Skocz do zawartości

opiekun nocny w internacie

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_logorytm

Guest_logorytm
  • Goście

Napisano 28 październik 2010 - 10:54

Witam. Jeżeli ktokolwiek znał się na rzeczy, to bardzo proszę o pomoc w niniejszej sprawie. W lipcu br. otrzymałem informację, że w pobliskiej szkole poszukują opiekuna nocnego do internatu w publicznej placówce(wymagane studia pedagogiczne i przygotowanie pedagogiczne). Z początkiem września zostałem zatrudniony na 0,5 etatu, jednakże nie na podstawie Karty Nauczyciela. Zastanawia mnie czy dyrektor placówki nie powinien zatrudnić mnie na podstawie Karty Nauczyciela (wymagał przecież kierunkowego wykształcenia), a podczas dyżuru nocnego w internacie powinna być zapewniona opieka pedagogiczna. W zakresie swoich obowiązków mam napisane, że jestem "współwychowawcą młodzieży i członkiem Rady Pedagogicznej Internatu." Rozporządzenie ministra oświaty w sprawie ramowych statutów szkół wskazuje wyraźnie, że organ prowadzący szkołę, w uzasadnionych wypadkach może zatrudnić "wychowawcę - opiekuna nocnego", nie zaś "opiekuna nocnego". Zastanawia mnie czy umowa przeze mnie podpisana nie powinna zostać zmieniona.

#2 Guest_logorytm

Guest_logorytm
  • Goście

Napisano 30 październik 2010 - 13:23

Ok. Dotarłem do ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU
z dnia 7 marca 2005 r. w sprawie rodzajów i szczegółowych zasad działania placówek publicznych, warunków pobytu dzieci i młodzieży w tych placówkach oraz wysokości i zasad odpłatności wnoszonej przez rodziców za pobyt ich dzieci w tych placówkach.
Znalazłem tam interesujący paragraf:
§ 52. 1. Opiekę w porze nocnej sprawuje wychowawca.
2. W uzasadnionych przypadkach opiekę w porze nocnej może sprawować osoba niebędąca wychowawcą, wyznaczona przez dyrektora bursy.

Może ktoś mi wytłumaczy czy uzasadnione przypadki mogą mieć charakter permanentny, czy powinny mieć charakter incydentalny. Np. w razie choroby, przypadków losowych itp.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2015 - 23:00

A ja mam pytanie czy można być opiekunem nocnym NIE wychowawcą po kursie na wychowawce koloni i opiekunowi nie przyznaje się karty nauczyciela powinien on mieć wykształcenie min ŚREDNIE I MIEĆ SKOŃCZONY KURS PEDAGOGICZNY U NAS TAKI KURS TRWA 80 GODZIN I KOSZTUJE 800 ZŁ ALE PODOBNO URZĄD PRACY TEŻ PROWADZI TAKI KURS I WTEDY JEST BEZPŁATNY 

#4 Guest_Ada

Guest_Ada
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2019 - 12:49

Witam, może ktoś pomoże, czy opiekun nocny w internacie może być pracownikiem niepedagogicznym? Czy musi być zatrudniony na podstawie Karty Nauczyciela?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych