Skocz do zawartości

Symfonia opinie o symfo

wróć do serwisu Księgowość 43 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anna Cz

Guest_Anna Cz
  • Goście

Napisano 03 październik 2011 - 12:32

Witam co sądzicie Państwo o produktach Symfonia oraz jakości pomocy w przypadku wystąpienia problemów.Zapoznałem się z klilko stronami min mojasymfonia.pl symfo.pl Czy to wystarczy?

#2 Guest__nowa

Guest__nowa
  • Goście

Napisano 03 październik 2011 - 13:17

Pracuję na Symfonii od niedawna i gdybym mogła wybrać jeszcze raz program księgowy to poszukałabym czegoś tańszego. Symfonia ma renomę, przyjemnie się na niej pracuje, ale niektóre rozwiązania są przestarzałe np. Wyciągi bankowe.Co do pomocy to korzystam z Symfolinii i jak najbardziej się sprawdza

#3 Guest_m

Guest_m
  • Goście

Napisano 03 październik 2011 - 15:22

Uważam, że Symfonia jest bardzo droga i nie do końca uniwersalna a nawet uciążliwa i mało czytelna.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 październik 2011 - 16:19

ja z pełnej księgowości jestem zadowolona. może nie najtańsza, ale w porównaniu do innych aż nie tak wiele droższa abym go nie mogła wybrać. Porównując np. Stream Soft jest bardziej elastyczny. że mało czytelna to się nie zgodzę. Jest wiele możliwości z których można korzystać a czego nie dawał mi inny program. I wydaje mi się że prosty w obsłudze.Zależy pewnie jaka działalność i czego oczekuje się od programu.

#5 Guest_galeo245

Guest_galeo245
  • Goście

Napisano 04 październik 2011 - 12:39

Symfonia jest przereklamowana. Lepiej zobaczyć sobie takie programy jak Insert Rewizor GT oraz Lefthand Pełna Księgowość.

#6 Guest_iva

Guest_iva
  • Goście

Napisano 04 październik 2011 - 12:41

Też na niej pracuje i wiele rzeczy mnie denerwuje, uważam, że jest za droga.

#7 Guest_biegla księgowa

Guest_biegla księgowa
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2013 - 09:33

Najgorszy program na rynku to właśnie SYMFONIA i nie ważne, czy PREMIUM czy FORTE,  nie zgodny z przepisami szczególnie z przepisami VAT. Tragiczny w użytkowaniu i w obsłudze serwisowej. Jedno wielkie totalne oszutwo nie tylko nie nadaje sie do księgowania nawet dla małych ilości dokumentów. Kupowany, bo ,,młode skięgowe'' na nim się uczą i nic wiecej nie znają, ale dla firmy to porażka, wyrzucenie pieniędzy w błoto!!!!!!!!!!!!!!! Użytkownicy powinni zgłosić ten program jako oszustwo!!!!!!!!!!!

Pracowałam i wdrażałam ich kilka (w ciągu 20 lat pracy w księgowości jako główna księgowa), ale ten bije wszystkie na głowę, to totalna strata pieniędzy i czasu!!!!!! Utrudnia prace i księgowości i działu handlowego. Stare rozwiązania sprzed 20 lat. Nawet do koisku ruchu by się nie nadawał, bo za dużo dokumentów:D:D:D:D...może 3 faktury i 3 zapłaty dla 3 kontrahentów ooooo i oby nie w walucie:D:D:D:D, bo może wyjść problem:D:D:D

JEDNA WIELKA TRAGEDIA I OSZUSTWO !!!!!!!

#8 Olcia

Olcia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 sierpień 2013 - 09:52

Używam Symfonia Finanse i Księgowość od 8 lat - nie mam z tym żadnych problemów. Od kilku lat mamy Forte i sprawdza się dobrze. Faktur walutowych mamy w miesiącu kilka do kilkunastu i nigdy nie było z nimi większych problemów. Dokumentów miesięcznie księgujemy w sumie około tysiąca. Ma kilka wad, ale w każdym programie jakieś wady znajdziesz.

#9 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8156 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 sierpień 2013 - 09:56

Znam Symfonię,nie zdecydowałabym się na pracę w firmie na tym programie(mam na myśli Kadry-Płace). Nie ma sprawozdawczości do GUS.Bardzo drogi jeżeli chodzi o serwis.Są programy tańsze,aktualizacje w razie zmiany przepisów przychodzą do pobrania pocztą elektroniczną,które posiadają więcej funkcji.

#10 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 04 luty 2014 - 10:06

Pracuję na programie już ponad 10 lat, ogólnie nie narzekam, ale niestety po zmianie właściciela programu na Sage bardzo pogorszyła się obsługa, najprawdopodobniej muszę się szybko odkuć...

Jak klient nie wykupi abonamentu to jest traktowany z buta...

A po co mi abonament jak obsługa nie potrafi pomóc w poważniejszych problemach, a z pierdołami to sobie sama poradzę dużo szybciej?

No i niestety jest więcej błędów i to poważnych, a długi czas ich naprawiania.

#11 Guest_On

Guest_On
  • Goście

Napisano 14 luty 2014 - 11:08

Przereklamowana, droga i generalnie mają świadomość, że taką aplikację się nie wymienia co roku, więc dopóki nie kupisz są mili. Jak kupisz ...

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2014 - 02:23

Symfonia Handel to jeden wielki ból.Używam od 10 lat.Gdybym miał wchodzić w to jeszcze raz to wolałbym zwykłe liczydła.Przy okazji firma Sage od 10 lat praktycznie nie zmieniła niczego,a próbuje na różne sposoby zmuszać do zakupowania aktualizacji które kosztują krocie.Jeżeli macie zamiar w to wchodzić to proponuje przy okazji zakupcie w hurcie proszki na ból głowy.

#13 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2015 - 12:04

Sporo negatywnych opinii o tym programie. W sumie nie wiem czym to jest spowodowane. Ja od roku korzystam z narzędzi Symfonii do Środków Trwałych  i Handlu i jak najbardziej jestem zadowolony. Program spełnia wszystkie najważniejsze funkcje w firmie nastawionej na handel, działa bardzo płynnie i myślę że cena jest jak najbardziej adekwatna do jego funkcjonalności. 

#14 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2015 - 14:47

Co prawda Symfonii do Handlu nie używałem, ale już 3 lata w firmie w której pracuję korzystamy z Finansów i Księgowości. Nie miałam okazji korzystać z podobnych programów, ale wg mnie jest on bardzo funkcjonalny. Być może ta jakoś przekłada się również na oprogramowanie do handlu. W końcu to Ci sami programiści tworzą. 

#15 Guest_księgowy

Guest_księgowy
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2016 - 09:17

Jesteśmy firmą produkcyjną i pracuję na Symfonii Finanse i Ksiegowość od początku jej powstania, jeszcze za czasów kiedy właścicielem był altkom matrix.
Uaktualniamy na bieżąco i ewoluuje, więc nie do końca jest prawdą moich przedmówców że jest przestarzała. Trzyma standardy przyzwyczajenia użytkowników. Zrezygnowaliśmy z obsługi firmy SAGE i przeszliśmy do Lokalnego Partnera SAGE tym samym jakość obsługi znacznie się poprawiła. Partner SAGE jest nie tylko autoryzowany ale również posiada programistów i wdrożeniowców - księgowych o przeogronych kompetencjach podatkowych i rachunkowosci, którzy również dostosowują nam symfonię do wszystkiego co chcemy. Jest bardzo elastyczna i na nasze pytania zawsze uzyskujemy odpowiedzi i rozwiązania praktycznie to nie ma rzeczy niemożliwych.

Co roku w ramach obsługi prowadzą dla nas szkolenia z zakresu zmian w ustawach oraz zastosowaniu tych zmian w nowej wersji Symfonii która zostanie wdrożona w ściśle określonym terminie - PO PROSTU REWELACYJNA OBSŁUGA.

Uważam i po rozmowach z koleżankami w branży księgowych negatywne opinie o Symfonii FK wynikaja tylko i wyłacznie z nieprawidłowego wdrożenia przez "informatyków" a nie przez prawdziwych WDROŻENIOWCÓW - KSIĘGOWYCH. Niewiedza "informatyków" doprowadza do sytuacji braku zrozumienia zagadnień podstaw rachunkowości oraz proponowania rozwiązań.

Ci którzy uważają że Symfonia jest błędem i ne spełnia wymogów ustawy - niech zmienią firmę wdrożeniową o większych kompetencjach i zobaczą różnicę w SYSTEMIE na którym pracują a tak naprawdę nic o nim nie wiedzą.

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2016 - 14:40

Jesteśmy firmą produkcyjną i pracuję na Symfonii Finanse i Ksiegowość od początku jej powstania, jeszcze za czasów kiedy właścicielem był altkom matrix.
Uaktualniamy na bieżąco i ewoluuje, więc nie do końca jest prawdą moich przedmówców że jest przestarzała. Trzyma standardy przyzwyczajenia użytkowników. Zrezygnowaliśmy z obsługi firmy SAGE i przeszliśmy do Lokalnego Partnera SAGE tym samym jakość obsługi znacznie się poprawiła. Partner SAGE jest nie tylko autoryzowany ale również posiada programistów i wdrożeniowców - księgowych o przeogronych kompetencjach podatkowych i rachunkowosci, którzy również dostosowują nam symfonię do wszystkiego co chcemy. Jest bardzo elastyczna i na nasze pytania zawsze uzyskujemy odpowiedzi i rozwiązania praktycznie to nie ma rzeczy niemożliwych.

Co roku w ramach obsługi prowadzą dla nas szkolenia z zakresu zmian w ustawach oraz zastosowaniu tych zmian w nowej wersji Symfonii która zostanie wdrożona w ściśle określonym terminie - PO PROSTU REWELACYJNA OBSŁUGA.

Uważam i po rozmowach z koleżankami w branży księgowych negatywne opinie o Symfonii FK wynikaja tylko i wyłacznie z nieprawidłowego wdrożenia przez "informatyków" a nie przez prawdziwych WDROŻENIOWCÓW - KSIĘGOWYCH. Niewiedza "informatyków" doprowadza do sytuacji braku zrozumienia zagadnień podstaw rachunkowości oraz proponowania rozwiązań.

Ci którzy uważają że Symfonia jest błędem i ne spełnia wymogów ustawy - niech zmienią firmę wdrożeniową o większych kompetencjach i zobaczą różnicę w SYSTEMIE na którym pracują a tak naprawdę nic o nim nie wiedzą.

Czy możesz powiedzieć, w jaki sposób zwrócić się do właściwych "wdrożeniowców" do Symfonii? Zastanawiamy się nad zakupem Symfonii do firmy i rzeczywiście wolelibyśmy, by wdrażaniem zajęli się specjaliści oraz, tak jak mówisz, by bieżąca obsługa przebiegała bezproblemowo.

#17 Guest_Semaxim - Magda

Guest_Semaxim - Magda
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2016 - 22:27

Czy możesz powiedzieć, w jaki sposób zwrócić się do właściwych "wdrożeniowców" do Symfonii? Zastanawiamy się nad zakupem Symfonii do firmy i rzeczywiście wolelibyśmy, by wdrażaniem zajęli się specjaliści oraz, tak jak mówisz, by bieżąca obsługa przebiegała bezproblemowo.

A ja polecam Comarch Optima i jestem tym "upragnionym wdrożeniowcem" - pracowałam jako księgowa (także w biurze rachunkowym) a teraz już jako wdrożeniowiec.
Jeśli jeszcze jesteś na etapie poszukiwania systemu to proszę o kontakt na adres mailowy: biuro@semaxim.pl

#18 PeterJan

PeterJan

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 13 kwiecień 2016 - 10:21

Racja, to dobry system. Jednakże w moim przedsiębiorstwie zdecydowaliśmy się na system teta erp od Unit4. Od tego czasu udało się nam zoptymalizować pracę na produkcji oraz w księgowości. Dzięki temu wszystko wykonywane jest o wiele bardziej efektywnie.

#19 malimali

malimali

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 18 kwiecień 2016 - 18:08

Ja bardzo lubię pracę na Symfonii. Zdecydowanie przyjemniejsza niż Optima.

#20 hamburgx0

hamburgx0

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 21 kwiecień 2016 - 14:36

Słyszałem włąsnie, że ten program nie jest najlepszy, wiele ludzi na niego narzeka. Jest wiele programów do księgowości, które mają zdecydowanie lepsze opinie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych