Agentów Ubezpieczeniowych ?

#28 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2014 - 16:46

witam czy ktoś został ,,zmuszony" do podpisania dokumentu,że jeśli nie pojawicie sie na szkoleniu to musicie zapłaicić 150 zł? ja mam szkolenie jutro i nie wiem co mam zrobić bo chce zrezygnować( wypowiedziałam im już umowe) bardzo prosze o pomoc

#29 Guest_n

Guest_n
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2014 - 21:28

Witam!

Byłam w zeszłym tygodniu na rozmowie kwalifikacyjnej, w sobote na szkoleniu i wszystko wydawało się w porządku, do czasu drugiej rozmowy, na której dowiedziałam się, że muszę podpisać lokatę, czy jakieś ubezpieczenie za 150 zł, a tak właściwie, to nawet nie ja tylko ktoś "zaufany".

Takiego zoobowiązania nie podpiszę, więc zastanawiam się, czy jest sens iść jutro na drugie szkolenie? Z rozmowy wynikało, że ta umowa jest niezbędna, aby dostawać jakie kolwiek wynagrodzenie za późniejszą pracę.

Proszę o opinie.

Pozdrawiam

#30 Guest_Patrycja

Guest_Patrycja
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2014 - 19:04

mam taką samą sytuację jak osoba pisząca dnia 11 lipca tego roku... właśnie piszę wypowiedzenie a w sobotę mam mieć szkolenie ale teraz nie wiem, czy jak pójdę to obciążą mnie tą karą 6-miesięczną czy jak nie pójdę to te 150 zł będę musiałą im zapłacić ??? Proszę o pomoc!!!

#31 Guest_julita

Guest_julita
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2014 - 13:39

Chciałam sie zapytac czy muszę zwracać prowizję ovb bo po roku czasu przyszło mi pismo aby zwrócić prowizję. Proszę o odpowiedź

#32 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2014 - 11:23

Gosia jesteśmy w takiej samej sytuacji, ja wysłałam im wypowiedzenie pocztą na adres w Warszawie i "meilowo". Też nie mam umowy w ręku, ale wydrukowałam sobie z internetu arkusz umowy agencyjnej, ten który podpisałyśmy.
Mam nadzieję, że to wystarczy i nie będą robić problemu. Tym bardziej, że przed podpisaniem umowy nie byłam na szkoleniu, a to jest warunek żeby prace zacząć u nich. W ogóle na te szkolenie się nie wybrałam, dlatego, że naczytałam się tylu negatywnych opinii. Tak z ciekawości Was też skusili tym, że to mam być praca biurowa? Obsługa biura? Weryfikacja dokumentów?
Dajcie znać co Wy zrobiliście w takiej sytuacji.
Pozdrawiam

Dzień dobry.
Mnie też tym dokładnie takie same rzeczy mówili. Podpisałem jakiś kwestionariusz i powiedzieli, że umowę doślą w przeciągu miesiąca. Przede mną szkolenie. Chcę z tego wyjść. Jakie są koszty opuszczenia szkolenia i czy to rozwiąże mój problem? Jak sobie poradziliście? Proszę o POMOC!!!

#33 Guest__gosc

Guest__gosc
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2014 - 12:12

Proponuję zapoznać się z poniższymi poradami:

http://www.infor.pl/...yjnej-cz-1.html

http://www.infor.pl/...yjnej-cz-2.html

#34 Guest_Kuku

Guest_Kuku
  • Goście

Napisano 02 listopad 2014 - 20:44

Czy ktoś miał do czynienia z wrocławskim OVB?

#35 Guest_Oskar

Guest_Oskar
  • Goście

Napisano 17 listopad 2014 - 16:43

Nie ma żadnych kosztów opuszczenia szkolenia, pod warunkiem, że ich o tym najpóźniej dzień wcześniej powiadomisz. O tym ktoś odpowiedzialny w firmie powinien Ci powiedzieć.

#36 Guest_jacob

Guest_jacob
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2015 - 16:41

czy jesli podpisalem umowe a nie dostarczylem im wymaganych dokumentow (zdjecia, zaswiadczenia niekaralnosci itp) to czy umowa ta jest ważna?

#37 Guest_MM

Guest_MM
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2015 - 13:55

Rok temu także podpisałam umowę wstępną(?). Miała to być oczywiście praca biurowa...  Po powrocie do domu poczytałam o nich w internecie i zadzwoniłam, że rezygnuje z tej pracy i szkolenia. Miałam nie ponosić żadnych konsekwencji. Kilka dni temu otrzymalam pismo, że rozwiązują ze mną umowę(której nigdy nie dostałam nawet) i mam im zwrócić materiały. Nie dostałam żadnych materiałów, nawet na tym szkoleniu nie byłam. W ogóle to co podpisałam to nawet umowa nie była tylko jakieś informacje wstępne. Nie miałam statusu studenta ani ucznia i kazali mi zapisać się do szkoły policealnej i dopiero wtedy miałam podpisać tą umowę... Nie wiem czego się spodziewać... Ktoś miał taką sytuację? Ja już nawet zapomniałam o tej firmie a oni po roku mi przysyłają jakieś pismo...

#38 Guest_kikus

Guest_kikus
  • Goście

Napisano 17 luty 2016 - 10:44

Rok temu także podpisałam umowę wstępną(?). Miała to być oczywiście praca biurowa...  Po powrocie do domu poczytałam o nich w internecie i zadzwoniłam, że rezygnuje z tej pracy i szkolenia. Miałam nie ponosić żadnych konsekwencji. Kilka dni temu otrzymalam pismo, że rozwiązują ze mną umowę(której nigdy nie dostałam nawet) i mam im zwrócić materiały. Nie dostałam żadnych materiałów, nawet na tym szkoleniu nie byłam. W ogóle to co podpisałam to nawet umowa nie była tylko jakieś informacje wstępne. Nie miałam statusu studenta ani ucznia i kazali mi zapisać się do szkoły policealnej i dopiero wtedy miałam podpisać tą umowę... Nie wiem czego się spodziewać... Ktoś miał taką sytuację? Ja już nawet zapomniałam o tej firmie a oni po roku mi przysyłają jakieś pismo...

Witam

Ja też po roku dostałam wypowiedzenie, mimo, że umowa miała zostać anulowana po 3 dniach. Nie odbyłam szkolenia i wgl umowa jeszcze nie trafiła do Warszawy i dyrektor miał ja anulowac (kazał mi na kartce napisać prośbę o anulowanie) Potem przyszedł mi sms, że mogę zalogować się na jakaś platformę, czego nie zrobiłam. Zapewniali, że to na nic takiego, a teraz po roku dostaje list z Warszawy. Czy mogę spodziewać się jakiś kar? Proszę o pomoc

#39 Guest_sas

Guest_sas
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2017 - 12:01

Odradzam komu kolwiek OVB chyba, że ktoś ma samobójcze myślenie....

oddacie im całą prowizję z nawiązką z karami umownymi, czyli będziecie tyrać na nich.

Umowa jest tak skonstruowana, że się nie wymigacie

#40 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2019 - 16:56

Witam

Ja też po roku dostałam wypowiedzenie, mimo, że umowa miała zostać anulowana po 3 dniach. Nie odbyłam szkolenia i wgl umowa jeszcze nie trafiła do Warszawy i dyrektor miał ja anulowac (kazał mi na kartce napisać prośbę o anulowanie) Potem przyszedł mi sms, że mogę zalogować się na jakaś platformę, czego nie zrobiłam. Zapewniali, że to na nic takiego, a teraz po roku dostaje list z Warszawy. Czy mogę spodziewać się jakiś kar? Proszę o pomoc

Wiem, że minęło już dużo czasu, ale czy ponosiłaś ostatecznie jakieś kary?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy