Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

OVB umowa agencyjna

42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_lukas

Guest_lukas
  • Goście

Napisano 24 październik 2011 - 21:42

Witam
Byłem dziś na rozmowie(egzamienie) w OVB w Tarnowie i niestety podpisałem już umowe agencyjną ( nie wszystke dane wpisane są w dokumenty ponieważ nie pamiętałem NIP, który urząd skarbowy, NR konta bankowego);/ wcześniej w środe miałem jakby takie spotkanie kwalifikacyjne potem czwartek i piątek szkolenia. Czytam wszelkie opinie i boje sie o swoją przyszłość(tj. nie zamierzam po 1,5 roku lub 2 latach płacic jakieś zwroty prowizji z powodu rezygnacji klienta z umowy). Czy zrywając teraz umowe będe ponosił jakieś konsekwencje tego ?? Prosze o szybką i precyzyjną odpowiedź. Jutro ide na 9 rano tam i chciałbym być przygotowany do batali

Pozdrawiam Łukasz

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 październik 2011 - 10:02

Trudno radzić nie widząc umowy. Dla Twojego bezpieczeństwa weź "papier" i skonsultuj bezpośrednio ze specjalistą. Inwestycja na początek niewielka a może okazać dla Ciebie bezcenna.

#3 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2012 - 16:40

i jak podpisałeś umowę bo jestem ciekawa jak to wygląda mam rozmowę i tez mam podpisać co zrobić?

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2012 - 19:30

mam rozmowę i tez mam podpisać co zrobić?

Czytać umowę uważnie i ze zrozumieniem. Jak czegoś nie rozumiesz nie podpisuj tylko konsultuj ze specjalistą.

#5 Guest_Michal

Guest_Michal
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2012 - 03:27

witam,

mam nadzieje ze ktos jeszcza tutaj odpisze.
mialem rozmowe kwalifikacyjna w ovb potem pozwolili mi uczestniczyc w meetingu firmowym potem bylem z szefem oddzialu nawet na kawie i rozmawialismy godzinami. gosciu wydaje sie taki mily i wszystko wydaje sie w ogole takie zywe ale jedyne co mi daje niepwenosc to te komentarze w internecie. umowe mam do podpisania. umowe wzialem sobie do domu i jutro szkukam adwokata do prawa pracy zeby mi powiedzial czy sa jakies luki w tej umowie. proponuja mi dobre stanowisko, kierownik oddzialu. poniewaz znam niemiecki (native speaker) zaproponowali mi wlasnie stanowski kierownik oddzialu. szef pochodzi z austri i poszukuje kogos kto bedzie zarzadzal oddzielem i tworzyl wlansy zespol.
czy ktos tu moze cos do tego powiedziec???
chce jutro podpisac ta umowe, i jestem sceptyczny jak nigdy w zyciu.
pozdrawiam

#6 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 08 listopad 2013 - 00:42

Do Łukasza.
Jestem w takiej samej sytuacji. Podpisałam już umowę, ale chciałabym zrezygnować.
Jak ty sobie poradziłeś w takiej sytuacji?

#7 Guest_takio

Guest_takio
  • Goście

Napisano 13 listopad 2013 - 21:56

Po prostu zrezygnujcie.
Nie macie klientów, nie macie pensji, nie musicie zwracać później prowizji.
Ale też nie możecie chodzić do pracy do konkurencji przez pół roku - ale lepiej nie chodzić, bo przyszłości w tej branży nie ma.
Pozdrawiam

#8 Guest_Angela

Guest_Angela
  • Goście

Napisano 21 listopad 2013 - 18:20

a w jaki sposób zrezygnować? po prostu wysłać wypowiedzenie do głównej siedziby w warszawie?

#9 Guest_gośka

Guest_gośka
  • Goście

Napisano 28 listopad 2013 - 09:45

Ja też mam podpisaną umowę na rozmowie kwalifikacyjnej z tą firmą i chce ją rozwiązać jak najszybciej nie podoba mi się polityka tej firmy. właśnie też mam problem komu złożyć te wypowiedzenie. Najlepsze jest to że nie otrzymałam duplikatu umowy :(

#10 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2013 - 22:23

Gosia jesteśmy w takiej samej sytuacji, ja wysłałam im wypowiedzenie pocztą na adres w Warszawie i "meilowo". Też nie mam umowy w ręku, ale wydrukowałam sobie z internetu arkusz umowy agencyjnej, ten który podpisałyśmy.
Mam nadzieję, że to wystarczy i nie będą robić problemu. Tym bardziej, że przed podpisaniem umowy nie byłam na szkoleniu, a to jest warunek żeby prace zacząć u nich. W ogóle na te szkolenie się nie wybrałam, dlatego, że naczytałam się tylu negatywnych opinii. Tak z ciekawości Was też skusili tym, że to mam być praca biurowa? Obsługa biura? Weryfikacja dokumentów?
Dajcie znać co Wy zrobiliście w takiej sytuacji.
Pozdrawiam

#11 Guest_Mart

Guest_Mart
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2013 - 23:05

I co dziewczyny, macie jakieś konsekwencje?

#12 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2014 - 21:56

Jak dotąd żadnych nie mam konsekwencji.

#13 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 01:12

Witam, dzisiaj niestety tez się wkopałam w to "coś", nie wiem czemu podpisalam umowe (ktora ponoc wysylaja do Warszawy) a dopiero teraz sie naczytalam opinii o OVB. Powiedzcie prosze czy skoro nie odbylam jeszcze szkolenia to bez zadnych konsekwencji moge zrezygnowac z tego co juz zostalo przeze mnie podpisane? Czy musze sie tam zjawic osobiscie i zlozyc wypowiedzenie w biurze w Lesznie (tu byłam na rozmowie), czy mam wysłac to wypowiedzenie do Warszawy? Pocztą czy mailem? Wiem, zadaje dużo pytan ale jestem w kropce, nie wiem co robic, boje sie że sie władowałam w jakies bagno. Proszę o odpowiedź.

#14 Guest_22andzia2222

Guest_22andzia2222
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 12:01

Witam
ja również podpisałam umowe przed szkoleniem której do dziś nie dostałąm.wypisalam pesel nr dowodu.i jak czytam negatywne opinie to jestem w stresie.tym bardziej ze juz lokate musialam kupic za 150 zl.chciala mi wcisnac jeszcze 3 lokaty a jak mowie ze mialam byc do sp.rekrutacji to moge byc...boje sie co z tego wyjdzie...jakas wyplate po egzaminie moge dostać.no i po co do spraw rekrutacji egzamin i zaswiadczenie o nie karalnosci hm?
Prosze o pomoc

#15 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 13:09

Bo to wszystko jedna ściema. Poczytaj sobie tutaj co ludzie o tym piszą.
http://wizaz.pl/foru...93#post42662693

Jesli nie chcesz sobie narobic problemów to lepiej też z tego zrezygnuj.

Ja właśnie piszę wypowiedzenie i zamierzam dzisiaj je zanieśc. Mam nadzieje że bez więkzych problemów uda mi sie roztsac z tą firmą.

#16 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2014 - 21:37

Też byłam w Lesznie na rozmowie, podpisałam umowę itd., pisałam o tym już wcześniej. Więc ja rozwiązałam to tak wysłałam pocztą na adres Warszawski wypowiedzenie i dodatkowo na maile. Po 2-3 tygodniach dostałam odpowiedź, że przyjmują moje wypowiedzenie i życzą mi powodzenia w dalszej karierze. I na tym koniec.

#17 Guest_ola

Guest_ola
  • Goście

Napisano 03 luty 2014 - 15:39

Kasia, mogłabyś podać mi pod jaki konkretny adres wysłąłaś to wypowiedzenie? Nie wiem, czy mam wysłać to wypowiedzenie do Warzszawy czy iśc im osobiście zanieśc -choć wolałabym ich i tego miejsca już na oczy nie widzieć!!
Byłam na pierwszym szkoleniu i teraz mam iść na drugie , zaczęłam prace pod koniec stycznia, ale egzaminu jeszcze nie miałam.. Kupiłam tez od nich tą nieszczęsną polisę i jak dostałam ją pocztą to się okazało, że jest wypisana na imię osoby, którą podałam za osobę upazażoną -a reszta danych jest moja. to wszystko to jakaś farsa! Chcę sie jak najszybciej z tego wymiksować, nie doczytałam umowy (moja wina) nie dostałam jej do tej pory, bo podobno wysłali do Warszawy , nie wiem co jest w niej napisane i boję się konsekwencji. Tyle stresu przez nich, a właściwie przez swoją głupotę i naiwność.. ale oni od początku tylko i wyłacznie kłamią!!

#18 Guest_Kajak

Guest_Kajak
  • Goście

Napisano 11 luty 2014 - 17:21

Witam ja również chcę zrezygnować z tej pracy również podpisałem ubezpieczenia ergo hestia.Może ktoś podać adres email lub adres korespondencyjny gdzie wysłać wypowiedzenie??

#19 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 04 marzec 2014 - 21:30

Wypowiedzenie wysłałam listem poleconym z potwierdzeniem odbioru na ten adres: OVB Allfinanz Polska Spółka Finansowa Sp. z o.o., ul. Rydygiera 21a
01-793 Warszawa.
Dostała od tego całego "dyrektora" odpowiedź po jakimś czasie, że dziękują za współpracę. I tyle.
W internecie poszukaj Ola wzoru tej umowy, którą podpisałyśmy, znajdziesz ją na pewno. I przeczytaj dokładnie co piszą, jeżeli kupiłaś ubezpieczenie.

#20 Guest_Dominika

Guest_Dominika
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2014 - 15:16

Ja też mam taki problem z tą firmą podpisałam umowę bardzo pochopnie. dzisiaj właśnie wysyłam do nich rezygnację mam nadzieję, ze nie będą się czepiać nie byłam na żadnym szkoleniu u nich więc myślę, że będzie ok. zmartwiło mnie to że dzisiaj wysłali mi jakiegoś esemesa że niby już jestem ich pracownikiem i że mogę się zalogować na ich stronie. Oczywiście tego nie zrobię bo czuję, że to tylko podstęp jakiś. Ja wysyłam rezygnację zgonie z ty, co jest napisane w umowie pocztą z potwierdzanie nadania. Mam nadzieję, że szybko o nich zapomnę

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych