Skocz do zawartości

wynajem rusztowania

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2011 - 23:47

Żeby wynająć komuś 200 m2 rusztowania na umowę to muszę mieć działalność gospodarczą ?

#2 Guest_B-mol

Guest_B-mol
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2011 - 19:14

No to jak -prowadzisz nielegalnie firmę? Przecież każda działalność
gospodarcza powinna być zarejestrowana. A co - wynajmujesz sprzęt budowlany
i nie pobierasz żadnych opłat? Przecież wiadomo że np te rusztowania muszą
spełniać wymogi bezpieczeństwa czyli po jakimś czasie będziesz musiał
zakupić nowe a te stare oddać "na złom", no więc co -? - TY będziesz kupował
a ktoś inny będzie czerpał korzyści?

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2011 - 20:00

Mam u siebie 200 m2 rusztowania.
Chyba lepiej je komuś wynająć niż ma leżeć chyba ??
Trzeba do tego mieć działalność gospodarczą ?

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2011 - 20:35

Gość napisał
gość
Mam u siebie 200 m2 rusztowania.
Chyba lepiej je komuś wynająć niż ma leżeć chyba ??
Trzeba do tego mieć działalność gospodarczą ?
Człowieku kto kupuje 200 m do budowy swojego domu? Z reguły wynajmuje się
firmy budowlane które muszą dysponować takimi rusztowaniami z racji wykonywanych prac, albo rusztowania się wypożycza.
A jeżeli rusztowania kupiłeś to niema problemu żeby je odsprzedać.

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2011 - 08:41

Żeby wynająć komuś 200 m2 rusztowania na umowę to muszę mieć działalność gospodarczą ?

Tak i Nie.
Jeżeli wypożyczanie miałoby charakter ciągły to zdecydowanie tak. Jeżeli wypożyczenie sporadyczne powiedzmy 2 razy do roku to spisujesz umowę najmu. Określacie kwotę i odprowadzasz podatek do Urzędu Skarbowego. O szczegółowe pytania do Urzędu. Ja wiem, że jest taka możliwość.

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2011 - 08:55

Art. 2 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. - o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2004 r. Nr 173, poz. 1807)
"zarobkowa działalność wytwórcza, budowlana, handlowa, usługowa oraz poszukiwanie, rozpoznawanie i wydobywanie kopalin ze złóż, a także działalność zawodowa, wykonywana w sposób zorganizowany i ciągły"

Wynajmować możesz też bez zakładania działalności gospodarczej. Do urzędu skarbowego możesz odprowadzać podatek ryczałtowy. Szczegóły w US.
http://www.pit.pl/za...aktyce_2791.php

#7 Guest_Artur87

Guest_Artur87
  • Goście

Napisano 27 listopad 2012 - 09:19

To jest norma że ludzie tak sobie pożyczają, nawet mój sąsiad tak ostatnio zrobił, ma coś takiego: http://www.telka.eu/...0--default.html bez żadnej umowy itp.

#8 Guest_pawellox

Guest_pawellox
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2014 - 21:57

Szukam z drugiej ręki czegoś takiego jak winda do rusztowań w tym typie http://www.eci.com.p...aone-top-system

Gdyby ktoś miał i chciał sprzedać w dobrej cnei eprosze o info pawellox44@gmail.com

#9 Guest_Edward

Guest_Edward
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2014 - 08:22

Racja, nigdy nie słyszałem, żeby ktoś kupował własne rusztowania do budowy domu, ze względu na ich koszt. Ja wynajmowałem od euro rusztowania - http://www.euro-rusztowania.com.pl/, nie wyobrażam sobie ich kupna.

#10 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2014 - 10:58

Wszystko zależy od tego, ile kto tych rusztowań potrzebuje. Ja nie wynajmowałbym od żadnych firm-krzaków, tylko raczej od znanych marek, bo z rusztowaniami nie ma żartów – to musi być porządny sprzęt, bo w końcu chodzi o bezpieczeństwo. Ja osobiście kupiłem sprzęt marki Hunnebeck znanej wcześniej pod nazwą Harsco, bo używam go od lat i nigdy się nie zawiodłem.

#11 Guest_rusiek

Guest_rusiek
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2016 - 10:20

Ja ufam tylko tym co istnieją już jakiś czas na rynku... Dlatego przemówiła do mnie oferta firmy SLV-group.eu szczególnie że dojeżdżają na teren całego kraju...

#12 Guest_rabuś

Guest_rabuś
  • Goście

Napisano 31 marzec 2016 - 10:41

Ja to mam jednego pewniaka w tej branży  zdecydowanie SLV. Polecam. Lepszej oferty podczas porównywania nie znalazłem.

#13 Guest_Sebko

Guest_Sebko
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2016 - 10:14

Ja wynajmowałem w firmie SLV Group rusztowania i bardzo sobie chwalę ich jakość. Świetna przewyższa wszystkie inne firmy.

#14 Guest_Punoz

Guest_Punoz
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2016 - 15:50

Ja również jestem za slv group. Mają najlepszą ofertę. Dobra cena i dobra jakość to jest to czego oczekuje klient. Oni to dają.

#15 Guest_Jurak

Guest_Jurak
  • Goście

Napisano 05 maj 2016 - 09:31

Najlepsze rusztowania czy to kupno czy wynajem można dostać w www.slv-group,eu doświadczenie i prezycja widoczna w każdym kawałku. Solidne i lekkie rusztowania.

#16 Marek_Szczecin

Marek_Szczecin

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 29 lipiec 2016 - 18:38

Wynajem rusztowań na atrakcyjnych warunkach w firmie Stillas.  http://www.stillas.pl/uslugi.html

Oferta zawiera wiele wysokiej jakości konstrukcji oraz akcesoriów do nich.

#17 Guest_Małkowski

Guest_Małkowski
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2016 - 18:04

Ja również bym bardzo polecił SLV Group. Mają wyrobioną opinie lidera na rynku i się nie dziwie. Kontakt i współpraca bardzo rzetelnie. Ja jestem super zadowolony. slv-group.eu/oferta.php

#18 Guest_stof

Guest_stof
  • Goście

Napisano 24 październik 2016 - 11:46

Ja swoje rusztowanie wynajmowałem u SLV-GROUP.EU i teraz mam przynajmniej spokojną głowę, bo najlepiej jest kupić raz, a dobrze.

#19 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 518 postów

Napisano 15 styczeń 2017 - 22:35

Tutaj http://www.sadlos.pl jest ciekawa propozycja, jeśli chodzi o rusztowania. Warto sobie zerknąć na ich stronę, sprawdzić ofertę i wybrać rozwiązanie, które z pewnością spełni nasze potrzeby.

#20 Tomasz2

Tomasz2

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 26 czerwiec 2017 - 13:54

Zdecydowanie, jeśli chodzi o wynajem rusztowań, to najlepiej je wypożyczyć od sprawdzonej firmy. Wtedy mamy pewność, że wypożyczamy porządne i bezpieczne rusztowania. Ja polecam firmę Bau-Form.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych