Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki CRM dla małej firmy?

wróć do serwisu Moja Firma 136 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2013 - 08:33

Zapraszam do artykułu, w którym opisuje, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze systemu CRM: http://www.livespace...wane-narzedzie/

Mam nadzieję, że okaże się pomocny.

#22 Guest_Kanka

Guest_Kanka
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2013 - 15:26

Co powiesz na Taskbeat? Dzięki temu programowi uzyskasz stały kontakt z klientami i kontrahentami. Przez pierwsze 30 dni możesz go testować za darmo.

#23 Guest_Max

Guest_Max
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2013 - 23:03

Temat odgrzewany, ale tak się składa że reprezentuje miniCRM.pl , a ktoś tutaj poruszył temat z nim związany. Nasz CRM jest na prawdę bardzo prosty, ciągle go optymalizujemy i rozwijamy. Korzysta z nas już bardzo dużo małych i średnich firm.  Jeżeli byłbyś zainteresowany testami, to chętnie udostępnie Ci kod promocyjny. Sprawdzisz sobie na spokojnie czy nasze roziązanie przypadnie Ci do gustu. Wystarczy że się u nas zarejestrujesz i napiszesz do nas e-mail z linkiem do tej dyskusji. 

Pozdrawiam

Max

#24 karol87

karol87

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 67 postów

Napisano 10 lipiec 2013 - 09:30

Z tego co wiem to zawsze chodzi o to, by systemy CRM były łatwe w obsłudze i nieskomplikowane. Choć sprawdziłem waszą stronę oraz kilka innych i naprawdę macie dobre warunki.

#25 Guest_AgaM

Guest_AgaM
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2013 - 11:57

Ja mogę zaproponować rozwiązanie klasy CRM, które można testować za darmo przez dowolny czas. System posiada bardzo wiele funkcjonalności, jednak dbając o każdego klienta, dostosowujemy go indywidualnie, aby przynosił Państwu jak największe korzyści i skracał czas pracy. W razie zainteresowania zapraszam na stronę : http://crmidealny.pl

#26 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2013 - 19:59

Osobiście mogę polecić EPESI CRM http://epe.si

W Polsce jest to jeszcze mało znany system, natomiast jest coraz częściej wymieniany w światowej czołówce. Największą zaletą oprócz tego że jest rozbudowany a zarazem prosty w użyciu jest to, że jako open source jest dostępny za darmo. Przy tym nie wymaga instalacji, ponieważ jest to aplikacja webowa. Polecam przetestować demo: http://demo.epesibim.com

#27 wjstanisz

wjstanisz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 14 wrzesień 2013 - 02:54

W obecnych czasach jest tak wiele systemów CRM, że nie da się polecić jednego konkretnego, idealnego do wsyztskich zastosowań. Wszystko zależy od indywidualnych wymagań i uwarunkowań.

Dla 3 osobowej firemki to wystarczą proste rozwiązanai jak polski miniCRM.

#28 Guest_rgor

Guest_rgor
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2013 - 14:57

A ja myślę, że warto myśleć przyszłościowo i wybrać system dla małej firmy, ale z możliwością rozbudowy w dowolnym momencie, bez ukrytych opłat. Całość oczywiście po polsku, jasno i intuicyjnie - bs4 CRM.

#29 Guest_Mario

Guest_Mario
  • Goście

Napisano 02 październik 2013 - 17:55

A ja korzystam z R2faktury które mają wbudowany CRM i mnie to wystarcza bo mam tam wszstko co potrzebuję. Prowadzę w nim dość szczegółową ewidencję kontaków z konkretnym kontrahentem.

#30 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 03 październik 2013 - 14:23

A ja twierdzę, że nie ma czegoś takiego jak "CRM dla małe firmy" Dołączona grafika Więcej na ten temat napisałem tutaj: http://www.crmwprakt...y-nie-istnieje/

#31 Guest_JNS

Guest_JNS
  • Goście

Napisano 10 październik 2013 - 11:54

My polecamy system CRM eGroupWare, z którego sami korzystamy. W naszej ofercie posiadamy również CRM Viger.  Zapraszamy na naszą stron internetową w celu poznania tych systemów i ich cen. 

[color=rgb(51,51,51);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px;background-color:rgb(252,253,254);]JNS Sp. z o.o.[/color]
[color=rgb(51,51,51);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px;background-color:rgb(252,253,254);]ul. Wróblewskiego 18[/color]
[color=rgb(51,51,51);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px;background-color:rgb(252,253,254);]93-578 Łódź[/color]
www.jns.pl
[color=rgb(51,51,51);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px;background-color:rgb(252,253,254);]biuro@jns.pl[/color]
[color=rgb(51,51,51);font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;font-size:13px;background-color:rgb(252,253,254);]tel. 42 209 27 01[/color]

#32 OShon

OShon

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 11 październik 2013 - 14:49

Wydaje mi się że do pracy grupowej wystarczy Outlook, a w późniejszym planie zakup dodatku współdzielenia zasobów lub korzystać z folderów kont IMAP.

Dla tak małej ilości pracowników nie ma sensu inwestować w sam CRM, który może nie być rozwojowy.

Z Outlooka mona eksportować zadania, spotkania, kontakty, przerabiać je i zestawiać dowolnie w Excelu czy Accesie.

Kupowanie CRM to przerost formy nad treścią.

Pozdrawiam - Oskar Shon MVP Office System, MCC
Moderator Outlook.pl | ExcelForum.pl | WSS.pl | CodeGuru.pl, MSDN dział VBA
Konstruktor rozwiązań biznesowych VBATools.pl, Business Developer Veracomp SA

Skonfiguruj swój pakiet dodatków do Excela oraz narzędzi Outlooka

#33 Guest_Przemysław

Guest_Przemysław
  • Goście

Napisano 15 październik 2013 - 11:05

Reklama reklamą, ale dobry produkt można reklamować i go przetestować. Polecam pakiet biznesowy Profesal Soft. Jest to rozbudowane narzędzie dla mniejszych firm w przystępnej cenie. Bardzo ładny interfejs, przypominający wyglądem znany program tekstowy. Oprócz CRM, umożliwia  zintegrowanie z Outlookiem czy centralą telefoniczną.  Dokładny opis dostępny jest na stronie:  http://www.profesal.pl

Lista funkcjonalności:
- Przechowywanie informacji o osobach, pracownikach, kontrahentach.
- Tworzenie, realizacja i monitoring wykonania zadań.
- Baza produktów (towarów, usług, wartości niematerialnych).
- Prowadzenie projektów ogólnych i sprzedażowych.
- Raportowanie (cennik, lejek projektów, raport sprzedażowy, firmy, osoby, zadania, zasoby, notatki).
- Zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa.

Dla firm potrzebujących indywidualnych rozwiązań polecamy pakiety Profesal Flex i Enterprise. Są otwarte na integrację z innymi systemami komputerowymi w firmie. Pozwala to na konfigurację zaawansowanych aplikacji przetwarzania danych z założeniem, że każdą informację wprowadza się do systemu tylko jeden raz. Taka integracja pozwala na stworzenie systemu klasy ERP.

Profesal Sp. z o.o.
ul. Smoleńsk 29
31-112 Kraków

tel. +48 12 424 00 44
profesal@profesal.pl

#34 komandor

komandor

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 19 październik 2013 - 04:29

Wszystko zależy od specyfiki firmy: ilości zatrudnionych osób, sposobu pozyskania klienta, branży, posiadania działu IT itp.

Pytanie postawione jest zbyt ogólnie.

#35 itmlinkbuilding

itmlinkbuilding

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 grudzień 2013 - 16:29

Zależy wszystko od budżetu tak naprawdę na same licencje oraz budżetu wdrożeniowego. Czasami lepiej wybrać tańszy produkt i uzupełnić go paroma rozszerzeniami niż przechodzić do produktów gdzie wykup licencji po wygaśnięciu będzie graniczył z cudem.

Inną sprawą fajnie mieć system CRM - ale użytkownika końcowego trzeba też odpowiednio dostroić, nastawienie to wszystko, zmienić lekko strukturę organizacji. Z mojego doświadczenia większość firm posiada tzw. dział sprzedaży ale niestety w większości wypadków handlowiec robi co chce. A wszystko inne się kreci pod hasłem że wprowadzają wszystkie "te korporacyjne praktyki" czytaj wynalazki. Nikt tak naprawdę nie potrafi ocenić wszystkich tych utraconych szans. Zapraszam do przeczytaniu paru ciekawych artykułów na http://itm.pl/artykuly

#36 Guest_julian5

Guest_julian5
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2013 - 13:31

Na B2B Deal pojawiają się oferty CRMów w promocjach, więc warto sobie najpierw zajrzeć czy wybrana firma się tam nie wystawia.

#37 Guest_Waldo

Guest_Waldo
  • Goście

Napisano 18 marzec 2014 - 11:36

Proponuje skontaktowac sie z firma zajmujaca sie takimi systemami. Ja wspopracowalem z http://navigator-it.com/

podczas wdrazania tego systemu w mojej firmie i jak najbardziej ich polecam

#38 Guest_litek

Guest_litek
  • Goście

Napisano 31 marzec 2014 - 09:22

Wiesz co, z tego co widzę, to tutaj wszyscy wymieniają CRMy do ściągnięcia na komputer, a są jeszcze CRMy internetowe, w wersji online. ifirma.pl ma taki darmowy system CRM online, co jest myślę ze bardzo wygodne, bo możesz sobie sprawdzić dane nawet jak jestes poza biurem, wystarczy tylko zalogować się do niego na tablecie, lapku albo na smartfonie. tylko sprawdź sobie, czy mają tam funkcje których szukasz, bo możliwe, ze czegoś tam nie ma. kojarzę listę kontrahentów, sprzedaż, zakupy, windykację (jak ktoś wisi Ci pieniądze za fakturę, to możesz nasłać na niego windykację), jakies raporty finansowe, zadania i kalendarz. szczególnie kalendarz jest spoko, można podpiąć pod basecamp Dołączona grafika

#39 Guest_Sylwia

Guest_Sylwia
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2014 - 15:21

W firmie w której pracuję używamy programu CRM z serii Pakiet Przedsiębiorcy Terminarz Kontaktowy. Świetne narzędzie! Umożliwia planowanie zadań, stworzenie rozbudowanej bazy kontrahentów i osób kontaktowych oraz co dla nas najważniejsze umożliwia masowe rozsyłanie e-maili co przydaje się w kampaniach reklamowych. Jest to program w 100% polski, cały czas rozwijany i ze świetnym wsparciem techniczno-merytorycznym. W dodatku był bardzo niedrogi. Program można pobrać na stronie:

http://www.pakietprz...narz-kontaktowy

#40 la_tawiec

la_tawiec

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów
  • LokalizacjaSłupsk

Napisano 25 maj 2014 - 15:48

najlepiej jakiś system opnesorce np. vtiger

mi też ten odpowiadał najbardziej :-)

Dodaj odpowiedź