Skocz do zawartości

Jak wystawić fakture za usługę w Małej Księgowości Rzeczpospolitej

wróć do serwisu Księgowość 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jaro

Guest_Jaro
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2011 - 11:32

Witam,Prowadzę od 2 miesięcy działalność i wreszcie nadszedł ten cudowny dzień wystawienia po raz pierwszy fakturyPosiadam małą księgowość i przyznam szczerze na razie nie miałem z tym programem problemów aż do teraz. Za nic w świecie nie potrafię wystawić faktury usługowej. Spędziłem 3 godziny na szukaniu wyjaśnienia w pomocy i chyba mam inny program bo nie mam np. czegoś takiego w module magazynowym w menu Dokumenty wybrać opcję Wystawianie faktur usługowych. Otworzy się okno wprowadzania nowej faktury Ludzie dziwili się czemu używam tego programu teraz wiem dlaczego Proszę o pomoc Pozdrawiam,Łukasz

#2 Guest_iva

Guest_iva
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2011 - 12:52

Korzystam z tego programu, Jak masz czas poczekac do jutra to zerkne jak to wygląda u Mnie. Moze wystawianie faktur jest w oddzielnym module, moze płatnym. Wersja tego programu z "gazety" jest w najbardziej okrojonej wersji. No, ale nie chcę gdybać z ciekawości zerknę.Natomiast jezeli potrzebne jest Ci to na już, polecam program "Druki IPS" Instalacja jest darmowa, a oprócz faktur mozna tam znaleźć inne przydatne druki.

#3 Guest_babeta

Guest_babeta
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2011 - 21:35

Ja tez z ciekawością czekam na odpowiedź, mi z kolei wychodzi, że najpierw muszę tę usługę wprowadzić do magazynu, czy to prawda?

#4 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2011 - 14:31

Z tego co pamiętam, to faktury usługowe wystawia się w module SPRZEDAŻ. Tam jest opcja wystawiania faktur usługowych.

#5 Guest_malinarek70

Guest_malinarek70
  • Goście

Napisano 21 październik 2011 - 01:04

Możesz to również zrobić w programie Commerbusiness. Pobierzesz go za darmo stąd:commerbusiness.pl

#6 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 21 październik 2011 - 08:37

W module: sprzedaż-dokumenty-faktura usługowa. Ale uwaga, we wcześniejszych wersjach programu może tej opcji brakować. Usługę można wprowadzić bezpośrednio przy wystawianiu dokumentu sprzedaży, podobnie jak dodawanie kontrahenta czy nowego zdarzenia gospodarczego podczas wprowadzania dokumentów księgowych.

#7 Guest_Edyta

Guest_Edyta
  • Goście

Napisano 25 listopad 2011 - 13:50

WitamMam możliwość wystawienia faktury w Sprzedaż/dokumenty/faktura usługowa -wpisuję daty, kontrahenta i to wszystko - za nic nie mogę wpisać treści faktury. Klikam dodaj, nowy wpisuję treść i mi się nie ukazuje nigdzie ta treść, a po ponownej próbie wpisania - pisze mi, że już taka treść istnieje.

#8 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2013 - 02:40

Witam,

Po wielu próbach i przejrzeniu różnych for wreszcie udało mi się wystawić kilka faktur w Małej Księgowości więc opiszę jak to zrobiłam.

Po pierwszze nie ma co próbować wystawiać faktury w najbardziej logiczny sposób czyli w Sprzedaż/Dokumenty/Faktura usługowa. Mi się tak nie udawało (nie wiem, może za głupia jestem). Trzeba to zrobić przez Magazyn/Dokumenty/Wprowadzanie dokumentów magazynowych.

Jako symbol dokumentu wybieramy WZ (czyli wydanie na zewnątrz towaru) i w okienku obok wybieramy + faktura. Ustawiamy daty i numery faktury, wybieramy kontrahenta i klikamy Dodaj na dole okna. Otworzy nam się nowe okno, w którym wybieramy towar jaki mamy na magazynie. Za pomocą przycisku Magazyn możemy wybrać, z którego magazynu korzystamy. Jeżeli magazyn jest pusty klikamy Nowy i wprowadzamy towar. Gdy wybierzemy towar do zafakturowania otworzy nam się okno, w którym wybieramy cenę, ilość, stawki VAT itp. Następnie gdy program powróci do podstawowego okna Wprowadzania nowego dokumentu magazynowego klikamy Fakturuj i ustawiamy numer faktury, formy płatności i dostawy, kwotę ewentualnej przedpłaty itp. Po kliknięciu OK program zapyta nas czy chcemy wydrukować fakturę, a następnie będziemy mogli wybrać co chcemy wydrukować (oryginał, kopię, dokument wpłaty itp)

W ten sposób możemy też stworzyć wiele dokumentów WZ, które później połączymy w 1 fakturę (jeżeli np wystawiamy klientowi zbiorczą fakturę pod koniec miesiąca). Po prostu nie klikamy przycisku Fakturuj po stworzeniu każdego dokumentu WZ, a wchodzimy w Magazyn/Operacje/Łączenie dokumentów WZ (jedna faktura). Wyświetli się okno podzielone na pół z dokumentami WZ na górze i wyszczególnieniem towarów na dole. Przyciskiem Zaznacz zaznaczamy dokumenty WZ (pojawią się przy nich "ptaszki"), a następnie łączymy je przyciskiem Połącz. Otworzy nam się okno Edycji dokumentu magazynowego gdzie będzie znany nam przycisk Fakturuj. A stąd już wiadomo jak do końca. I viola!

I proszę pamiętać, że błądzić jest rzeczą ludzką, ale żeby całkowicie coś spartolić potrzebny jest komputer.

#9 Guest_ppp

Guest_ppp
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2014 - 10:20

wystarczyło wybrać magazyn przy dodawaniu usługi

#10 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2014 - 19:42

Witam!

Mam pytanie czy wprowadzając dokument księgowy za zakup czy sprzedaż robimy to w kięgowości tak?? Dokumenty te sa widoczne w KPiR i w rejestrach sprzedaży vat zakupu i sprzedaży. Mam problem z wystawieniem faktury vat na wykonanie usługi, którą wprowadziłam juz w dokumentach księgowych.

#11 Guest_Konrad

Guest_Konrad
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2015 - 21:28

Witam, 

żeby utworzyć fakturę usługową w okienku "Podaj cenę oraz ilość" w pozycji "ilość" wpisuje np 1.

Jeżeli nic nie wpiszemy luba wartość będzie 0,00 nie stworzy nam dokumentu.

#12 Guest_Asi

Guest_Asi
  • Goście

Napisano 03 maj 2016 - 14:59

Witam,

Po wielu próbach i przejrzeniu różnych for wreszcie udało mi się wystawić kilka faktur w Małej Księgowości więc opiszę jak to zrobiłam.

Po pierwszze nie ma co próbować wystawiać faktury w najbardziej logiczny sposób czyli w Sprzedaż/Dokumenty/Faktura usługowa. Mi się tak nie udawało (nie wiem, może za głupia jestem). Trzeba to zrobić przez Magazyn/Dokumenty/Wprowadzanie dokumentów magazynowych.

Jako symbol dokumentu wybieramy WZ (czyli wydanie na zewnątrz towaru) i w okienku obok wybieramy + faktura. Ustawiamy daty i numery faktury, wybieramy kontrahenta i klikamy Dodaj na dole okna. Otworzy nam się nowe okno, w którym wybieramy towar jaki mamy na magazynie. Za pomocą przycisku Magazyn możemy wybrać, z którego magazynu korzystamy. Jeżeli magazyn jest pusty klikamy Nowy i wprowadzamy towar. Gdy wybierzemy towar do zafakturowania otworzy nam się okno, w którym wybieramy cenę, ilość, stawki VAT itp. Następnie gdy program powróci do podstawowego okna Wprowadzania nowego dokumentu magazynowego klikamy Fakturuj i ustawiamy numer faktury, formy płatności i dostawy, kwotę ewentualnej przedpłaty itp. Po kliknięciu OK program zapyta nas czy chcemy wydrukować fakturę, a następnie będziemy mogli wybrać co chcemy wydrukować (oryginał, kopię, dokument wpłaty itp)

W ten sposób możemy też stworzyć wiele dokumentów WZ, które później połączymy w 1 fakturę (jeżeli np wystawiamy klientowi zbiorczą fakturę pod koniec miesiąca). Po prostu nie klikamy przycisku Fakturuj po stworzeniu każdego dokumentu WZ, a wchodzimy w Magazyn/Operacje/Łączenie dokumentów WZ (jedna faktura). Wyświetli się okno podzielone na pół z dokumentami WZ na górze i wyszczególnieniem towarów na dole. Przyciskiem Zaznacz zaznaczamy dokumenty WZ (pojawią się przy nich "ptaszki"), a następnie łączymy je przyciskiem Połącz. Otworzy nam się okno Edycji dokumentu magazynowego gdzie będzie znany nam przycisk Fakturuj. A stąd już wiadomo jak do końca. I viola!

I proszę pamiętać, że błądzić jest rzeczą ludzką, ale żeby całkowicie coś spartolić potrzebny jest komputer.

Bardzo dziekuje, spadla mi Pani z nieba, miałam ten sam problem a w module magazyn nie mam opcji, żeby wystawić fakture... Pan z obsługi Małej Księgowości bardzo niepomocny...

#13 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 18 listopad 2017 - 03:43

Mój Boże, mineło 6 lat, a w tym programie, który znajduje się w sprzedaży, wciąż są aktualne te same problemy. Pracuję na co dzień w biurze, uważam że mam dobrą intuicję do interfejsów programów których nie znałem wcześniej. Z konieczności posługuję się wieloma programami "Retro" , bo notorycznie pomagam innym księgowym w biurze, z Zusem, Płatnikiem, Księgowością w Dosie. Na co dzień pracuję na Fit faktura i Handel Magazyn,które też mają swoje śmieszne wady, ale na programie Mała Księgowość POLEGŁEM.

W życiu bym się nie domyslił że w taki sposób wystawia się fakturę Bałem się księgowości Online, chcialem mieć pliki na swoim komputerze. Ale kurcze, taki nie rozwijany stary program też może być ciosem dla Twojeje firmy (a już na pewno dla Twojego czasu).

#14 Lange

Lange

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 18 listopad 2017 - 14:21

Podziwiam wasz hejt.

Kłamiecie, że ciężko to czytać. Mam MKRz od początku kiedy powstał. Nie wiem jak długo bo polecił mi ją klient. U mnie to już chyba 10 lat. Nigdy nie miałem żadnych problemów z obsługą i pomocą techniczną, nawet w środku nocy. Zmieniałem przez ten czas programy operacyjne i komputery bez konieczności sięgania po archiwum by coś naprawiać. Faktury usługowe wystawia się tak samo jak inne. One przecież są normalnymi fakturami sprzedaży i różnią się jedynie tym, że przedmiot sprzedaży na fakturze nie podlega magazynowaniu więc musi być nowy magazyn z dopiskiem usługi.

Nie dziwię się waszemu hejtowi.

Najśmieszniejsze są wpisy o koszcie MKRz ??

Przez lata był to program całkowicie DARMOWY!

Dopiero od niedawna jest pobierana symboliczna opłata 40 zł. Obawiam się, że dużo mniejsza niż ta, którą biorą osoby za pisanie tych bzdur. No cóż wasi mocodawcy na swoich alternatywnych programach już nie zarobią bez idiotycznego wsparcia. Może podajcie ceny po ile są programy, które wspieracie waszym hejtem. Czy mają bramki do JPK, urzędów skarbowych i ZUS, czy mają kadry, magazyn i produkcję z normami surowców. Rozliczenie samochodów prywatnych z automatycznym doliczaniem nieodliczonego VAT. Ile stanowisk można uruchomić na waszych "alternatywnych" programach. Ile wprowadzić towarów, faktur i klientów. Jaka jest u was awaryjność. Wątpię byście mogli chociaż w procencie porównywać się z jakością ciągle niemal darmowego programu MKRz.

Oczywiście na początku wszystko jest trudne i ciężko się przestawić. Księgowanie dokumentów od wystawiania WZ, PZ czy pro forma jest dla wielu niezrozumiałe. Jednak wynika to z braku znajomości zasad księgowości. Oprócz programu do kasy fiskalnej, nigdy nie miałem programów księgowych w DOS. Mój pierwszy program (jeszcze testowy) do księgowania był na dyskietkach jeszcze do win3,0. Mam więc porównanie. Jedyny problem jest z tym by MKRz nie dostosował swojej ceny do innych programów do księgowości. Przynajmniej dla wieloletnich jego użytkowników. No ale zarobił na siebie.    

---------------------------------------------------------------

Blog o działalności gospodarczej - Zasady Ogólne

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych